Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интеркулер през зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интеркулер през зимата?

    Колеги, тези дни ще слагам както всяка зима на Дискавърито зимния комплект за парно т.е. кашон пред радиатора.
    Обаче сега възниква въпроса да сложа ли и кашон пред интеркулера.
    През лятото ясно че входящия въздух е топъл и след турбината е още по топъл, но зимата входящия е студен и след турбото вероятно не е чак толкова топъл.
    Мисълта ми е, че през зимата да не се окаже, благодарение на интеркулера въздуха за двигателя да е много студен а оттам и самия процес за горене да е по неблагоприятен.

    Очаквам вашите коментари.
    Ако темата е засегната на друго място, моля да ме извините. Търсих ама не открих.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    До: Интеркулер през зимата?

    Ами нали затова е кулър - колкото по-студен, толкова по добре. Да не би да се притесняваш, че ще ти преохлади двигателя? Карай на 1500 оборота и няма да се включва и турбото. Не се притеснявай - нищо няма да му стане, просто изгарянето ще е още по-добро.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: Интеркулер през зимата?

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      Колеги, тези дни ще слагам както всяка зима на Дискавърито зимния комплект за парно т.е. кашон пред радиатора.
      Обаче сега възниква въпроса да сложа ли и кашон пред интеркулера.
      През лятото ясно че входящия въздух е топъл и след турбината е още по топъл, но зимата входящия е студен и след турбото вероятно не е чак толкова топъл.
      Мисълта ми е, че през зимата да не се окаже, благодарение на интеркулера въздуха за двигателя да е много студен а оттам и самия процес за горене да е по неблагоприятен.

      Очаквам вашите коментари.
      Ако темата е засегната на друго място, моля да ме извините. Търсих ама не открих.
      Ами според мен работата на интерколера е точно да охлажда входящия въздух,така че не би имало смисъл да слагаш каквото и да било.Още повече че зимно време в поледиците и снега се кара с доста по-ниска средна скорост и от там и обдухването на интерколера ще е по-малко.Не забравяй и факта че при нагнетяването на въздуха от турбото се получава доста силно триене между струята и маркучите и въздуха се затопля.
      А пък като се замисля, ако трябваше да се слага нещо на интерколера,то тогава ако колата е чист атмосферен дизел и няма интерколер ,а ледено студения въздух минава директно от филтъра и влиза в колекторите, тогава........Да няма да слагаме картон на филтъра я....
      Принципно на Нисана никога не съм слагал картон и зимно време нямам никакви проблеми със загряването.Още на 2-рия километър и парното вече духа топло в купето.А то и логиката е такава.При изправен термостат,до 80градуса антифриза върти само в двигателя и картона отпред на радиатора не играе никаква роля,тъй като охл.течност просто не минава през радиатора......така че.........Поздрави.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        До: Интеркулер през зимата?

        Абе май сте прави. Май сутрин не ми върви добре мисълта.
        Ще си сложа само тунинг на радиатора, че виското не ми се сменя тая зима (зацепило в нон стоп), и как вее само не е истина.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          До: Интеркулер през зимата?

          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
          Абе май сте прави. Май сутрин не ми върви добре мисълта.
          Ще си сложа само тунинг на радиатора, че виското не ми се сменя тая зима (зацепило в нон стоп), и как вее само не е истина.
          Между другото не е лошо да помислиш и да си оправиш виското,защото дори лятно време когато е зацепено постоянно се получава едно преохлаждане на мотора/точно от това от което се притесняваш/,което води до работа при НЕ работна температура/с всичките му последствия като по-ниска мощност ,по-голямо износване на мотора и т.н./,и в същото време ти краде и от мощността на мотора.Поздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: Интеркулер през зимата?

            Уфф, тия наш'те мотори нямат стопляне...Моето виско пък почти не зацепва, цяло лято карам така. Няма да го сменям и се надявам, че тая зима с картона пред радиатора, парното ще ми загрява по-бързо ...поне на 15-тата минута...

            Не запушвай интеркулера.

            Коментар


            • #7
              До: Интеркулер през зимата?

              Аз проблема съм го решил така.Ставане 15минути по рано да потропа тези 15 минути и готово горещо

              Коментар


              • #8
                До: Интеркулер през зимата?

                Тия мотори на празен ход не може да ги сгрееш...нивга. Ако това имаш предвид.

                Коментар


                • #9
                  До: Интеркулер през зимата?

                  Колеги,пробвайте да обезвъздушите допълнително радиаторчето на парното.При мен ефекта бе невероятен-толкова много въздух излезе и вече топлото се усеща на първия км. без да е работила Гранд Витарата на място.
                  Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                  Opel Corsa 1.7д 98г

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X