Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

    Намерил съм си едно Браво с дизелов двигател 1.9 MultiJet 120 к.с. Понеже не съм имал никакво взимане даване с този мотор, а колата много ми допада и като цена е под 5000 лв и като година 2009 и най-вече разбира се като състояние, на което най-много държа.
    Въпроса ми е доколко този мотор създава ядове ? Кои са му слабите места ?
    2.0 Multijet 165 коня със сигурност е по-добрия избор, с него също нямам никакъв опит, но и колите са доста по-скъпи, а и няма толкова запазен екземпляр. Може би и подръжката след това ще е по-скъпа.
    За справка съм намерил Аурис 2.0 D4-D, 126 коня дизел, като състояние е почти също толкова запазен, но цената му е двойна.
    Та има ли причина поради която да избера 1.9 MultiJet или да не го избера, като двигател ?

  • #2
    От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

    Дизел нов от магазина,всичко останали са бонус от лукавия.Бензина не е душегубец като дизела ориентирай се към кола без газ,метан не са на милион.
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #3
      От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

      Може би най-надеждния дизелов мотор от комън рейлите!!! Не ти препоръчвам 2.4(често пукат глави, и 10 и 20 клапановите) и гледай да е с ръчна кутия, че автоматите им, всъщност са роботизирани и са боклуци със скъп ремонт!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

        И 2,0 не е за предпочитане!
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

          Същият мотор 1.9, само че кръстен CDTI 120к.с. се вгражда и в Астра Н и Зафира В. В Алфа Ромео също. Аз карам такъв в Зафира В и потвърждавам, че мотора е железен.

          Коментар


          • #6
            От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

            Роботизирана скоростна кутия не бих взел. Четох във форума на Фиат, че на Крома от същите години монтират ръчна кутия, с която има проблеми и неизбежни ремонти. Не зная дали същата ръчка слагат и на Браво.

            Коментар


            • #7
              От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

              Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
              , че на Крома от същите години монтират ръчна кутия, с която има проблеми и неизбежни ремонти. Не зная дали същата ръчка слагат и на Браво.
              Абсолютно същата е, Опелова 6 степенна.
              И проблемите са и лагерите на малкия пиньон.

              Коментар


              • #8
                От: Дизел 1.9 MultiJet 120 к.с. мнения

                На 1.9 Mjet 120 к.с мисля че се монтира само 5 степенна ръчна, с която няма никакви проблеми. Двигателят е сред най-успешните дизели, в различни варианти се монтира в широка гама модели от най-различни марки.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X