Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
    Извинявайте за въпроса но не съм спец по Мерцедеси.

    Това ръчна кутия ли е или автомат ?
    Съвсем нарочно не те товарим с подробности защото не беше/е ясно към какво си се ориентирал.

    722.4 е последната автоматична скоростна кутия на Мерцедес в която няма нищо електронно или електрическо. Води се и най-коравата до момента, като не броим последните, но и те не са предмет на темата.
    На комбинацията ОМ606 с редова помпа или ОМ603 със 722.4 И трябва ток само за да завърти стартера, и после само нафта и въздух за да бачка.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

      Не знам дали в момента въобще е възможно да узакони такава преработка .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Не знам дали в момента въобще е възможно да узакони такава преработка .
        По талон няма номер на двигателя и не смятам да го продавам или да ходя извън Бг с него.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          По талон няма номер на двигателя и не смятам да го продавам или да ходя извън Бг с него.
          Но в талона ти пише гориво бензин, едва ли са пропуснали.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

            Преобръщането на бензин в дизел в днешно време е едно ... вълнуващо начинение в контекста на озаконяването.

            Отделно, защо го бутате човека в посока, в която ще изхарчи много пари, за един стар и ок, легендрен двигател, с който ще е на вечен абонамент към местни майстори/ механици. Автомата на ОМ606, както е свален от Е или S класа не става да се сложи в 5-тонен кемпер, нужно ли е да обясняваме защо. Механизирането на ОМ606 (без да се прави нищо друго) ще доведе до един харчещ 6-цилиндров дизел с около 150-160кс. мощност (с механична помпа от по-стария 300тд). Или да сменя елементи и да прави 5-тонна бегачка. Това което се вижда в Youtube като се напише ОМ606 са един 2-3-4 хиляди евро по-късно за помпи, настройки, кулери-мулери и т.н., все в Германия. Тук къде? Честно казано предимствата на ОМ606 през 2.7cdi в контекста кемпер са точно никакви.
            Последно редактирано от Yaro; 13-02-19, 08:24.

            Коментар


            • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Преобръщането на бензин в дизел в днешно време е едно ... вълнуващо начинение в контекста на озаконяването.
              ... еле па на автомобил който вероятно никога не е имал дизелов вариант.

              Иначе има и дизелови двигатели на Форд, които сигурно ще се куплират по-лесно.

              Дизелът има и дарбата да трака и вибрира ужасно. Да, знам че има дизели и дизели ама и на най-съвременните коли бензиновите варианти са осезаемо по-комфортни.

              Това ще наложи мерки за обезшумяване по цялата кола.

              Коментар


              • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                По талон няма номер на двигателя и не смятам да го продавам или да ходя извън Бг с него.
                Това ги е най малкия проблем . Ако не дай боже стане нещо ще се почнат едни експертизи само и само застрахователите да не платят .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Форд, Крайслер и Джен(д)ерал мотърс са като звездата на мерцедес, всеки стърчи в своя посока и нямат нищо общо - т.е. няма да се върже ценово си трябва "Форд"......
                  Абееее, срам ме е малко да го предлагам, ама...

                  Има едни клонинги на V8 двигателите Форд, сделани в СССР. Не знам колко се е размествало индигото, докато са го копирали, ама има известен шанс да пасне по монтажни размери. Лесно ще се намери такъв свален, да се пообиколи с ролетката. Говоря за ГАЗ-53. ЗИЛ е по-голям ама не знам има ли нещо общо. ГАЗ е от Форд със сигурност.

                  Коментар


                  • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Абееее, срам ме е малко да го предлагам, ама...
                    А пък мене ме беше срам да питам .....
                    Не съм виждал скоро такъв двигател от близо и не съм на ясно имат ли нещо общо като размери .
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                      Яро, в Швеция ги правят ом606
                      И не само де
                      Ето Люк Дейл също е световно известен.
                      Има къде, демек, топлата вода е открита много отдавна.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                        Верно 300 Nm (2000-2500 об.), ама 125 руски коня . Иначе имам такъв свален и мога да дам каквито размери поискате.
                        ПП струва 500 лв. оборудван да запали .

                        Тоест на мен ми струваше толкова, не го продавам, ако искате мога да го снимам
                        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                        Коментар


                        • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Яро, в Швеция ги правят ом606
                          И не само де
                          Ето Люк Дейл също е световно известен.
                          Има къде, демек, топлата вода е открита много отдавна.
                          ПП 270 цди е кенеф.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Преобръщането на бензин в дизел в днешно време е едно ... вълнуващо начинение в контекста на озаконяването...
                            ... еле па на автомобил който вероятно никога не е имал дизелов вариант.

                            Иначе има и дизелови двигатели на Форд, които сигурно ще се куплират по-лесно.

                            Дизелът има и дарбата да трака и вибрира ужасно. Да, знам че има дизели и дизели ама и на най-съвременните коли бензиновите варианти са осезаемо по-комфортни.

                            Това ще наложи мерки за обезшумяване по цялата кола.
                            Тук си далеч от истината, освен ако не си мислиш за перкинси от времето на Janis Joplin.
                            Преди 2г. направих 12000км из Европа с архаичен 2.9д (атмосферен на мерцедес), на същото тегло като кемперът от тази тема. Няма никаква драма с шума на двигателя, проблемите са другаде.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Яро, в Швеция ги правят ом606
                            И не само де
                            Ето Люк Дейл също е световно известен.
                            Има къде, демек, топлата вода е открита много отдавна.
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ПП 270 цди е кенеф.
                            Не съм специалист по двигатели на Мерцедес. 2.7cdi харчи по-малко, а върви по-добре (и то в стандартен вид) от механизиран ОМ606. Навсякъде из Европа ще ти го погледнат и диагностицират, ако се появи проблем, което не е случая с тунинговиния ОМ606. Нищо лошо за последния, знаеш, че го харесваме всички, но за други приложения. ;-)

                            Коментар


                            • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                              Само дюзите на 2.7 струват повече от 606.
                              А не са вечни. Отделно още неща. Все пак говорим за нещо на 20 години
                              Няма драма с механизирания мотор. Все пък някой да може да ремонтира 124ка.
                              На Ясен трябва да му се забрани да говори за дизели.

                              ПП не знам какъв 606 механичен си карал но 612 в никакъв случай не върви по добре
                              Последно редактирано от turtey; 13-02-19, 10:14.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Ревизиране на бензинов двигател EFI 351 windsor 5.8 l на кемпер Форд Ф 350

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Тук си далеч от истината, освен ако не си мислиш за перкинси от времето на Janis Joplin.
                                Мани ги Перкинсите. Говоря за леки коли от след 2007-8 година на най-различни производители. В ниски режими как да е, ама като го настъпиш реже ушите.

                                Отделно пък ако сравняваме с мазния плавен ход на не особено сгъстен американски v8. И предвид че го гласим за машина проектирана именно за такъв.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                На Ясен трябва да му се забрани да говори за дизели.
                                Във Форума ми е почти забранено така или иначе. Щото нали, молитви към богинята-Майка минават в графа религия и съответно не може.

                                Но се возя от време на време в такива и впечатленията се натрупват и натрупват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X