Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

    Проклет производител са това сузуки - не могат нито електрониката, нито механиката

    След като почнах да си покарвам витарката, почнаха и други проблеми - при палене понякога пуши, а понякога прави облак от пушек на улицата - чак срам ме хващаше.
    Всъщност това пушене си го имаше още като я купих, ама тариката я е палел преди да дойда и не го забелезах при покупката.

    Викам си - гумички на клапани - ясно е. Обаче в нета какво открих - един младеж сменил гумичките, сегментите - ефекта същият. И се оказва, че маслото през клапанчето за картерните газове по маркучето - и хоп в смукателният колектор. А смотаните реселъри сузуки продавали кит(400USD само!!!) с който фиксваш малоумническото им решение(при Мазда този дефект го нема, за същият мотор)

    Ами извадих го това маркуче, затапих го към смукателният колектор, изведох от клапанчето дълъг маркуч напред, та ако се износи двигателят да забележа картерните газове и сега НЯМА ПУШЕК НИТО ПРИ ПАЛЕНЕ НИТО НА ХОД

  • #2
    До: Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

    Колега, може би малко встрани от темата, но съм се наскачал за Витара с този двигател и ми е любопитно чак толкова ли е лош, колкото го изкарват или просто страда от некадърни майстори?

    Ако не те затруднявам, дай малко лични впечатления от експлоатацията, ако ще и на лични да е.

    Благодаря предварително.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      До: Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

      Здравейте колега,
      имам същия проблем с пушене при запалване на Витара V6H20A двигател.Не мога да открия връзката на картера със смукателния колектор. Моля да ми помогнете - за личен контакт dilian52@abv.bg или чрез форума.
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #4
        До: Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

        Първоначално публикуван от dilian52 Преглед на мнение
        Здравейте колега,
        имам същия проблем с пушене при запалване на Витара V6H20A двигател.Не мога да открия връзката на картера със смукателния колектор. Моля да ми помогнете - за личен контакт dilian52@abv.bg или чрез форума.
        Благодаря предварително!
        извини за забавянето, ще снимам - така е най, лесно. Иначе е точно над REF-POS датчика.

        Коментар


        • #5
          До: Пушек при палене Витара V6, H20A двигател

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Колега, може би малко встрани от темата, но съм се наскачал за Витара с този двигател и ми е любопитно чак толкова ли е лош, колкото го изкарват или просто страда от некадърни майстори?

          Ако не те затруднявам, дай малко лични впечатления от експлоатацията, ако ще и на лични да е.

          Благодаря предварително.
          Моторът като механика не е лош. Сравнително тих и не много натоварен.
          Обаче не е за джип. Максималният му въртящ момент е във високи обороти (4500 ако се не лъжа). Което прави джипа неподходящ за тежки терени.

          Но за това, за което съм го взел се справя - малко комфорт на дълъг път, повишена проходимост(доста над лека кола), не много голям разход и ниска цена на джипа бяха критериите ни при избора.

          М/у другото, не харчи масло дори 5W-30, а без да се усетя съм му врътнал 10000км

          Коментар


          • #6
            снимка

            ето снимка на въпросното клапанче. Не твърдя, че съм направил най-доброто, но е решение на проблема.
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X