Обява

Свий
Няма добавени обяви.

колянов вал на резачка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • колянов вал на резачка...

    Значи......имам 2 дружби , едната 91 с електрнно , другата (неизвестна година) с чукче и наковалня.Блокира ми лагера на биелата долу на коляновия вал на по новата....и от там възниква въпроса...неможе да стане този от по-старата защото със него резачката неиска да запали и му е разбит канала на шпонката за турбината (която играе ролята и на маховик и на част от запалването).Въпроса ми е може ли да се сложи биелата с лагера от по стария вал на по-новия и как се разглабя вала (на преса ли , с нагряване , с як кютек по него или....нещо по специално) , също така ако накрая нищо не стане и от двете дали може да се използва електронното запалване на нещо др. (например мотор , косачка)?

  • #2
    До: колянов вал на резачка...

    Според мен колянов вал се разглобява само с оксижен или флекс.

    Коментар


    • #3
      До: колянов вал на резачка...

      Биялата дето е пъхнат лагера не е ли от две части? Зглобката на КВ мисля е на шлици ама се грее само външната част и се избива.Измий го с бензин и ще си проличи.
      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

      Коментар


      • #4
        До: колянов вал на резачка...

        Там е работата , че биелата е нахлузена директно и не се разглабя а за коляновия вал ще погледна утре , но мисля че щом е сглобен може и да се разглоби...

        Коментар


        • #5
          До: колянов вал на резачка...

          Разглобяването не е проблем при наличие на струг и преса. Подобно е на вала на Трабант. Проблем е обратното сглобяване като да успееш да запазиш съосието.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #6
            До: колянов вал на резачка...

            Значи.... До колкото разбирам става въпрос за резачка за дърва
            Ако е така... Не се мъчи имам работеща "урал"/почти като дружба/ с две вериги, ако си платиш куриера ще ти я дам за 30 лв
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              До: колянов вал на резачка...

              Човека има две такива не работещи и иска от 2 да направи 1, а ти му предлагаш трета. След два дни ще следва тема "Как от две Дружби и един Урал да направя една работеща резачка".
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #8
                До: колянов вал на резачка...

                Разглабя се с преса на студено,а се центрова на струг с индикатор.

                Коментар


                • #9
                  До: колянов вал на резачка...

                  Правил съм го в полеви условия с ролки от каре на УАЗ.
                  Изпилих излишната им част. Правих го с пълното съзнание, че правя глупости от немай къде, но тъпата Дружба работи така доста години.
                  Ако имаш вал с биела и касета, няма никакъв проблем да разглобиш валовете с менгеме, след което да събереш един (пак с менгемето) и да си импровизираш два центъра където да подпреш вала и да го центроваш.
                  В крайна сметка това не е вал на кросарка
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: колянов вал на резачка...

                    Благодаря за отговорите , утре ще пробвам с менгемето да го разглобя и ако стане ще се похфаля , ако не здраве да е.....

                    Коментар


                    • #11
                      До: колянов вал на резачка...

                      Отказах се да се разправям с тая резачка.....не съм и мъчил да разглабям вала щото , че се оказа че на другия вал е сцепена биелата отгоре на буталния болт.
                      Нека си стои , поне може карбураторите да се ползват за нещо , барабар с редуктора....

                      Коментар


                      • #12
                        До: колянов вал на резачка...

                        За нищо не стават, както и самата резачка, дори нова
                        Може би за карт
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: колянов вал на резачка...

                          За карт какво карбураторите ли.... , мисля си че има и по-добри решения.... иначе се чудех дали електронното може да стане за нещо но май се оказа....абе ниц...

                          Коментар


                          • #14
                            До: колянов вал на резачка...

                            Двигателят, барабар с редуктора, става за карт, но в твоя случай, изглежда не става
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: колянов вал на резачка...

                              В моя случай става за......абе нема какво да го мисля , става да изхварля двигателите и на двете на вторични и да си измисля нещо от редуктора....като например...мм де да знам освен да се купулира със друг двигател този редуктор...е като пак му се ползва съединителя...май за друго нестава....абе върти ми се в гаража едно двигателче от водна помпа ама дали е здраво ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X