Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предназначение на кората под капака на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Предназначение на кората под капака на двигателя

    Колеги, какво ще кажете за облепяне на капака с битумна лента? В тунинг форума я ползват по купето за шумоизолация. Казват че залепва много здраво и приема всякакви форми. Направо облепят целите коли от вътре - има снимки.
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

    Коментар


    • #17
      До: Предназначение на кората под капака на двигателя

      Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
      Колеги, какво ще кажете за облепяне на капака с битумна лента? В тунинг форума я ползват по купето за шумоизолация. Казват че залепва много здраво и приема всякакви форми. Направо облепят целите коли от вътре - има снимки.

      Има опастност като загрее,да се отлепи,и ще стане голяма гадост ако се помаже по двигателя и изпускателниа колектор.
      Битумни ленти,макар и не точно от тези за покривите,се лепят фабрично в купетата на автомобилите (подове,дъна на багажника,вътрешни повръхности на вратите),за да не резонира ламарината.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        До: Предназначение на кората под капака на двигателя

        Колеги здравейте отново!

        Купих една битова лента от Бриколаж. Залепих от нея на парче ламарина и е топнах във вряща вода -100 радуса. Доста се размекна. В смисъл натискам по нея с пръст и тя потъва. Парчето беше около 5-6см. на 3-4см. Пробвах да я преместя линейно - доста трудно.
        Според вас колко градуса стигат капаците на ДВГ през лятото? Аз мисля, че немогат да преминат 80гр.
        Тези ленти ги дават за всякакви покриви, а там температурите също са значителни. Все пак дали си заслужава пробата?
        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

        Коментар


        • #19
          До: Предназначение на кората под капака на двигателя

          По-добър и напълно безопасен бюджетен шумоизолатор е възглавница от каменна вата+алуминиево фолио. Закрепваш го към капака, посредством клипсове.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Предназначение на кората под капака на двигателя

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            По-добър и напълно безопасен бюджетен шумоизолатор е възглавница от каменна вата+алуминиево фолио. Закрепваш го към капака, посредством клипсове.
            Тя малко ме притеснява защото е канцерогенна. Гледах ги тези с алуминиевото фолио, не е много добре залепено към ватата. Благодаря за отговора, но все пак ще се радвам и на други предложения и варианти.
            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

            Коментар


            • #21
              До: Предназначение на кората под капака на двигателя

              Не е канцерогенна - не я бъркай с азбеста
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                Ей тука има изолиращи материали и са на поносими цени. Аз мисля да ги пробвам...

                Ако някой има и други предложения да споделя.

                Коментар


                • #23
                  До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                  Само не си играйте с битуми, че горят страшно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Не е канцерогенна - не я бъркай с азбеста
                    Аз мислех че и тя се прави от вулканична скала! Има ли листове с дебелина 20мм? Намирам с най-малко 30мм. На мен ми трябва по-тънко.

                    Битумната лента наистина не е подходяща за капака на двигателя.

                    Дали може да се прекрои заводска кора от друг автомобил? Купена втора ръка разбира се. Имам в предвид ако се нареже ще стане ли после нещо от нея?
                    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                    Коментар


                    • #25
                      До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                      Обърках се, коя? Тия черупки, дето ги завинтват отгоре на мотора, или кечето, което стои на капака на моторния отсек? За него виж къде се е крепяло за ламарината щатното, измисли му нови щипки, и сложи каква да е минерална изолация, ако няма да купуваш нещо скъпо самозалепващо се. Ама не слагай пластмасови пени и стиропори, че ще направят пожар. Наелектризират се, не се гасят, отровни са, ...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Обърках се, коя? Тия черупки, дето ги завинтват отгоре на мотора, или кечето, което стои на капака на моторния отсек? За него виж къде се е крепяло за ламарината щатното, измисли му нови щипки, и сложи каква да е минерална изолация, ако няма да купуваш нещо скъпо самозалепващо се. Ама не слагай пластмасови пени и стиропори, че ще направят пожар. Наелектризират се, не се гасят, отровни са, ...
                        Става въпрос за кечето на капака. За сега разбирам, че най-удачния материал е минерална вата с фолио. Скъпо самозалепващо не искам. За толкова пари ще си взема оригинална кора, но не ми се ще за това да отделя толкова средства.

                        Благодаря за отговорите!
                        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                        Коментар


                        • #27
                          До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                          На каква машина ще правиш изолация на капака-имам за изхвърляне един капак от Форд с изолация на него.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            На каква машина ще правиш изолация на капака-имам за изхвърляне един капак от Форд с изолация на него.
                            Благодаря колега, но няма да се възползвам защото вече почнах да ръкоделствам. Накратко идеята:
                            Правя калъф от брезент и вътре е въпросната вата. Ще сложа след това през нея и пластмасови рапиди защото брезента ще провисне спрямо ватата. По краищата ще има уши за копчета. Общо взето ще се получи като дюшек. Май съм виждал подобно нещо на по-стари коли. В крайна сметка брезента не би трябвало да е проблем от гледна точка на топлина, но може би ще се мокри. Все пак ще го направя и ако някой се интересува от резултата ще пиша.

                            Поздрави!
                            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                            Коментар


                            • #29
                              До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                              Промяна в плана.

                              На Поп Богомил има магазин за гуми. Там се предлага самозалепваща микропореста гума с темп.диап. -70 до 130 градуса. Това е материала. Била под 10% хигроскопична.
                              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                              Коментар


                              • #30
                                До: Предназначение на кората под капака на двигателя

                                Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                                Промяна в плана.

                                На Поп Богомил има магазин за гуми. Там се предлага самозалепваща микропореста гума с темп.диап. -70 до 130 градуса. Това е материала. Била под 10% хигроскопична.
                                Това звучи обещаващо,щтракни някоя снимка,като го правиш,да видя как изглежда.
                                Успех.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X