Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

    Работоспособната турбина винаги работи. Дори на ниски обороти компресора почти успява да компенсира съпротивлението на въздушния филтър така че в смукателния колектор налягането е около "0". Само при рязко повишаване на оборотите, двигателя успява да изсмуче въздуха преди турбината да е успяла да се развърти.
    И аз не мога да си представя как през малка дупка или пукнатина в кулъра двигателя ще "засмуче" вода и то в достатъчно количество като за водна преса.
    На моята Спаска, всмукателния хобот преди филтъра оригинално дишаше точно зад питата на кулъра в долния край на бронята. След като видях това, вече не е оригинална

    Коментар


    • #17
      От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

      Водата си я е смукнала директно през филтъра. Турбината надува още от момента на запалване на двигателя няма шанс да засмуче вода след нея.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Водата си я е смукнала директно през филтъра. Турбината надува още от момента на запалване на двигателя няма шанс да засмуче вода след нея.
        Щом казваш .........
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #19
          От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

          Хубаво си хортуваме ние, но аз така и не разбрах този фабричен отвор за какво е?

          Коментар


          • #20
            От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

            Вероятно е дренаж - точно каквото и си прави сега, но не мисля че е конструктивно предвидено да оставяш капки масло на паркинга. Най-вероятно е имало някаква гумена тапичка която по някаква причина сега я няма. Аз бих го запушил и дренирал от време на време. Всеки такъв кулър събира масло (предимно кондензирани маслени пари) и все си е добре понякога да се дренира. Даже и аз ще си направя такова отворче с една самонарязка навита в него за тапа (за да не капе а не за да не смуче вода).

            Коментар


            • #21
              От: Дупчица в радиатора на кулера-защо е?

              А и доста ще съска ако е постоянно отворен ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X