Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    В конкретият случай да.

    За 2.0 тди 140 к.с не мога да кажа. Това което съм виждал на Октавия, такава с 1.4 бензин 150 и такава с 2.0 тди 150 к.с, е ,че до улична гонка, бензина е с половин кола отпред. С малко уточнение,бензина с е ДСГ дизела с ръчка. За мен разликата в това представяне се дължи именно на по-бързата смянана ДСГ. Обаче бензиновата си гори Софийско 10 и нагоре, дизела го докарва до около 7- 7.5. Това което споделят собствениците, бензина е добре до около 180 км/ч, после започва да тъпче в оборотите. при дизела това тъпчене се случва на около 200 км/ч. Въпрос на вкус.
    На бензина си му подал максималния разход, а на 2.0 tdi average. Смятам, че и двете могат да се докарат до +-15% разлика, в полза на дизела.

    Коментар


    • #92
      От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
      По темата мислех да напиша нещо което е лично мое мнение и то е, че братята хамериканци са напипали верния път, а именно: голям и разтоварен атмосферен мотор! Няма по-приятно нещо за каране..

      Абе те американците са го измислили, ама дай сега и ние да го измислим пак. И ти си от моята партия, ще черпя! Тука всякакви видове дръпнати пишлемета се стараят по светофарите да ти покажат колко вървяла изтурбена 1.6 въшка. Хахаха Нищо де, ще порастнат, ше се научат.
      И защо мамицата му никой на прави V14? Ще е по добър за каране от какви там бяха миксери...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #93
        От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        На бензина си му подал максималния разход, а на 2.0 tdi average. Смятам, че и двете могат да се докарат до +-15% разлика, в полза на дизела.
        На практика разхода при бензиновият двигател варира в много широки граници. При дизела не са така нещата.Колкото и да го газиш повече от 1л, 1.5л няма да ти качи. Пак с условности.
        Всеки си преценява какво го кефи.Мен бензинов двигател не ме грабва (пак с условности).
        Харесва ми динамиката на дизела спрямо цената която плащам. Имал съм коли и на газ, и сметката не е хич розова.Защото постоянно дозареждаш и бензин. Имаш два типа горивни сиситеми, като едната не е заводска, и си много зависим от някой да не ти осере колата. И ще го разбереш след време. Аз време за губене нямам.

        Коментар


        • #94
          От: Дизел vs Бензин

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          По темата мислех да напиша нещо което е лично мое мнение и то е, че братята хамериканци са напипали верния път, а именно: голям и разтоварен атмосферен мотор! Няма по-приятно нещо за каране..
          Абе те и японците го бяха измислили - V8 с хибридна система, ама и те почнаха да икономисват и минават на V6
          Да, голямата атмосферка е идеална за евридейка ако имаш бензиностанция
          Турбото пък е доста експлозивен двигател и е много приятен за юркане (но пък не е чак толкова приятен за ежедневно шофиране, защото или го караш икономично на ниски обороти под 'ритника' на турбото, и колата няма мощност, или пък те 'ритва', ама пък икономията отива на кино )
          Пак - тръгнеш ли да сравняваш графиките и реалността - при една и съща максимална мощност турбодвигателя ще има по-голяма еластичност и по-бързо ускорение заради коренно различната форма на разгъване на мощността и въртящия момент... Физика - какво да правиш
          За издръжливостта - разбира се атмосферката е по-здрава, особено ако е голяма Ниски обороти, много джилязо - все хубави работи
          Последно редактирано от slowtraveler; 09-03-18, 16:03.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #95
            От: Дизел vs Бензин

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Верно? Ти за "Дакар" чувал ли си?
            Дакар и?Кои са масови.и кои издържат на зверско каране ?!Ауди го направиха един път и край.С всеки бензин излизам на дизел с еднаква кубатура или двата с турбинирани или не.С издевателстване тотално на мотора да се види кой мотор кво може и къде цикли в обороти без развитие в динамиката.Класови бегачки дизел няма,залагат на беннзин.Който е на ти с моторите от всекакъв вид и мощности е наясно защо.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #96
              От: Дизел vs Бензин

              Не намесвайте спортните автомобили - там за да могат въобще да влязат дизелаците в играта правеха какви ли не врътки с правилата...
              Прочетете правилата и ще се убедите, как се нарежда типа на двигателя на победителя
              Обикновено разрешават бензинка в класа на дизела, ама с доста по-нисък обем ако е турбинирана Неслучайно - нали ?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #97
                От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Дакар и?Кои са масови.и кои издържат на зверско каране ?!Ауди го направиха един път и край.С всеки бензин излизам на дизел с еднаква кубатура или двата с турбинирани или не.С издевателстване тотално на мотора да се види кой мотор кво може и къде цикли в обороти без развитие в динамиката.Класови бегачки дизел няма,залагат на беннзин.Който е на ти с моторите от всекакъв вид и мощности е наясно защо.
                Явно имало във форума хора, които не се интересуват от най-голямото офроуд рали и си нямат хабер от понятие ...
                А спри да се изливаш и вземи си потърси малко информация какви са колите на победителите в Дакар от едно известно време насам. Да те питам аз, като си такъв голям специалист, като трябва да минеш -стотин километра със състезателно темпо какво правиш с бензина?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Дизел vs Бензин

                  А да видим кой е учил ДВГ и на теория...
                  Кой термодинамичен цикъл е по-ефективен, на бензина или на дизела?
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дизел vs Бензин

