Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Meтан /за монтаж в джип/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Знам че темата е доста търкана но реших да я продължа. Карам Хонда Сивик 4ВД 1.6 инжекцион, и се каня да дложа метан- голяма глупост ли ще е че двигателчето е малко 1.6 от CRX 130 диви магарета Но купето е около 1300 кг. КОлата я карам най вече по служба в градът, наоколо но ччесто и на дълъг път, а като 4ВД само по кални и разбити пътища. Средно около 3-4 хил. км. на месец, в момента е на газ, добре върви но ако сложа метан ще умре ли с това моторче?
    Имаме ме си метан станция в градът и мисля да е бутилката колкото резервната гума.
    Ако някой може да каже дали си струва?
    ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
    Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

    Коментар


    • #17
      Re: ...

      Първоначално публикуван от tatkobarba
      ако си платиш за по-леки бутилки - тогава е по-добре да си доплатиш и за газова инжекционна система - така ще се запазят мощноста и въртящия момент

      с обикновена газова уредба със смесител потеглянето трябва да става при повишени обороти, което прави карането при тежки условия немислимо ...
      Не е сигурно че ще си запазиш мощността и въртящия момент - че ще е по-икономична при приемливо вървене е вярно но не кой-знае колко, пак зависи от двигателя, за големи двигатели не се изплаща се оказа. И другото за потеглянето на високите обороти, кой ти я каза тази глупост? Чудесно тегли именно в по-ниските обороти, колко газови съм сложил при всичките се е държало именно така.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        QUADRA
        ами на подобна каручка като моята какъв ще е ефекта?
        ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
        Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

        Коментар


        • #19
          Каква беше тя?
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Малко по отгоре съм я описал
            ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
            Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

            Коментар


            • #21
              Хондичката? Карай си я на газ, нали си има, що ти е метан? Не можеш го изплати... Догодина ще ти хрумне да я продадеш и ще се вътриш...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                За продажба не мисля да я продавам ама въобще идеален автомобил за работа и огромно купе хваща всичко та затова съм се замислил да и сложа метан ама не мога да разбера как така са някой крайно против някой са крайно "ЗА" ?
                ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                Коментар


                • #23
                  Ами първо да ти кажа - няма бутилки с размер и вида на резервна гула (тороидни бутилки) - такива бутилки са само за пропан-бутан, където наляганията са до 20 Атм, а метана е над 200 и бутилките са само тънките дълги ...

                  и както ти казаха - карай си на пропан - особено щом вече си имаш уредба ... ако тепърва мислеше кое да слагаш - как да е ... но в този случай поне за мен решението е пропан-бутана (в крайна сметка ти си решаваш)

                  Кудра, ти Метанови уредби ли монтираш?

                  Да ти направя малко реклама, че аз пък на колкото коли с газови съм се качвал трябва да се потегла на малко по-високи обороти отколкото на бензин ... става дума за пропан-бутан ... на метан съм пробвал лично само едно Ауди 80 Б4 - 2.0 ... за круйз на скорост добре, но доста губеше в динамиката...

                  Все пак като не става дума за спортно каране а за икономия - задоволително

                  Газов инжикцион не съм пробвал и говоря само по слухове, но съм правил кръгче с Пежо 406 с Виале (впръскване в течна фаза) и си върви супер.

                  Казваш, че на голям двигател не се изплаща? какво визираш под "голям" и защо не се изплаща?
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #24
                    Нещо не са им били фелни настройките на газовите уредби които си карал, ако е направена както трябва трябва да тръгва с по-малко газ от бензина и да тегли по-добре в ниските обороти. Виалето с газовия инжикцион е върха на сладоледа но и цената му е пак такава - за 4 цилиндрова кола надвишава 5000 лева... Как ще се изплати? А за осемцилиндрова представяш ли си каква цена ще ти кажат
                    С тези пари ще има да караш години наред на бензин...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X