Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с двигател от Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с двигател от Шаси

    Един приятел има много интересно тракторче. 4х4 с мостове УАЗ чупещо се шаси и двуцилиндров дизелов двигател с въздушно охлаждане от Шаси. Преди месец имаше известни проблеми с него и тогава го е прегрял леко. В петък видяхме, че са омаслени и двата цилиндъра от някакви отвори на главата. Решихме, че е издухал гарнитури и днес той го е разглобил. Обади ми се по телефона и твърди, че този двигател няма никакви гарнитури. Някой има ли на идея от чертеж или схема на такъв мотор. Ако пък е запознат с проблема и решението да сподели, щото аз се почесвам умно и не знам какво да правим!
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

  • #2
    До: Проблем с двигател от Шаси

    Нали имаше тема за самоходните шасита ония дни. Там пуснах линк за каталога за резервните части. Ама търсачката само ме псува и не ми показва нищо. Пишел съм с три букви. Не знам кво и е.
    Каква е тая чупеща се рама?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с двигател от Шаси

      Няма управляващи колела ами се чупи в средата. С хидравлика и два цилиндъра и се гъне като червей. Кардана за задния мост минава в сферата която е в средата и прилича на главина на Татра. Много е забавно като се движи .
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с двигател от Шаси

        Ясно, отлична схема. Ами от какво я е взел? Толко микроскопична фадромичка не съм виждал ...

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с двигател от Шаси

          Мерси за каталога. Трактора е фабричен и като идея е добър, но като изпълнение е от типа донаправи си сам. Хидравликата е саморъчно изработена, кабината и тя, подвеската е преправена изцяло и тя. Трябва да си голям ентусиаст, добър заварчик и с много налично желязо под ръка за да се захванеш с него.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с двигател от Шаси

            Има ли каквото трябва? Или да търсим друго?
            А как се казва това тракторче?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с двигател от Шаси

              Гарнитура никъде не видях. Има бронзови пръстени под цилиндрите. Не ми е ясно как уплътнява горе главата, но като го огледам разглобено и на живо ще стане ясно . Не знам дали си има име и как се казва. Няма документи. Ако го науча ще пиша.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с двигател от Шаси

                Пробвай да попиташ в някое бивша ТКЗС,там със сигурност има човек,който ще ти помогне/обикновенно това е някой дядо,който е бил механик там и наистина те знаят много за тия машини/
                Тук при нас има кой да го погледне ,но сме на 200км.от вас.
                И друго ,ако не те мързи наснимай това шаси,защото точно такова мисля и аз да правя,само че още го умувам/става въпрос за чупенето в средата като Т150
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с двигател от Шаси

                  Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                  Гарнитура никъде не видях. Има бронзови пръстени под цилиндрите. Не ми е ясно как уплътнява горе главата, но като го огледам разглобено и на живо ще стане ясно . Не знам дали си има име и как се казва. Няма документи. Ако го науча ще пиша.
                  Здравей.Аз правих ремонт на такъв двигател.Гарнитура нямаше .Ако намериш нови пръстени за отдолу е хубаво да ги смениш.Ако не старите и стегаш .Този двигател е толкова здрав че ми е чудно какво сте му правили да се счупи .При мене се беше скъсала шпонката на едното зъбно колелце на маслената помпа.И стопи лагер .И мам книгата за ремонт ако те интересува нещо пиши
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с двигател от Шаси

                    Мотора е качен и днес вече оре. Сменени са сегменти и медния пръстен под цилиндрите. Мотора не е счупен. До последно си работеше, но когато чупи диференциалите беше закъсал на едни чукари в големия сняг и приятеля е пробвал на един мост да го кара и го е прегрял. Мотора е затегнал и е угаснал. След изстиване пак е работил доста преди да избие масло от горе. Днес не съм присъствал на паленето. Когато ида там следващия път, ще взема апарат и ще го нащракам.
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с двигател от Шаси

                      Беше ли счупил сегменти.Някой от маслените и затова е избило масло.или са запекли .Иначе мотора е много здрав
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X