Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател Рено Трафик дизел - не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател Рено Трафик дизел - не пали

    . Искаме да сложим двигател от Рено Трафик на лодка кубатурата не е сигурна,тъй като нямаме документи за двигателя,но е дизел или 2.1Д или 1.9Д ,но като гледам 1,9 се произвежда след 97.г,а микробуса ,от който свалихме двигателя изглеждаше преди 90г,от там съдя ,че трябва да е 2.1Д. Та ,преди да го свалим си работеше,не беше пален от много време,но дойде един майстор бара нещо и го запали. Сега ,след като го свалихме с баща ми се опитваме да го запалим ,но за сега неуспешно.Къде да търсим проблема ? Всичко изглежда добре,видяха го много майстори,никой неможе да даде точна диагноза,само един каза,че може да е от лошокачествена нафта и да сме задръстили помпата и трябвало да се свали и да се прочисти. Акумулатора с който го палим е 62 Ач това може лид а е проблем? Друга информация не се сещам ако съм пропуснал нещо питайте.Мерси предварително ако има отговори
    Последно редактирано от stypkata; 04-12-09, 01:15.

  • #2
    До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    . Искаме да сложим двигател от Рено Трафик на лодка кубатурата не е сигурна,тъй като нямаме документи за двигателя,но е дизел или 2.1Д или 1.9Д ,но като гледам 1,9 се произвежда след 97.г,а микробуса ,от който свалихме двигателя изглеждаше преди 90г,от там съдя ,че трябва да е 2.1Д. Та ,преди да го свалим си работеше,не беше пален от много време,но дойде един майстор бара нещо и го запали. Сега ,след като го свалихме с баща ми се опитваме да го запалим ,но за сега неуспешно.Къде да търсим проблема ? Всичко изглежда добре,видяха го много майстори,никой неможе да даде точна диагноза,само един каза,че може да е от лошокачествена нафта и да сме задръстили помпата и трябвало да се свали и да се прочисти. Акумулатора с който го палим е 62 Ач това може лид а е проблем? Друга информация не се сещам ако съм пропуснал нещо питайте.Мерси предварително ако има отговори
    Дай снимки на двигателя и на помпата (ГНП). Бош или Лукас?
    Инсталиран ли е на фундамент? На 2.1 двигател, масления филтър не е навит на блока я е на отделна конзола заедно с масло-водния топлообменник. Това свързано ли е с маркучите? Не че от това няма да запали но ще работи кратко и ще умре в мъки.
    Горивен филтър не сте ли инсталитали че да има риск за ла**а в помпата? Накалните свещи захранвате ли ги? Авансатора издърпвате ли?

    А ако кажеш и къде се намира това чудо, може и помощ да получиш.

    Коментар


    • #3
      До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      . Искаме да сложим двигател от Рено Трафик на лодка кубатурата не е сигурна,тъй като нямаме документи за двигателя,но е дизел или 2.1Д или 1.9Д ,но като гледам 1,9 се произвежда след 97.г,а микробуса ,от който свалихме двигателя изглеждаше преди 90г,от там съдя ,че трябва да е 2.1Д. Та ,преди да го свалим си работеше,не беше пален от много време,но дойде един майстор бара нещо и го запали. Сега ,след като го свалихме с баща ми се опитваме да го запалим ,но за сега неуспешно.Къде да търсим проблема ? Всичко изглежда добре,видяха го много майстори,никой неможе да даде точна диагноза,само един каза,че може да е от лошокачествена нафта и да сме задръстили помпата и трябвало да се свали и да се прочисти. Акумулатора с който го палим е 62 Ач това може лид а е проблем? Друга информация не се сещам ако съм пропуснал нещо питайте.Мерси предварително ако има отговори
      Дизел .
      За да сме по-наясно проверете има ли гориво до дюзите .
      Леко развивате гайката която държи тръбичките към дюзате .
      Една по една .
      Развивате едната гайка ( един-два оборота , не докрай)- въртите със стартера и .... чакате да дойде горивото . Леко ще потече по дюзата . Значи на тази дюза идва гориво .
      Така всяка дюза проверявате . По този начин и се обезвъздушава системата .
      И ще запалите . Според мен .
      Ако не достига до дюзите гориво - насочваме се към помпата .
      Има една вероятност - да има гориво , но помпата да не вдига достатъно налягане ( около 140 атм.). Но според мен няма да се случи тази вероятност . Тя предполага ремонт на помпата .
      Но - дайте пробата с дюзите и кажете какво стана . Добре ли тиктака двигателя ?
      П.С. Ако се съмнявате в нафтата - може двигателя да го захраните с отделен съд ( туба ) . Сещате се как , но трябва да изтече старата нафта през разхлабените гайки на дюзите и тогава да стегнете гайките и да запалите .
      Не започвайте със сваляне на помпата . Има си друг начин за проверка на нейното налягане . Но за това по-късно.
      Последно редактирано от bgbul; 04-12-09, 12:00.

