Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно цъкане...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно цъкане...

    Двигател - 2.7TDI, предкамерно впръскване, роторна помпа с електронно управление и дюзи на BOSCH. Долен разпределителен вал, без верига и ремък - със зъбни колела. Иначе казано Nissan Terrano 2.

    Това е откак го имам:

    Чува се доста отчетливо цъкане, в диапазона между 1000-1700 оборота. Мяза като на клапани, ама съм ги регулирал. Определено е нещо, свързано само с един от 4-те цилиндъра. При празен ход не се чува или е съвсем слабо. При над 1700 оборота - също. При подаване на газ на място, като мине през тия обороти - като развърта, се чува, а като се отпусне газта, за един момент около 1200-1300, не се чува изобщо. На вървеж - и като цъка, и като не цъка, си върви нормално. Никога не пуши, и всичко изглежда в норма. Пали лесно и безпроблемно. Масло не пипва. Дотук е пробвано 15W50, 15W40 и 5W40. Все тая.

    Мисля си:
    1. Някоя дюза - разхлопана, или заминала дифтунга, или нещо от сорта
    2. Разхлабен изходящ колектор, или прогоряла гарнитура на същия, на някой цилиндър (входящия е проверен и стегнат).
    3. Износен кавал на кобилиците, и/или износени кобилици - при контакта им с кавала. Пак казвам, клапаните са регулирани преди 3-4 месеца от мен лично, и проверени 2 пъти. Голяма гнус - регулират се на горещ двигател.
    4. Нещо друго, за което не се сещам.

    Тъпото е че понякога се закротва и не го прави, а понякога си цъка ли цъка. А си върви все така - може би като го има цъкането, вигателя е нчкак по-ръмжащ, но може и да ми е субективна преценката. Във всеки случаи върви абсолютно еднакво - пробвано многократно. Откак го имам - вече 15000км, все си е така. Нито е станало по-зле, нито по-добре.

    Някой, нещо?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Странно цъкане...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ............................................................
    .................................................................................................

    Някой, нещо?
    Да не изпуска от колекторите ...???
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Странно цъкане...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Мисля си:
      1. Някоя дюза - разхлопана, или заминала дифтунга, или нещо от сорта
      И аз така си мисля. Обаче въпросът е как да я хванеш коя е?
      Някъде съм чел за същия случай и решението, ама къде беше?

      Коментар


      • #4
        До: Странно цъкане...

        Ми, тия двете и на мен са ми първите заподозряни. Ама покрай изходящия колектор е.... трябва да разглобя половината двигател.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Странно цъкане...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ми, тия двете и на мен са ми първите заподозряни. Ама покрай изходящия колектор е.... трябва да разглобя половината двигател.
          Да не ти е разхлабен/повреден някой крепеж някъде и при тия обороти да влиза в резонанс и да се чува? Тампон или подобно? Можеш ли да запишеш звука, някой от колегите може и да се сети веднага като го чуе.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Странно цъкане...

            Даааа .... може и аборт по телефона да направим ....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              До: Странно цъкане...

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Да не ти е разхлабен/повреден някой крепеж някъде и при тия обороти да влиза в резонанс и да се чува? Тампон или подобно? Можеш ли да запишеш звука, някой от колегите може и да се сети веднага като го чуе.
              Това със сигурност не е. Мога да различа резонанс.

              Звучи като клапан. Ама такова си беше и преди, и след реглажа. Не забелязах някакви аномалии като ги регулирах - луфта им си беше горе-долу еднакъв - еднакво се беше увеличил.

              Има някаква връзка със загряването. По-често го има при студено време, но пак не винаги. По-често го има като я ръчкам повечко, но не винаги. Например пътувайки към събора го нямаше, а я ръчках доволно добре. По време на целия събор - също не забелязах. На връщане обаче, поне на моменти го имаше.

              Като имам време ще проверя дюзите, или по-точно дифтунгите им. Ако и това не е - ще опитам да притегна изходящия колектор, без да махам де що има карантии, че са едни маслени магистрали, турбо, интеркулер, куп маркучи - включително и на климатика...... Абе манджа с праз.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X