Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

    Защо ако е с един ред цилиндри винаги те са нечетен брой ?
    Казват , че е заради баланса , но защо ? По принцип колкото са повече работи по-равномерно двигатела .....

    п.п. а в 99% ако е двуредов цилиндрите са четен брой
    Прикачени файлове
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

    Реда на запалване им е през един цилиндър, за това ако ще работят плавно и без вибрации се нуждаят от нечетен брой цилиндри на всеки ред. Двуредовите са с четен общ брой цилиндри, но пак са с нечетен брой на всеки ред.

    Източник - чичко Уики.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Реда на запалване им е през един цилиндър, за това ако ще работят плавно и без вибрации се нуждаят от нечетен брой цилиндри на всеки ред. Двуредовите са с четен общ брой цилиндри, но пак са с нечетен брой на всеки ред.

      Източник - чичко Уики.
      Опа грешка,който не чете така прави.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #4
        До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

        На съмолетите АН 2 (етажерката) двигателя е девет цилиндрова звезда и вътре в пилотската кабина не можеш да си чуеш и мислите от шума и вибрацийте.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

          Аз не съм спец по звездообразните двигатели ама си мисля:
          Редовите двигатели могат да се уравновесят, без значение дали са с четен брой цилиндри или не. Защо звездообразните да не могат ?

          Коментар


          • #6
            До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

            Защото е по-лесно и ефикасно да добавиш един цилиндър по периферията отколкото да мъдруваш балансиращи системи в центъра. Това е самолетен двигател все пак, не обича излишъците на мъртви механизми.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

              Преди два месеца на Авиофест Белозем видях отблизо и чух звездообразен двигател на раница за мотопарапланер. Имаше много по-култивиран звук от двутактовите си събратя. Собственикът му го хвалеше с по-голяма относителна мощност, по-малки вибрации и други полезни особености. Кофти му беше само цената...

              Коментар


              • #8
                До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                Звездообразният двигетил е технологично по лесен за производство по лесно се балансира и по лесно се ремонтира.Недостатък е голямата челна площ и и за да се увеличи мощността се слага втори ред или се увеличава диаметъра.А това вече е недостатък.
                Предимствата на редовия или в образния двигател са основно по малкия мидел на сечението и което епо важно увеличаването на мощността не води до съществено увеличаване на теглото.
                Общия недостатък на буталните двигатели е че по голямата мощност иска по голям диаметър на винта а това води до свързвукови скорости на края на винта и съответствено ограничение на оборотите за да не се стигат тези скорости.това значи макс скорост от порядъка на 750-800 км/ч
                А защо са нечетен брой е свързано с резонансната честота на трептене на мотора която се предава към конструкцията.
                по ранните двигатели са били с неподвижен вал и въртящи се цилиндри после обръщат схемата.

                Коментар


                • #9
                  До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  по ранните двигатели са били с неподвижен вал и въртящи се цилиндри после обръщат схемата.
                  Когато през '92-ра се доближих до самолета на Георги Божинов в новооткрития музей на авиацията до Крумово и му завъртях витлото се опулих като видях, че заедно с него тръгват и цилиндрите отзад До тогава бях виждал такъв двигател само на Ан-2.
                  С увеличаване на оборотите на витлото двигателят с въртящи се цилиндри ставал опасен, то е ясно, но не знаех, че най-опасен при него бил жироскопичният момент на големите въртящи се маси. Ставало така, че самолетът трудно маневрирал с този як жироскоп в носа, а имало и случаи на откъсване на витлото задно с цилиндрите при рязка маневра.

                  Коментар


                  • #10
                    До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                    На мен пък, на два -три пъти през целия ми безмислен живот ме е бодвало отвътре - какво , аджаба ,представлява коляновия вал на звезднообразния двигател , като всички цилиндри са подредени в една равнина ??? Как са накачени тия толкова биели на една педя място?
                    Ей , шъ си умра с отворени очи , `ку имаше некой да каже....
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #11
                      До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                      Ако не се лъжа биелите им често са двойни и тройни.







                      http://www.aviation-history.com/engines/radial.htm
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                        http://www.youtube.com/watch?v=yVHNlVI8rBE

                        Надявам се това да ти дава отговор !

                        А другата схема Гоблин е я показал

                        А има хора с доста гогата фантазия

                        http://www.youtube.com/watch?v=1TIdQFnUvCA
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #13
                          До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !



                          http://www.youtube.com/watch?v=mh6PH8XDKZA&feature=fvsr А тук се вижда добре схемата как едната биела е хваната така , че да несе върти елемента който държи другите биели
                          Последно редактирано от CJ_; 13-07-09, 23:22.
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #14
                            До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                            Ааааа , светна ми .
                            Боже, колко съм тъп. Елементарно е . И същевременно гениално.
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #15
                              До: радиален ( звездообразен ) двигател въпрос !

                              интересен е факта , че повечето двутактови са с четен брой цилиндри

                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X