Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Ремонт" на 2-тактов с магия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Ремонт" на 2-тактов с магия

    Здравейте.
    Моля някой да сподели ако има опит с някоя вълшебна добавка за "възстановяване" на 2-тактов двигател.
    Става въпрос за старо извънбордово моторче 4 к.с., за което със сигурност няма как да намеря части. От него ще се очаква да изкара още 1 сезон от май до ноември'09
    Знам че не е правилния начин и че все ще се пригодят някакви сегменти но ако мързеливия вариант с магия може да ми свърши работа........?
    Сега като го зазимявах, сложих масло в цилиндрите и усетих колко далеч от истината е компресията им на сухо. Не че няма да изкара и така, но си мисля че поне 1 от 4 коня е мъртав и ми се ще да го съживя.

  • #2
    До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

    Хайде де, никой ли не е пробвал по мързеливия начин?
    В мазата е много студено. Съжалете ме

    Коментар


    • #3
      До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

      На един мъртвец,каквито и инжекции да му биеш...Но щом ти се експериментира,за двутактови има Ресурс.Ръгаш го в маслото,а него в бензина и може и да тръгне малко по-добре,но ще ти излезе доста скъпичко.Това си е "наколонена плоскост"...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

        Някой пробвал ли го е това на 2'тактов двигател?
        Google казва че това е Римет (нещо руско) но не стана ясно колко струва 1 доза и как се дозира?

        Коментар


        • #5
          До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

          Пробвал съм го на една Ямаха ДТ400 - по същите причини като твойте - без особен резултат. Само да спомена -тя беше с разделно мазане /с помпа/. Накрая умря безславно из дупнишките балкани в ръцете на племенника. Много внимавай тази могъща руска технология да не получи достъп до магнитен датчик или друго магнитно нещо , щото полепва по него и му спира дъха.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

            Това руско чудо го дават уж да се наслоява по износените детаили и някои казват че има ефект някакав ама аз такав не съм видял струва около 10-15лв и на него пише как се дозира

            Коментар


            • #7
              До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

              Ефектът е спорен и при 4-тактови двигатели.
              За двутактов ти гарантирам, че ще съкратиш мъките му.
              Колото и стар да е двигателя със сигурност можеш да намериш поне сегменти, семеринги и лагери за него.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

                Ако го караш с обикновени масла може да използваш смес ,към 800гр лт2т прибавяш200 гр ризиново масло и рая смес злед добро разбиване добавяш към бензина както си знаеш.Рицина не изгаря и смазва допълнително.Това е много стара рецепта от времето когато синтетиката в БГ беше мит.Но ремонта сие най правилното решение.Кофи скомпресия уви няма

                Коментар


                • #9
                  До: "Ремонт" на 2-тактов с магия

                  Работата е ясна - ще се отваря. Само ще се пукна от яд ако се наложи да го затворя със старите части. По цялото моторче няма 1 метричен размер. Няма и глави на цилиндрите (2 бр) та ще ги меря по сегмента + ключа. Онзи ден реших да го почвам но 2 болта категорично отказват да се лашнат дори с благинка и съвет (с малък съветник)
                  Още се ослушвам защото до края на месеца един англичанин ще се връща а съм му поръчал ако намери 5 к.с. (и аз поалчнях за коне) на далавера... та ще видим.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X