Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Iveco 3510

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Iveco 3510

    Здравейте!
    Имам проблем с ивекото.. Версия 2 (Около 1993г). 2.5 TD 103кс
    Пали лесно, но при запалване - първите 2-3 минути, пуши много и мирише на люто..неизгоряла нафта.След като загрее не пуши, при форсиране изпушва черно, но с лека ивица синьо и пак мирише на люто.. Карахме го на гнп майстор,уж смени нови разпръсквачи, гледа ги по каталог на ивеко.На помпата сменя накакви ролчици и гърбичната шайба и след това я слага на стенд. По негови думи всичко е точно. Нов ангренаж, сложен правилно...Не гори масло и антифриз.Върви добре. Разход около 9/100. Сменях няколко пъти предварението и закъснението на помпата.. няма ефект, все пуши сутринта.. Няма излишни шумове... не знам вече... моля някой да даде съвет..

  • #2
    Първоначално публикуван от IvecoDriver Преглед на мнение
    Здравейте!
    Имам проблем с ивекото.. Версия 2 (Около 1993г). 2.5 TD 103кс
    Пали лесно, но при запалване - първите 2-3 минути, пуши много и мирише на люто..неизгоряла нафта..
    След като имате симпромите следва търсенето на причината. Трудната и скъпа част от пътя сте извървели.-Горивна апаратура - дозировка и момент на подаване,филтри,качество на горивото,не достатъчно налягане в горивната камера,проблемно смесообразуване,студен двигател,че даже и проблеми в генерацията. Просто трябва стъпка по стъпка за половин час да се огледа и ще се види причината. Късмет в търсенето!

    Коментар


    • #3
      Филтъра е сменен, горивото е нормално, от лукойл и петрол с почистени цистерни, карам 5 мпс-та с него, а и никой не се е оплаквал...Може ли по конкретно да ме насочите, кои неща точно трябва да се проверят, защото аз не съм сервизен майстор и нямам представа от всичко..?

      Коментар


      • #4
        Подгревните свещи, трябва да греят и след стартирането на двигателя, докато позагрее. Затова пуши. Същия двигател с кеф изхвърлих от моето Ивеко и сложих 2,8 - 122к.с.. Там няма подгрев.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          В движение пуши ли през тези първи две три минути? Не трябва да се оставя да работи със студен двигател и на място. Вредно е по няколко начина, и няма и да пуши.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Подгревните свещи, трябва да греят и след стартирането на двигателя, докато позагрее. Затова пуши. Същия двигател с кеф изхвърлих от моето Ивеко и сложих 2,8 - 122к.с.. Там няма подгрев.
            Тя е една свещ,но да не работи. Не допусках,че е от това,защото на колата изгоряха 2 и зимата палеше веднага и без да пуши ,а тук е пушене няколко мин на място..

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
              В движение пуши ли през тези първи две три минути? Не трябва да се оставя да работи със студен двигател и на място. Вредно е по няколко начина, и няма и да пуши.
              И в движение пуши... докато загрее по-точно.

              Коментар


              • #8
                Може клапана за нафтата на подгревната свещ да не държи добре и да пуска по малко в колекторните тръби. Сменяш нипела с болтче да не пуска нафта и ще видиш дали има разлика. Борето При мен това го правеше на Ифа . Смених три - четири ГДР клапанчета и накрая някакво италианско и се оправи. Цяло лято може да караш с болтче.

                Коментар


                • #9
                  Tози двигател точно е без електрофакел.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    Но имал само една - какво друго да е?
                    Подобни явления има при един камион. Пуши така и при него е сгрешена гарнитурата на главата. С милиметър по- дебела е.

                    Коментар


                    • #11
                      2,5 има подгрев. Вярно, че на Ивеко модификациите са много, но поне тези 2,5 които съм виждал имат подгревни свещи. Предкамерен е.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Ето я свеща:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2021-05-19_20-22-40.jpg
Прегледи:2939
Размер:623.6 КБ
ID:6742374
                        Работи и релето работи, но тръбичката я няма. Скоро ще отида да погледна на друго ивеко как стоят нещата:

                        Коментар


                        • #13
                          Я за всеки случай погледни въздушния филтър.
                          Пробвай без него как ще е.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            Не е от филтъра, не е и от свеща, днес запали в топлото време..около 10 градуса, то релето даже не се включва.Запали от четвърт оборот.Пропуши 40-50 сек. на място и изчисти.
                            Друг ще е проблемът

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X