Обява

Свий
Няма добавени обяви.

главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

    Здравеите колеги, значи имам опел астра чист дизел 60к.с и ми се губеше водата и гореше 30л. на 100километра.Свалих главата и видях че е пукната между клапаните на четирите цилиндъра.Гарнитурата също е издухана на 2ри и трети цилиндър и оттам е вкарвала вода.Въпроса ми е пречи ли и на главата че има пукнатини между клапаните?

  • #2
    До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?


    Ами пречи, да. Губи вода, мощност, икономичност, надеждност. Обещава разход за здрава глава в най-скоро време, а щом е свалена - значи съвсем скоро, току преди сглобяването.

    Коментар


    • #3
      До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

      Първоначално публикуван от aqx Преглед на мнение
      Здравеите колеги, значи имам опел астра чист дизел 60к.с и ми се губеше водата и гореше 30л. на 100километра.Свалих главата и видях че е пукната между клапаните на четирите цилиндъра.Гарнитурата също е издухана на 2ри и трети цилиндър и оттам е вкарвала вода.Въпроса ми е пречи ли и на главата че има пукнатини между клапаните?
      Почти няма глава на предкамерен дизел дето като се свали да не се наблюдават такива пукнатинки между леглата на клапаните.
      Не е Задължително проблем, но има потенциал. Понякога дори самото сваляне/слагане вади дявола.
      Добрите "главари" ще я опресоват и то ще си каже. Ако кажат че е ОК, то 90% си ОК, но ако кажат че тече, сигурността е 100%
      После един "вятър" на лицето, припасване на клапани, регулировка, внимаааателно поставяне с нова и правилна гарнитура и..... стискаш палци.

      Коментар


      • #4
        До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

        Боже мили,и този въпрос в технически форум...
        Аз пък отивам да питам в "БГ МАМА",като ми повръща детето,да го водя ли на доктор или да му отвинтя два шамара да не се лигави...
        По "темата":
        Не е проблем колега,астрата е корава машина,пукната глава-голямо важно.Скоро видях в нета,че сега било фешън даже без глава да се кара,качвало някой кон повече.Буталата развъртали по-бързо,понеже главата не ги притеснявала и подтискала феодално.
        Сценарият на "Конника без глава",бил взаимстван от такъв ъпгрейднат мотор разправят запознатите,пък как бягаше коня в гората...

        Коментар


        • #5
          До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

          Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
          Почти няма глава на предкамерен дизел дето като се свали да не се наблюдават такива пукнатинки между леглата на клапаните.
          Точно така,пукнатините са нормални,има ги в изобилие и не пречат.
          Проблема е бил от гарнитурата.И сега внимавай каква гарнитура ще вземеш,при повечето двигатели има гарнитури с различни дебелини.Ако майстора ти е читав,ще ги знае тези неща.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

            Що вкарвате човека в двоен харч не знам.Да сложи старата глава и после пак гарнитура и пари на майстор.Вместо сега да си потърси здрава глава и да си събере мотора като хората.

            Коментар


            • #7
              До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

              Личи си кои не се е занимавал със стари дизели
              95% от предкамерните дизели се цепят там и рядко това налага сменяването на главата.
              Здрава означава пак сцепена там,но по-малко
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Що вкарвате човека в двоен харч не знам.Да сложи старата глава и после пак гарнитура и пари на майстор.Вместо сега да си потърси здрава глава и да си събере мотора като хората.
                Я покажи една глава 2ра ръка без такива пукнатини.
                Има вероятност, тази старата глава да надживее ламарината на астрата.

                Коментар


                • #9
                  До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Здрава означава пак сцепена там,но по-малко
                  Ние дори не знаем колко е пукната конкретната глава.
                  Иначе си абсолютно прав.

                  Боже мили,и този въпрос в технически форум...
                  Аз пък отивам да питам в "БГ МАМА",като ми повръща детето,да го водя ли на доктор или да му отвинтя два шамара да не се лигави...
                  По "темата":
                  Не е проблем колега,астрата е корава машина,пукната глава-голямо важно.Скоро видях в нета,че сега било фешън даже без глава да се кара,качвало някой кон повече.Буталата развъртали по-бързо,понеже главата не ги притеснявала и подтискала феодално.
                  Сценарият на "Конника без глава",бил взаимстван от такъв ъпгрейднат мотор разправят запознатите,пък как бягаше коня в гората...
                  модератора спами темата
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                    Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                    Има вероятност, тази старата глава да надживее ламарината на астрата.
                    Надживяването на ламарина на астра е най-лесната задача за всичко в тая вселена.
                    Та,аз мой двигател с нацепена глава няма да затворя със същата.
                    Нататък всеки решава за себе си и колата,която притежава.

                    Коментар


                    • #11
                      До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                      Добре, засрамваме се двамата модератори. Ще си гледаме кротките бензинови двигатели, които, като се пукнат, са си пукнати.

                      Коментар


                      • #12
                        До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Надживяването на ламарина на астра е най-лесната задача за всичко в тая вселена.
                        Та,аз мой двигател с нацепена глава няма да затворя със същата.
                        Нататък всеки решава за себе си и колата,която притежава.
                        Без да се заяждам ще обърна внимание,че за целта ще ти е необходим рентген.Има пукнатини,които не се виждат.
                        А да инвестираш в нова глава,струваща,колкото колата на старо...си трЕбва ентусиазъм.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                          Ей сега ще се появи Оpel-модераторът и ще ви натири към... форума на Opel
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                            @cecoa1
                            Темата май беше за видимите пукнатини,тях коментирам и становището си в такъв вариант.

                            Коментар


                            • #15
                              До: главата за опел астра е пукната-проблем ли е?

                              Стана и друго когато свалях главата единият пул падна в отвора на блока за циркулация на водата.Отвора е около 15мм и далбок около 200мм.С какво мога да извадя пула?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X