Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем гарнитура глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем гарнитура глава

    Здравейте, имам следният проблем:
    Колата издуха гарнитура на главата - следва смяна с нова, каране 1000 км, и почва да надува леко системата, сваляне на ново на главата, шлайфане, нова гарнитура, каране около 2000 км, и пак почва лекичко да избутва антифриза в казанчето - около 300мл на 500 км.....
    Просто незнам какво да правя нататък....

    Колата е мазда 323 1,7 дизел
    иначе пали и при минус 20, върви си нормално....

    Моля дайте някакъв съвет?
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Проблем гарнитура глава

    А шпилките (или болтове не знам какво е точно на този двигател) сменени ли са? Ако да, трябва да се натягат след известно време, защото се деформират(удължават) пластично от температурите.
    Иначе според мен още след първото сменяне на гарнитура трябва щателно да се проверяват датчиците по охладителната сиситема и да се промива радиатора. Също така проверка на неплътност - дали не вкарва газов мехур в охладителната система и да пречи на охлаждането. Най-общо казано това с гарнитурата на главата е следствие. Причината е някъде в охладителната система.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем гарнитура глава

      Проблема може да бъде и главата занесия да я проверят

      Коментар


      • #4
        До: Проблем гарнитура глава

        Колега при това положение защо не свалиш и не шлаифаш блока и задължително купи нови болтове за главата,аз съм имал същия проблем с същия модел кола и проблема се оказа крив блок.Успех

        Коментар


        • #5
          До: Проблем гарнитура глава

          Мисля, че това е същия мотор като моя. Ако е с желязна гарнитура не може да я издуха така. Проблема е в главата.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем гарнитура глава

            Шлайфане на главата, но и на блока и нови болтове, а не само нова гарнитура!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем гарнитура глава

              Прилича също и на спукана глава. Мястото на цепката остава локално без охлждане и криви тиквата...после шлайф, нова гарнитура...и пак крива глава...един приятел каза че достигал до 3 такива повторения, докато се сетат да я проверят!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем гарнитура глава

                Японците,така смятат,че при второ стягане със старите болтове ,те опират челно в блока.Като съм правил такива коли,и собственика икономиса от болтове,ги отпилвам отпред на шмиргела по 1,5-2 мм.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем гарнитура глава

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Японците,така смятат,че при второ стягане със старите болтове ,те опират челно в блока...
                  А от там се криви наново главата,а и блока.Правилно!
                  Последно редактирано от ninja_1; 26-04-09, 16:37. Причина: поправка
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем гарнитура глава

                    Нямам власт да внушавам на хората разни работи
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем гарнитура глава

                      Знеси главата за проверка,после шлаиф на блок и глава и задължително нови болтове и гърнитура.ВАЖНО ---начина на стягане на главата е супер важен препоръчвам 180градуса.УСПЕХ
                      Човек се учи с много практика:D

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем гарнитура глава

                        Аз стягам глави от 10-ина години и не разбрах какви са тия градуси?
                        Градуси да,след определени килограми ама нещо не ми стана ясно
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем гарнитура глава

                          Здравейте, да не отварям нова тема. Трябват ми болтове за глава, може би и неоригинални ще са добре, но не знам къде. Мисля че на Ajusa 81020600 стават, но не съм сигурен.
                          Колата е Subaru Legacy Outback '98 EJ25D, оригиналните са 11095AA041, но ги няма налични и с дълга доставка са.

                          Кажете къде да питам?
                          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X