Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от бензиновата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло от бензиновата помпа

    Колеги,имам самурай413 . от известно време имам загуба на масло, с голямо у4удване установих 4е маслото ми изти4а от отвора на бензиновата помпа т.е. отдушника на помпата.би ли ми казал някои ,имал ли е наблюдение на нещо подобно и как да постъпя благодаря

  • #2
    До: те4 на масло от бензиновата помпа

    Ще трябва да смениш мембраните на помпата. Или цялата помпа, ако не намериш мембрани отделно. Радвай се че не е другият вариант - бензин да влиза в маслото.

    И вземи да пишеш по-грамотно, защото с тези четворки ще насъбереш картони за цяло футболно първенство.

    Коментар


    • #3
      До: те4 на масло от бензиновата помпа

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ще трябва да смениш мембраните на помпата. Или цялата помпа, ако не намериш мембрани отделно. Радвай се че не е другият вариант - бензин да влиза в маслото.

      И вземи да пишеш по-грамотно, защото с тези четворки ще насъбереш картони за цяло футболно първенство.
      Благодаря за забелешкатаНо не мисля че е от платното,защото не ми вкарва масло в бензина,нито бенз.в маслото. Хвърля го през отдушника на самата помпа"една малка дупка,намиращасе отзат на помпата"А,и помпата е неразглобяема така,че няма как да се смени платното

      Коментар


      • #4
        До: те4 на масло от бензиновата помпа

        Първоначално публикуван от amilo1234556 Преглед на мнение
        Благодаря за забелешкатаНо не мисля че е от платното,защото не ми вкарва масло в бензина,нито бенз.в маслото. Хвърля го през отдушника на самата помпа"една малка дупка,намиращасе отзат на помпата"А,и помпата е неразглобяема така,че няма как да се смени платното
        Дали ти вкарва масло в бензина, нямаш лесен начин да разбереш. За бензин в маслото - само ако е много.

        Освен това, те мембраните са две (поне!). Една откъм маслото, една откъм бензина, а пространството между тях е изведено с дупка навън. Ако е скъсана само тази откъм маслото, ще става точно твоя проблем.

        Сигурен ли си, че е неразглобяема? Ако е така, сменяй цялата.

        Коментар


        • #5
          До: Теч на масло от бензиновата помпа

          Смятам че проблема е другаде. Този "отдушник" както го наричаш е под мембраните и има двойна функция.
          1.Ако се пробие мембрана да изтича горивото навън а не в картера.
          2.Налягането и температурата на картерните газове да не влияе на самата мембрана.
          Виж дали не е запушен отдушника на двигателя. Тогава картерните газове си търсят слябо мяста за да се извърши вентилацията на картера. Случва се да пробият през семеринг, или някоя гарнитура която се е изпекла в процеса на експлоатация.

          Коментар


          • #6
            До: Теч на масло от бензиновата помпа

            Първоначално публикуван от Спасе Преглед на мнение
            Смятам че проблема е другаде. Този "отдушник" както го наричаш е под мембраните и има двойна функция.
            1.Ако се пробие мембрана да изтича горивото навън а не в картера.
            2.Налягането и температурата на картерните газове да не влияе на самата мембрана.
            Виж дали не е запушен отдушника на двигателя. Тогава картерните газове си търсят слябо мяста за да се извърши вентилацията на картера. Случва се да пробият през семеринг, или някоя гарнитура която се е изпекла в процеса на експлоатация.
            Предположението е логично,но проверих отдушника на капака на главата,всичко изглежда о.к.,проверих и бенз.помпа платната са наред"помпата между другото е с клапан за излишното гориво"но имаше доста масло в самата помпа т.е. в долната част там кадето е механизма. Маи ще свалям капака на главата утре дано дам повече инфо утре вечер.

            Коментар


            • #7
              До: Теч на масло от бензиновата помпа

              Залагам на мнението на Ясен.
              Имал съм подобен проблем с помпа на Вартбург 1.3.
              На стержена който взема движение от разпределителния вал и задвижва мембраната, имаше гумен маншон. Неговата работа е точно да държи маслото от изтичане през отворите към атмосфера. Предполагам че в твоя случай е подобна конструкция. Като се скъсат мембраните, тече бензин. Ако се скъса маншончето - тече масло. Направено е така че да не могат да се смесят. Ако помпата е неразглобяема - само смяна на цялата (или разкербоване)! Ако се отваря - търсиш решение. Аз тогава успях да монтирам О-пръстен на стержена. Тогава нямаше части и по магазините.

              Коментар


              • #8
                До: Теч на масло от бензиновата помпа

                тези отвори са направени като авариини-сигнализиращи ,че е време часта да се подмени ,такъв отвор има и на водната помпа
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  До: Теч на масло от бензиновата помпа

                  Здравейте,колеги! Предположенията на всички бяха добри! Но вдействителност след отваряне на капака на мотора се оказа следното:две от тапите на валовете държащи кобилиците(това са къси 6мм. болтове с глава за кръстата отверка) се бяха развили.От там единият се забива в главата,от към бензиновата помпа и я чупи. След което започва теча навън през помпата. Сега съм запълнил дупката с поксипол и всичко е о.к. Минал съм над 500км. и няма проблем. Съжалявам само,че неможах да го снимам за да го кача тук. Поздрави и благодаря на всички.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X