                    Състезателни дизели има само там където е забранен турбо бензина. Турбо бензин е разрешен на много малко места, Формула 1, WRC в най-големите класове и май е другаде не е разрешен.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Абе те американците са го измислили, ама дай сега и ние да го измислим пак. И ти си от моята партия, ще черпя! Тука всякакви видове дръпнати пишлемета се стараят по светофарите да ти покажат колко вървяла изтурбена 1.6 въшка. Хахаха Нищо де, ще порастнат, ше се научат.
                      И защо мамицата му никой на прави V14? Ще е по добър за каране от какви там бяха миксери...
                      Да само съм забравил да спомена и бензин автомат.)) Не знам дали знаеш, но баварците имаха разработка средата на 80те нещо голдфиш беше / златната рибка/ на базата на шасито Е32 онази седмица последната с четворката фарове и с хубавото дупенце баш дето излиза по никое време и е конкурент на 126 и 140 / донякъде успешно с някои условности / та в тоя туч как успяха да наврат v16 идея нямам но само знам, че цялата охладителна система и част от периферията на мотора са отзад в багажника. Малко глуповато ми изглежда с тези въздухосборници като на ЗАЗ на дупенцето.
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Абе те и японците го бяха измислили - V8 с хибридна система, ама и те почнаха да икономисват и минават на V6
                        Да, голямата атмосферка е идеална за евридейка ако имаш бензиностанция
                        Турбото пък е доста експлозивен двигател и е много приятен за юркане (но пък не е чак толкова приятен за ежедневно шофиране, защото или го караш икономично на ниски обороти под 'ритника' на турбото, и колата няма мощност, или пък те 'ритва', ама пък икономията отива на кино )
                        Пак - тръгнеш ли да сравняваш графиките и реалността - при една и съща максимална мощност турбодвигателя ще има по-голяма еластичност и по-бързо ускорение заради коренно различната форма на разгъване на мощността и въртящия момент... Физика - какво да правиш
                        За издръжливостта - разбира се атмосферката е по-здрава, особено ако е голяма Ниски обороти, много джилязо - все хубави работи
                        Съгласен, но последните атмосферни шестаци на БМВ N52/N53 имат много стабилен въртящ момент още от около 1500 оборота и ускоряват доста приятно. Ако ти се занимава потърси някоя графика за тези мотори / че не мога да намеря / за да ги сравним с някой турбо мотор от същия клас.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          Колега, шестаците (особено редовите) са ми слабост
                          Обаче просто няма как да се сравнява атмосферка с турбо мотор - графиката на въртящия момент е много различна (няма как да не е различна) и от там усещането и поведението е много по-различно...
                          При турбомотора получаваш що годе равномерно ускорение (равно на максималното) между смените на предавки...
                          Докато при атмосферката получаваш нарастващо ускорение с повишаване на оборотите докато достигне максималното ускорение (т.е. - максималния въртящ момент)...
                          Да, атмосферката ми е приятна за шофиране, защото започвайки по-рисковано изпреварване, и усещайки ускорението, впоследствие колата винаги те 'изненадва' изкарвайки още допълнително ускорение при повишаване на оборотите (и увеличаването на въртящия момент)...
                          Но пък турбомотора е 'по-весел', защото от раз ти дава 'лепенето на седалката'
                          Да, и двата различни типа изискват различен стил за шофиране
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            За редовите говоря и аз съм им фен особено на по-старите кокали. Класика в жанра заедно с атмосферните осмаци...Сега вече всичко ново е с турбинка, къде от екология, къде за мощност и икономия. Относно графиката скоро гледах на един мотор шестак разбира се с двойно турбо и каскадно пълнене, ами при налични 400нм. въртящ момент при 2000об. то 80% от момента си го имаше още от 1000об. От тук следва и да се засилва добре и разхода беше наистина впечатляващ за масата и конете на автомобила.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Точно това имам предвид - целта на турбото е да получиш максимален въртящ момент при минимални обороти, и да го задържиш така до максимални... Това превърнато в усещане означава равномерно ускорение (що годе равно на максималното) през целия оборотен диапазон...
                              А като техника означава да успееш да набуташ максимално количество въздух още при ниски обороти...
                              Което няма как да стане без турбо - при атмосферките количеството вкаран въздух зависи само от оборотите и газоразпределението... И затова въртящият момент (и от там - ускорението) се покачва плавно и продължително и що годе пропорционално при покачване на оборотите....
                              Последно редактирано от slowtraveler; 09-03-18, 19:38.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Интересно ,що като се опитвам да карам дизел ,некъв тип ралиино каране все не ми се получава ,па с бензин винаги стават нещата .И залепването в завой на по долна предавка и ускорено изпреварване пак с такава надолу и изтрелването като с шут и изобщо по податлива работа на зверско каране и оборотни амплитуди,които бендина поема с лекота ,а дизела от 4 та на трета е готов да умре ,ако ще да му вкараш най мазната междинна газ да изравняване на режима.Това 3та на макс му е като умирачка.За еднакви по кубатури става въпрос,не конкретно ,а в практиката.
                                Колега Фастер искам само да Ви запитам дали сте карали модерен дизел след 2010?
                                Заповядайте на моя Гоуф комби дето е само 105 кс и 1.6 тди за проба.
                                Излъчете ми автомобил по Ваш избор бензин до 150 кс и на газ.
                                Да се пробваме на ралийно каране
                                Аз съм с ДСГ скоростна кутия и за част от секундата е свалил от 7-ма на 3-та скорост
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X