Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен казус с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Равенол за 25лв доставят директно от Германия до България от ravenol-shop.de. Пълната им синтетика си е с база Group IV PAO. Имат лабораторни анализи и в bobistheoilguy на английски и в oil-club.ru на руски. Миналата година покрай черния петък имаше и 50% намаления и се запасих и за 2те смени тази година.

    Коментар


    • #17
      А аз не мога да проумея как някой си кара спокойно автомобила с масло на над 8000КМ, аз сменям на 5000 мили, което си е 8000КМ. За мен сметката е проста, ако караш за по една смяна на година, супер, дреме ти за 100лева за масло, ако ти се налага да караш за смяна на масло всеки месец, значи има как да си избиеш тия 100тина лева за хубаво масло, кво му е сложното, ама да сменяш на 20к при условие, че масово новите коли са със супер напомпани двигатели за сенокосачка с 2-3 турбота и намнайсе умни системи, не ми го побира акъла освен ако така не се карат коли на лизинг без намерение за придобиване.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Както писах и по-рано, на последните ми три коли смяната на маслото е на 30 хил., такава е препоръката на производителя. Едната е вече на 300 хиляди километра, едната на на 110 хил, последната на 85 хил.

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Може и да греша, мерси за споделените мнения и опит.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Ангренажен ремък смених на 200 х., следващия е на 400, ама не мисля да съм аз тогава

    • #18
      BMW-E60 2,5D,от 2007г е у мен,смяна масло на 30000км.Слагам му Мобил 5W50,не се оплаква,случвало се да надхвърли с доста смяната.В момента е на около 670000км и в добро здраве,оборотомера изключително рядко надхвърля 2500/об/мин.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ще задръстиш турбото бе...
        По два пъти на година влез на пистата и врътни по 2-3 обикоолки в състезателно темпо

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X