      Коментар


      • #4
        До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

        Ами двигателя се оказа,че е 2.5D,тъй като ГНП-то е Бош,а като гледам в Аутодата единствения двигател на това рено с помпа Бош е 2.5. A 2.1Д е с някаква си RotoDiesel ако не се лъжа,значи отпада като вариант. Масления филтър е завит направо в блока.Снимките ще се забавят до следващото ходене на там,защото двигателя е на 30км от мен. Горивен филтър баща ми не е слагал и може да е задръстил помпата с една кофти нафта. Сега някакви добавки за прочистване на дизели ще свършат ли работа ? Гледах някакви на Лики Моли. Тази марка ми двъхва доверие ,но дали? Накалните свещи ги захранваме да. И чакаме десетина секунди да погреят. 98% съм сигурен,че не е в тях проблема,защото ако беше в тях и преди да го свалим двигателя нямаше да пали.Авансатор незнам ще се позаинтереувам и ще отговоря,защото не ми е много ясн

        Коментар


        • #5
          До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

          Ето ви и снимки и видео:
          Днес пробвахме дали отива нафта до дюзите,но не отива. Развихме гайките на дюзите и завъртяхме няколко пъти . Това какво означава,че помпата е запушена и от тук какво следва ? Разните добавки за прочистване на дизели ще свършат ли работа или единствено сваляне на помпата и прочистване от майстор,за което ни искат 100лв?


          http://www.youtube.com/watch?v=H-aWlbJuiiI



          Последно редактирано от stypkata; 04-12-09, 19:32.

          Коментар


          • #6
            До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

            Момчета,да не ви отчайвам но не си губете времето и не харчете пари на вятъра за добавки и разни други химии.Не е сън да се размине,сваляите помпата и на стенд,за да не ви болят главите повече.Ще слагате мотора на лодка,ако угасне на километър,два от брега бая гребане ще падне.Не е шега от личен опит.Успех
            Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

            Коментар


            • #7
              До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              Ами двигателя се оказа,че е 2.5D,тъй като ГНП-то е Бош,а като гледам в Аутодата единствения двигател на това рено с помпа Бош е 2.5. A 2.1Д е с някаква си RotoDiesel ако не се лъжа,значи отпада като вариант. Масления филтър е завит направо в блока.Снимките ще се забавят до следващото ходене на там,защото двигателя е на 30км от мен. Горивен филтър баща ми не е слагал и може да е задръстил помпата с една кофти нафта. Сега някакви добавки за прочистване на дизели ще свършат ли работа ? Гледах някакви на Лики Моли. Тази марка ми двъхва доверие ,но дали? Накалните свещи ги захранваме да. И чакаме десетина секунди да погреят. 98% съм сигурен,че не е в тях проблема,защото ако беше в тях и преди да го свалим двигателя нямаше да пали.Авансатор незнам ще се позаинтереувам и ще отговоря,защото не ми е много ясн
              Имам бус "Мастер" с такъв двигател . Утре ще го погледна - за какво става въпрос .
              Но ето продължението от мен :
              На помпата където пише "АУТ" - развъртете нацяло болта . Завъртете двигателя със стартера - излиза ли нафта ?
              1. Ако излиза нафта- запушването е след помпата .
              2. Ако не излиза нафта - трябва да проверите дали отваря клапана за нафта ( той е магнитен) и отваря като го захраните с ток .
              Пробвайте !

              Коментар


              • #8
                До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                Ето ви и снимки и видео:
                Днес пробвахме дали отива нафта до дюзите,но не отива. Развихме гайките на дюзите и завъртяхме няколко пъти . Това какво означава,че помпата е запушена и от тук какво следва ? Разните добавки за прочистване на дизели ще свършат ли работа или единствено сваляне на помпата и прочистване от майстор,за което ни искат 100лв?
                Така, спокойно нищо не сваляйте още.
                С добавки за гориво още не се занимавай защото те могат да работят само на работещ двигател, иначе нито помпата нито дюзите ще разберат че нещо си добавял.
                Мисля че това е 2.1 и се радвай че е с Бош. Аз карам същия но с турбина, на Еспейс.

                1. Осигурете филтър за горивото абсолютно задължително, дори и да ви изглежда като светло пиво.
                2. Уверете че помпата въобще засмуква гориво като направите както ви е казал колегата bgbul. Лашкаш леко изхода и въртиш на стартер докато потече. После се стяга Умерено! Ако вече сте видели да тече гориво от края на дебелия маркуч по време на въртене на стартер, значи е ОК. Ако не можете да получите гориво на този изход само с въртене на стартер, намерете начин да напомпите гориво на вход докато избие от изхода.
                3. Когато получите гориво там, правете както съм описал на снимката.
                Успех, и да кажеш какво е станало.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от MAP; 05-12-09, 17:32. Причина: добавяне на текст към т.2

                Коментар


                • #9
                  До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  2. Ако не излиза нафта - трябва да проверите дали отваря клапана за нафта ( той е магнитен) и отваря като го захраните с ток .
                  Пробвайте !
                  Стоп клапана няма отношение към обратното гориво. Само към секцията за високо налягане.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                    Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                    Така, спокойно нищо не сваляйте още.
                    С добавки за гориво още не се занимавай защото те могат да работят само на работещ двигател, иначе нито помпата нито дюзите ще разберат че нещо си добавял.
                    Мисля че това е 2.1 и се радвай че е с Бош. Аз карам същия но с турбина, на Еспейс.

