Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турботаймер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турботаймер?

    В някои чуждоезични форуми сръчковците се захласват по него. Ние ли сме по-немърливи към двигателите си та не сме го споменавали? Някой ползва ли такова чудо? На някоя джипка има ли го монтиран фабрично?

  • #2
    Re: Турботаймер?

    Първоначално публикуван от Паджеровод
    В някои чуждоезични форуми сръчковците се захласват по него. Ние ли сме по-немърливи към двигателите си та не сме го споменавали? Някой ползва ли такова чудо? На някоя джипка има ли го монтиран фабрично?
    пълна щуротия... руснаците са царе на тая работа - купуват си коли 3-та употреба и им слагат ТТ "да пазят турбото"

    въпроса е, да не гасиш веднага след юркане по баирите или по магистралата... типичен пример: тръгваш за морето, на Хепи спираш за кафе... след един час каране със 120 /или 40 минути със 180 / турбото е бая жежко, маслото спира да се върти и изгаря, по остта на турбината остава нагар...
    Вместо да слагаш "турботаймер" не можеш ли като видиш "Хепи"-то да изключиш от скорост и да минеш последните 500м по инерция с мотор на празен ход, а най-добре и последните 1-2 км с по-малко газ... или ако не слизаш веднага от колата, да не гасиш веднага...

    както и да го мислиш, ако е стара кола, турбото вече не можеш го спаси с таймер... ако е нова, все ще изкара до следващия собственик
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Стои тука една маслена тръбичка от някъв голям баварец. Като ми остане време ще видя с кво може да се изчисти. Обаче минава баш покрай ауспуха и естествено има тапа от катран. Идиоти. Кви таймери, кво изстудяване.
      Турбината я бяха изхвърлили идиотчетата, не можах да я взема за изследване.

      Коментар


      • #4
        И все пак турбината по цена е може би след двигателя и скоростите и ако както казват това устройство и повишава живота с пъти може би си заслужава?! Но пък да си сляза от колата и да я оставя да си работи колкотото таймера реши... нещо не го виждам...

        Коментар


        • #5
          А, става дума за десетки секунди, не е повече. Ама верно е ъъъ ... странно.

          Коментар


          • #6
            Аз съм с такъв Turbotimer и съм много доволен.
            Няколко секунди както каза колегата са малко.Моя отчита оборотите и пресмята колко да работи колата.
            А зимата е доста удобно ако не можеш от разтояние да си запалиш и да си подгрееш колата,отиваш палиш я настройваш джиджавката на 10мин пускаш алармата и отиваш да пиеш едно кафе или да побъбриш с някой познат около вас.
            Това е лично мненйе.

            Коментар


            • #7
              да не говорим, че е желателно да е автоматик или да си доста сигурен, че не е на скорост, когато палиш дистанционно...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                да попитам . на турбото ми има един тумбурлук в който влиза вакумен маркуч , а от другия край излиза една регулируема щека която влиза в ,,горещата'' турбина . Що е то ?
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  Wasegate(Уесгейт).
                  Той е свързан с един клапън в топлата част на турбината и регулира до колко да надува турбината.

                  Коментар


                  • #10
                    West gate ... Тоест на български ... клапа за изпускане на газовете директно ... не през двигателното колело .....

                    Идеята е следната, като надуе турбината необходимото налягане .. например 1 бар ... отваря се клапата и изпуска ... после затваря .. и така ... регулиране ..
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      остава да кажете как(кой) може да се провери и евентуално настрои тази джаджа и мога ли да увелича мощноста на двл.
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #12
                        Ами аз си направих това:

                        Това е цифров манометър на налягането на турбото и във реално време имаш инфо дали и как работи то. По неговите показания при 3000 оборота на двигателя и пълно натоварване се съди как работи този ограничител на налягането за който говорите.
                        Само за опит съм стигал до там да го изключа нацяло и тогава налягането на турбото нараства двойно(поне при мен беше така) и имаше осезаем прилив на мощност. Но се отказах, защото такива експерименти могат да доведат до скъп ремонт на ГНП-то

                        Коментар


                        • #13
                          ако блокираш уестигейта да не отваря няма да правиш гнп а мотор, тогава турбото работи на колкото бара може най-много,изключването на уестигейта не се препоръчва дори за проба, на мен на една бензинова кола ми се случи на път да се развали уестигейта и от 3к рпм започваха ужасни детонации не ма питайте как съм се прибрал без да счупа мотора

                          Коментар


                          • #14
                            Wastegate
                            Един Boost Controler и всичко е на ред.Има и такиви с вграден турботаймер.И с вграден Hallmeter.И с вграден волтметър....

                            Коментар


                            • #15
                              Дай ако обичаш някаква връзка да видим за какво говориш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X