Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се риза за двигател около 96мм.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търси се риза за двигател около 96мм.

    Никаква секретност няма. Това с камъните си е трираменното, дето го продават навсякъде в няколко разновидности. Собствените му камъни са 180 и 240, поръчал съм и 280, които ще дойдат утре.

    Четката е Flex-Hone, силициев карбид 600.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C8GcUI2W0AII7PN.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5783498

    Знам че ще кажеш че нищо не става от нея, ама няма да си прав. Ползва си се от съвсем сериозни сервизи именно за това, за което и аз ще я ползвам. И се ползва отдавна (няколко десетилетия), а не е някаква модерна измишльотина. Ползват ги дори и след лазерно структуриране на цилиндри, въпреки че не им е проблем да си купят и най-скъпата техника на света.

    Дали при мен ще се получи нещо - тепърва ще видим. Нямаше как да я опитам върху 82мм цилиндър от москвич, с който единствено разполагах, защото е драстично по-малък от размера, за който е правена, и не иска да влезе в него.

    Тренда е да се ползват диамантени камъни за всичко вече, ама там е зловещо като цена за моите цели, макар че в дългосрочен план излизало по-евтино, защото били практически вечни.

    Идеята и е да обере леко връхчетата и да почисти изкривените/полуоткъртени частички. С абразив 600 и 5-6 паса друг материал освен леко подстригване на връхчетата няма да се отнеме. За подобно нещо някои ползват дори коркови "камъни".
    Последно редактирано от sparkybg; 08-03-18, 19:58.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Търси се риза за двигател около 96мм.

      Явно сериозно съм изостанал,сега се образовах но пак съм резервиран.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Търси се риза за двигател около 96мм.

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Явно сериозно съм изостанал,сега се образовах но пак съм резервиран.
        То и аз съм резервиран, иначе до сега да съм ги опукал.

        Ама не съм резервиран към метода, а само към тоталната си липса на опит по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Търси се риза за двигател около 96мм.

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Явно сериозно съм изостанал,сега се образовах но пак съм резервиран.
          Това малко разсейва ли ти резервите?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hone.JPG
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5783955

          Още е малко сурово, ама другата седмица ще е налично. Оказа се че по стечение на обстоятелствата имам 90% от нужните компоненти и 100% от скъпите такива. Ламарините само трябва да поръчам + една ролка и един ремък за крупната суъма от 18лв.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Търси се риза за двигател около 96мм.

            Притир,работил съм със такова но с ръчно задвижване,резултата е съмнителен.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Търси се риза за двигател около 96мм.

              Не гледай бутафорното подобие на инструмент, а това, на което е закрепено. Не е притир, а хонинг. И обороти и подаване ги управлява компютър.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                Имам два цилиндъра от компресор УК 100 мм и две ремонтни бутала от ЗиЛ та ако ти се занимава да правиш експерименти има на какво . Иначе за компресорите от чисто икономическа гледна точка е безсмислено . Комплект риза ; бутало ; сегменти и бутален болт при Сашо в Младост е няма 30 лева .
                Последно редактирано от sek.1; 18-03-18, 07:52.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                  То цялото упражнение е безмислено, остава само гъдела "това мога и сам да си го направя"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търси се риза за двигател около 96мм.

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    То цялото упражнение е безмислено, остава само гъдела "това мога и сам да си го направя"
                    Еми изгъделичках го:


                    С по около 300 паса на цилиндър да съм смъкнал към 3 хилядни, доколкото може да се презени по микрометър, хващаш стотни. "Геометрията" на цилиндура пак си е под стотна след процедурата.

                    Ей тука има още подробности:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post3310073
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X