Обява

Свий
Няма добавени обяви.

развалена резба на свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: развалена резба на свещ

    Подбираш си - има най-различни дължини. Конкретно в компекта за ремонт на отвора на глава бяха 5-6 варианта, ако не се лъжа.

    В горната й част има извито парче (на практика началото на първата витка), за което фактически я навиваш. Това нещо е изтънено технологично точно там, където трябва да се счупи след монтажа му. Навиваш я до където искаш - тя вече си остава там, понеже триенето м/у външната й част и детайла е по-голямо то триенето й с навития в нея елемент.

    п.п. Някъде имах такава статия, ако я намеря ще я пусна тук.
    Последно редактирано от м20_маниак; 04-10-09, 23:11.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #17
      До: развалена резба на свещ

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      А тази резба-пружинка, смята ли се за достатъчно близка по здравина до оригинала?
      Ква пружинка, кви 5 лева?
      Втулка, от метал, с резба. Нарязваш отвора с метчика, навиваш втулката, с дорника от комплекта я чукваш само веднъж да се занити в главата и си готов да громиш врага.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #18
        До: развалена резба на свещ

        Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
        Ква пружинка, кви 5 лева?
        Втулка, от метал, с резба. Нарязваш отвора с метчика, навиваш втулката, с дорника от комплекта я чукваш само веднъж да се занити в главата и си готов да громиш врага.
        Това ми е ясно, питах за другата технология. И ме убедиха.

        Коментар


        • #19
          До: развалена резба на свещ

          Това добре, ама показаният от мен тип са "пружинки". В нет-а трябва да има достатъчно информация за тях.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #20
            До: развалена резба на свещ

            Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
            Да бе, да .
            Има си специален ремонтен комплект с втулки с резба, става за 10 мин.
            Бе то че има е верно,то и за дизелови подгревни пак има,но и при бензина и при дизела вероятността да се свали главата за да стане като хората е голяма.
            Зависи и както казаха колегите каква глава е и кой цилиндьр щото 6 и 12 на един мотор нека да стане с това на снимката.


            Успех на колегата
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              До: развалена резба на свещ

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Няма ядове със втулка има си ремонтна втулка на фирма Вюрт пренарязва се на 16х1.25 и се навива втулката с голяма бургия на ръка се прави лек фрезенк и втулката се маже с локтайт или друго лепило за резби . Със стружките няма проблеми духаш с компресора после въртиш на стартер и излизат и да остане някоя изгаря . Сложил съм поне 5-6 такива втулки на различни коли и няма грижи. Сега е късно и не ми се слиза до гаража да снимам дорника който съм направил за навиване на втулките метчик 16х1.25 е нестандартен и трудно се намира но аз си имам.
              Това е мнението , което реално ще ти свърши най-много работа !

              Коментар


              • #22
                До: развалена резба на свещ

                Само да кажа, че Вартбурга ми (купен от германци), още 92г. си имал пружина на една от свещите. Така и не разбрахме за това, докато по-късно, поради шлайфане на глава, Бай Лазо тръкна с телената четка отвътре и пружината изпадна. Всички много се чудихме..)) Е, години наред са се сменяли свещи и пр. и никой нищо не е разбрал и никакви проблеми не е имал..)). Изглежда много елегантно решение, така както казва и м20_маниак.

                Коментар


                • #23
                  До: развалена резба на свещ

                  Що не пробваш това



                  До: Инструменти - каталог и цени
                  Комплект за ремонт на резби М14 за свещи 16мм. 13 лв.
                  __________________
                  Добър инструмент всичко оправя . 954 90 16
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #24
                    До: развалена резба на свещ

                    благодаря на всички
                    проблема вече е решен (дано не е временно ) само с навиване на нова резба, старата била малко омачкана според (майстора)
                    с времето ще се види дали е бил прав . В най лошия случай в мазето имам още един такъв ДВГ.

                    Коментар


                    • #25
                      До: развалена резба на свещ

                      Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                      Що не пробваш това



                      До: Инструменти - каталог и цени
                      Комплект за ремонт на резби М14 за свещи 16мм. 13 лв.
                      __________________
                      Добър инструмент всичко оправя . 954 90 16
                      Извинявам се за грешката - цената е 13 Евро, а не лева. Може да се провери в публикувания ценоразпис.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        До: развалена резба на свещ

                        Колеги,а при мен въобще не могат да се развият,само,че подгряващи свещи на Мерцедес Е250Д,някакви съвети да дадете,благодаря предварително!

                        Коментар


                        • #27
                          До: развалена резба на свещ

                          Първоначално публикуван от nikola68 Преглед на мнение
                          Колеги,а при мен въобще не могат да се развият,само,че подгряващи свещи на Мерцедес Е250Д,някакви съвети да дадете,благодаря предварително!
                          Вземи по-голям лост и по-качествен ключ.

                          Коментар


                          • #28
                            До: развалена резба на свещ

                            Превод:
                            Задръж два дни, че в телефона си нямам линковете, да ти покажа как става. Ако е спешно, влез в мерцедес-форума и търси VLADEK, да ти го покаже със снимки.

                            zadraj 2 dni che w telefona si nqmam linkowete da ti pokaja kak stawa.
                            ako e speshno wlez w mercedes-bulgaria.com,tarsi VLADEK i shte ti go pokaje sas snimki.
                            sori za majmunicata
                            Последно редактирано от Ясен; 06-10-09, 14:20. Причина: маймуница
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: развалена резба на свещ

                              Ето какво препоръчва колегата LYNX от Mercedes-Benz Club:

                              LYNX: "...Подгреваш я преди да я нападаш,..до работна температура,...махаш буксите,...наливаш коресилин в дупките и бегаш да не ти люти на очите!

                              След 3 минути ги почваш с вложка ШЕСТОСТЕН,..не дванайсетостен,..дълбока и арна!

                              Ще тръгнат,..некои лесно,..некои със скърцане като на стара панта ръждясала!
                              Тези дето скърцат,..НЕМА да ги отпускаш,...ни за миг,...въртиш на РАЗВИВАНЕ,...и никво на обратно,..ни стъпка,..нека си скърца,па дори ида те заболи сърцето!
                              Като изкараш до края резбата,...пак наливаш с коресилин дупката,...и па бегаш да пушиш!

                              След това ги фаташ с едни клещаци и с въртеливо-издърпващо движение-право у на комшията двора!

                              Като ги извадиш всичките,..иди да обядваш,....

                              После връткаш на стартер 10 оборота,да изгониш дявола от дупката,...обмазваш резбите на новите свещи с медна,алуминиева или неспичаща смазка,...и ги намушкваш еднапо-една!

                              Нема да стягаш зверски,...полечка,..като опре конуса,..и натегаш леко,...нема да се развият,не бой се!.."
                              Последно редактирано от Ясен; 06-10-09, 18:41. Причина: линковетеее!

                              Коментар


                              • #30
                                До: развалена резба на свещ

                                Това е дорника за навиване на втулките който аз съм си направил.
                                Прикачени файлове
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X