                    1. Осигурете филтър за горивото абсолютно задължително, дори и да ви изглежда като светло пиво.
                    2. Уверете че помпата въобще засмуква гориво като направите както ви е казал колегата bgbul. Лашкаш леко изхода и въртиш на стартер докато потече. После се стяга Умерено! Ако вече сте видели да тече гориво от края на дебелия маркуч по време на въртене на стартер, значи е ОК. Ако не можете да получите гориво на този изход само с въртене на стартер, намерете начин да напомпите гориво на вход докато избие от изхода.
                    3. Когато получите гориво там, правете както съм описал на снимката.
                    Успех, и да кажеш какво е станало.
                    Погледнах моя двигател ( на бус Рено , Мастер 2.5 тд ) - но няма какво да добавя . Ти си го обяснил повече от ясно .
                    Ще запалят !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                      Здравеите,колега ,първо погледни подал ли си ток на клапанчето.чува ли се щтракане от към клапанчето след подаване на контакт,ако ли не просто га развии и извади пружинката и стержена от вътре.трябва да запали нали е работи преди това

                      Коментар


                      • #12
                        До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                        Колеги ще дам още малко информация. Баща ми си призна,че е слагал някаква кофти нафта,показа ми я и имаше вид на жълта боза. Нензам,защо я е сложил,но я е сложил. А в една чашка,която беше сипал малко от въпросната нафта на дъното имаше утайка.Това не е на добре нали? Двигателя е работил до последно ,едва ли има някакви механично повредени части,че да проверяваме всичко едно по едно.Просто трябва да се почисти помпата и усилията ни трябва да се насочат в тази посока.

                        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                        Рено имат двигатели и 2.1D с помпа Bosch и 2.1TD с помпа Bosch. Имам и ги двата разглобени.
                        така е,но 2.1Д с помпа Бош не се монтира на Рено Трафик,а на рено 21 и рено 25 според аутодата. А според мен двигателя е 2.1 с помпа от лека кола рено Бош,за това първо се обърках и го взех за 2.5Д,защото само той се монтира на Трафик с помпа Бош. Малко е объркано ,но не е важно,важното е да го запалим Стигнали сме до това да развием болта "Out" и да завъртим със стартера няколко пъти с надеждата да потече от там нафта,както казаха горе голегите,до няколко дни ще я направим тази проба и ще пиша какво е станало.Благодаря за помощта до тук !
                        Последно редактирано от stypkata; 06-12-09, 16:35.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                          Ами двигателя се оказа,че е 2.5D,тъй като ГНП-то е Бош,а като гледам в Аутодата единствения двигател на това рено с помпа Бош е 2.5. A 2.1Д е с някаква си RotoDiesel ако не се лъжа,значи отпада като вариант.
                          Рено имат двигатели и 2.1D с помпа Bosch и 2.1TD с помпа Bosch. Имам и ги двата разглобени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Двигател Рено Трафик дизел - не пали

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            ............ Баща ми си призна,че е слагал някаква кофти нафта,показа ми я и имаше вид на жълта боза. Нензам,защо я е сложил,но я е сложил. А в една чашка,която беше сипал малко от въпросната нафта на дъното имаше утайка.Това не е на добре нали
                            Цъ цъ цъ.... много не на добре. Да
                            То има едно важно нещо дето трябва да се съблюдава за да се радва човек на добър дизел дъъъълго и безпроблемно, а баща ти точно това да прескочи за добре дошъл на този мотор. А иначе е достоен за море.

                            Направо не ми се ще да ви съветвам да го въртите повече с тази гряз в помпата.
                            С оглед на това че на този двигател ще се разчита да ви изкара от морето, най-правилно е да се свали помпата, разглоби, прочисти, да се сменят уплътнения и после да се монтира и центрова към двигателя както си трябва. Лесно е. Хем ще смените и ремъка и ролките.
                            В морето - надеждния двигател е Живото-Спасяващ!
                            Конзолата с горивния филтър е с ръчна подкачваща помпичка, но сигурно е останала на колата от която е свален мотора. По-добре намерете такава конзола с помпа и филтър. И без това за в морето би било меко казано тъпо да не сте оборудвани с това.
                            Друго - тази "баджа" дето сте я скроили направо на изпускателния колектор ли се държи? Ще го строши или ще скапе шпилките към главата. За маринизиране е най-добре да се направи изпускателна с-ма със задбордна вода за искрогъсене.

                            Не знам какъв опит имате, но има много основни неща с които е добре да се съобразите.
                            Уважавайте морето.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X