Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам... регулируем термостат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам... регулируем термостат

    На някои двигателите прегряват, а моя изстива - повече от 70'С не вдига. Парно има, но все пак за мотора не е добре. Изръсих се за марков термостат - същата работа, повече от 75 не вдигна. И понеже не можах да открия друга причина, а термостата е на "терсене място" и една смяна си е мъка си взех външен от Нива и за да не го свалям повече му направих регулатор на температурата. Така мога с вдигане на капака и врътване на винтчето да си настроя желаната температура






  • #2
    Това е правено вече, обаче не става ли така че просто му намаляваш проходното сечение при максимално отворен термостат?
    Щот това на колко градуса ще отвори зависи от терморазширяващият се елемент вътре, а неговите параметри не може да ги промениш. Може да пуснеш повече или по-малко луфт...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Много прецизна изработка! А как уплатни болта по оста да не пуска антифриз? с О пръстен ли?

      Коментар


      • #4
        За Quadra. Сигурно е правено Не казвам, че съм открил Америка. Просто си решавам проблема. Поиграх си преди да го монтирам и го варих в тенджера заедно с термометър. Значи с тази опора променям именно момента на отваряне, а хода изглежда се определя от съпротивлението на пружините на двата клапана, защото при доста широки граници на регулиране си прави 8 mm. ход и затваря малкия клапан

        За superMax. Уплътнението е салник с тефлонова набивка като на кранчетата. А иначе на мястото на набивката ще стане и с о-пръстен

        Коментар


        • #5
          До: Направи си сам... регулируем термостат

          Някога имах Баркас термостатите непрекъснато дефектираха и въпреки, че бяха ефтини и лесни за смяна ми писна и сложих кранче -ръкохватката в кабината. При стартиране кранчето е напълно затворено, а след това си нагласяваш температурата по собственно желание. Допълнително бях монтирал втори радиатор свързан последователно на основния на който бях монтирал ел.вентилатор /механичния го изхвърлих /.Проблемите ми свършиха.И аз като теб пробвах с термостат от лада но се оказа ненадежден - дано доброто изпълнене от твоята доработка не е кратковременно по вина на призводителя и отново да се мъчиш /казваш че е на труднодстъпно място /.Ако държиш на термостатното регулиране и охладителната уредба ти позволява сложи си термостат от френските, които се монтират в макуча.УСПЕХ !

          Коментар


          • #6
            До: Направи си сам... регулируем термостат

            О! Отдавна реших проблема с оригинален термостат. Тогава просто имах излишно време и желание да се чопля с нещо

            Коментар


            • #7
              До: Направи си сам... регулируем термостат

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              О! Отдавна реших проблема с оригинален термостат. Тогава просто имах излишно време и желание да се чопля с нещо
              Дали си запазил стария с регулатора? Виждам, че е било отдавна, но аз имам обратната идея - да намаля температурата (имам си съображения).

              Коментар


              • #8
                До: Направи си сам... регулируем термостат

                Да, стои си в гаража... някъде.

                Коментар


                • #9
                  До: Направи си сам... регулируем термостат

                  Вчера при -10*С ми се наложи да сменям термостата на Нивата и все за тази тема си мислех!
                  Питането ми е следното; - С така монтираният лост само температурата ли се регулира или е възможно и принудително отваряне на големият кръг?
                  Идеята ми е да заобиколя термостата с два тройника и кран ако с лоста не става.
                  Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                  Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Направи си сам... регулируем термостат

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Да, стои си в гаража... някъде.
                    Ще го дадеш! Само да ми се отвори командировка към Асарел...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Направи си сам... регулируем термостат

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Дали си запазил стария с регулатора? Виждам, че е било отдавна, но аз имам обратната идея - да намаля температурата (имам си съображения).
                      Аха.Малко тунинг

                      Коментар


                      • #12
                        До: Направи си сам... регулируем термостат

                        Дано не съм в грешка, но някои от старите москвичи май бяха с регулируем термостат !!!

                        А майтапа с мойта селика беше, че според производителя за България термостата е 88 градуса. За Австрия 93 - с какъвто си и беше. Не знам в Гърция как са я карали с термостата за Австрия

                        Коментар


                        • #13
                          До: Направи си сам... регулируем термостат

                          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                          ...А майтапа с мойта селика беше, че според производителя за България термостата е 88 градуса. За Австрия 93 - с какъвто си и беше. Не знам в Гърция как са я карали с термостата за Австрия
                          Безгрижно. Конкретната температура на термостата има малко общо с околната. Компромисът е еко/разход/живот на двигателя, оттам и различните температури в различните страни.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Направи си сам... регулируем термостат

                            Първоначално публикуван от uvas Преглед на мнение
                            Някога имах Баркас термостатите непрекъснато дефектираха и въпреки, че бяха ефтини и лесни за смяна ми писна и сложих кранче -ръкохватката в кабината. При стартиране кранчето е напълно затворено, а след това си нагласяваш температурата по собственно желание. Допълнително бях монтирал втори радиатор свързан последователно на основния на който бях монтирал ел.вентилатор /механичния го изхвърлих /.Проблемите ми свършиха.И аз като теб пробвах с термостат от лада но се оказа ненадежден - дано доброто изпълнене от твоята доработка не е кратковременно по вина на призводителя и отново да се мъчиш /казваш че е на труднодстъпно място /.Ако държиш на термостатното регулиране и охладителната уредба ти позволява сложи си термостат от френските, които се монтират в макуча.УСПЕХ !
                            и аз съм го правил това-на москвича и на жука

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X