Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много горивен процесор.GEET PANTONE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много горивен процесор.GEET PANTONE

    Генератор на Пантоне използващ вода-намаляващ изгорелите газове до 50% увеличение на мощноста 25-45%
    Има ли информирани по темата.Аз съм дал на преводач на преведе френската част, а ето какво преведох от английски. То обяснява доста неща. Това, което разбрах, е че тук въобще не сатава дума за процес на горене, пиролиза или каквото и да е. Показаният вариант (с тръбите) е опростен модел, който е подходящ за генератори, косачки и прочие, където може ръчно да се регулира реакцията с крановете. За коли има друга схема, подобна на тази.

    Горивният процесор GEET е самоиндуциращ плазмен генератор
    (превод от http://www.geet-pantone.com/self.htm )

    Първият работещ прототип бе разработен години преди да бъде извършен какъвто и да е технически анализ. Изследванията в областта на плазмата [Плазма се нарича четвъртото състояние на материята. Това е йонизиран газ, в който е вложена достатъчно енергия, за да освободи електроните от атомите или молекулите и да позволи на йоните и електроните да съществуват заедно. Характерно свойство на плазмата е възможността в нея да възникват електромагнитни трептения на йоните с много широк честотен спектър — от звукова честота до честоти от порядъка на милиони трептения в секунда.] едва наскоро бяха приети от официалната наука. Дотогава единствената информация в тази област идваше от Русия [че те кога не са били напред с материала Smile ]

    Технологията, използвана в горивния процесор GEET, е комбинация от фундаментални научни принципи, повечето от които спадат към познатите правила на термодинамиката. Но някои от 70-те явления, случващи се едновременно при процеса, ги няма в учебниците, а точно те са в основата на това откритие. Простичко казано, топлината от изгорелите газове се прехвърля върху (нагрява) постъпващите горивни пари [това да са парите излизащи от онова бълбукащото, фиг. 1 на илюстрацията], което трябва да става във вакуум, а цялата тази комбинация създава молекен разпад на всички по-тежки елементи в условия на вакуум. Следователно, с увеличаването на вакуума скоростта на молекулния разпад се увеличава и е нужна по-малко топлина.

    По време на работата си плазменото устройство генерира едновременно няколко „електрически” полета, някои от които са с противоположни посоки [от теориите за нулевата енергия, които изчетох напоследък разбрах, че именно при такива взаимно-унищожаващи се полета се получва пробив на т.нар. енергия от вакуума, на този принцип са онези мотори с постоянни магнити показани на филма] като върху всички въздейства посоката на движение на масата [частиците] и гравитационното поле на планетата.

    Специфичното движение на парите в горивния процесор GEET е „фокусирано” в самосъздаването на точно определена посока и скорост на потока, като така се максимализира и усилва молекулния и атомен разпад. Не може да се очаква разпадане на елементите само чрез увеличаване на дъговидното поле (arc field) без пропорционалното увеличаване на останалите естествени елементи. В случаите, когато са успявали да създадат идеална плазма, всички елементи са били увеличавани или намалявани по равно, за да се увеличи или намали плазмения поток.
    [от всичко това разбрах, че досега при създаване на плазма се е практикувало само увеличаването на дъгата (когато се създава плазма с електрическа дъга) без да се увеличава количеството на другите елементи -- газ и т.н. А той говори за паралелно увеличаване на всички елементи, това явно става с регулиране с крановете, които регулират въздуха, вакуума и горивната смес]

    Така контролиран, плазменият поток може да бъде практически използван.

    По време на тестовете на плазмения генератор инженери и учени от цял свят бяха удивени от свръх-форсирането на двигателя два пъти над нормалните обороти и десетки пъти забавяне на празните обороти, при това без забележими вибрации [много от хората, използващи плазмения генератор в колите си потвърждават по-нисък шум и вибрации от двигателя]. Да сте виждали Шевролет 350 с празен ход 80 оборота в минута? Защото ние сме.

    Общото при досегашните разработки на различни видове плазмени генератори е, че горивото се вкарва в реакция под налягане, а това изисква външен енергиен източник. Най-уникалното при GEET е, че горивото се вкарва във вакуумна среда в плазмената камера и чрез надлъжен, [?!?longitudinal ] естествен разпад се предизвиква лъчева [radial] реакция, която е само-индуктивна и създава енергия, при която електроните са привлечени в плазмена реакция, вместо да консумират енергия. По този начин плазмата става по-хомогенна с атмосфрния въздух, създавайки като краен резултат добре смесено гориво.

    Една допълнителна стабилизираща особеност при GEET е естествената циркулация на противоположните маси като вихрово движение в плазменото поле, състояние, описано от Моли Пантон като Топлинен момент или инерция. Това поле частично се причинява от камерата, започваща преди и след зоната на полето. Размерът на зоната на полето трябва да съответства на горивото и на параметрите със специфични ограничения, в зависимост от нужното количество гориво.

    Точната дължина на плазмената камера трябва да бъде регулируема според видовете горива и смески. Това е доста просто, но изисква компютърен анализ на изгорелите газове.

    Идеално настроената плазмена камера ще произвежда газове със същата температура като околния въздух [доколкото разбрах, в камерата постъпват горещи газове но при плазмената реакция топлината се отнема], което важи и за качеството на газовете, като изключим леко завишеното количество кислород, излизащо от ауспуха. За сега успяхме да постигнем 2% увеличение на кислорода, излизащ от ауспуха използвайки суров нефт като гориво, а със смес от акумулаторна киселина и 80% солена вода постигнахме 3.5% увеличение. При по-високи нива на кислорода се наблюдава формиране на лед по тръбата на ауспуха [Surprised]– нормално следствие от това явление.

    Когато камерата е твърде къса или твърде дълга за наситеността на използваното гориво, тя започва да прегрява откъм южния край и да се охлажда откъм северния край на реактора и да консумира кислород, вместо да го създава. Посоката и конфигурацията на топлинния източник са критично важни за правилния баланс на реакцията при създаването на плазма. Научихме, че посоката надолу съвпада с южната посока на компаса, следователно север е нагоре [вероятно става дума за ориентацията на магнита в плазмената камера].


    копирано от друг форум

  • #2
    До: Много горивен процесор.GEET PANTONE

    До сега не бях те виждал да се занимаваш с глупости. Това го обсъждахме пред 2 години сигурно. Ти де беше?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Много горивен процесор.GEET PANTONE

      Пропуснал съм го.

      Коментар


      • #4
        До: Много горивен процесор.GEET PANTONE

        Тия теми излизат в кръгов порядък. Тъкмо кротнат тия с брауновия газ, излезе Пантон. Като се укротят и те, някой ще ревне за магнити на горивопровода. После устройство за намаляване на консумацията на ел. енергия. После таблетки за намаляване на разхода на гориво. После реметализираща добавка за масло. После отначало.

        Периодично някой пък се обажда за магнитен двигател или космическо електролитно котле за отопление, харчещо 4 пъти по-малко електрическа енергия.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X