Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

    Колата е с мотор 1.3 и се кара на метан. Преди година бе сваляна главата заради прегряване (така я купих) и след ремонта всичко беше наред. Колата се кара всеки ден по около 30 км, само градско и то тежко и доскоро нямаше проблеми. От месец започна да пали трудно, с много въртене и да вдига температура, но само след продължително каране и натоварване, като го прави много рязко - в рамките на 1 мин стрелката от нормално положение (в средата на скалата) стига до горния край на скалата, но в същото време след визуален преглед на двигателя не се вижда нищо нередно и определено не изглежда прегрял. Не ври антифриз, перката се вклюва когато трябва и чисто субективно мотора не се усеща по-топъл от нормалното. Реших да започна от обичайните заподозрени и смених водна помпа и термостат. И тук става интересното - взимам я от майстора, карам с 80, загрява нормално и след 15 същото. След 2 дни престой, вчера я паля в студа, тръгвам, загрява нормално, но нямам парно. Духа студено като на студена кола. И естествено от Младост до Красно Село пак успя да загрее, в този студ. Днес сутринта вече имам парно, но слабо. Кр. село - Надежда, като паркирах отново взе да вдига стрелката, като в същото време въздуха от парното е леко хладен. Майстора ми явно вече няма идеи, човека смени очевидните неща и не искам да го мъча повече. Обезвъздушаване ли трябва, нова капачка за радиатора да купя, дайте идеи.
    Последно редактирано от ventsi; 26-02-18, 16:09.

  • #2
    От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

    Чувал съм, че първо се обезвъздушава, а ако няма ефект, се купува ВП и термостат
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

      А може да си вземеш и нова гарнитура за главата

      Коментар


      • #4
        От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

        Радиатор колега.
        Няма логика но това според мен.
        Мойта хонда ми правеше същите номера.
        Като я понатисна много рязко скача температурата.
        Смених и двигателя накрая, щот ми писна глава да правя и пак загря.
        Накрая взех нов радиатор за 60 лева и спи..... да се е... в главата.
        Аз на твое място бих сменил радиатор.
        Успех!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #5
          От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          Радиатор колега.
          Няма логика но това според мен.
          Мойта хонда ми правеше същите номера.
          Като я понатисна много рязко скача температурата.
          Смених и двигателя накрая, щот ми писна глава да правя и пак загря.
          Накрая взех нов радиатор за 60 лева и спи..... да се е... в главата.
          Аз на твое място бих сменил радиатор.
          Успех!
          Парното няма много общо с големия кръг.

          Колега колата ти има нужда от... Кадърен майстор който знае какво прави. И най вероятно сваляне на глава, но първо правилна диагноза в реално време не по интернет

          Коментар


          • #6
            От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

            Според мен-глава или гарнитура,ама това лично мнение.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

              С удоволствие бих я оставил във вещи ръце, ако някой е уверен че знае и може как да установи причината и да я отстрани. Днес пробвах обезвъздушаване - запалих я студена без капачка, загря, долях около половин литър. След около час тръгнах в задръстванията, след около 30 мин каране пак вдигна температурата...

              Коментар


              • #8
                От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                Според мен-глава или гарнитура,ама това лично мнение.
                Ще надува маркучите ( ако капачката на радиатора не е изтърбушена някога ).

                Коментар


                • #9
                  От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                  Много пъти и в различни теми сме описвали алгоритъма при тестването на охладителните системи. Дистанционно е много трудно да се диагностицира само по описания от водача.
                  По симптомите се отива към натрупване на газов обем в охладителната система. Тук вече става веселото.Причини бол-от класическите,гарнитура, пробив в горивна камера,газов обем от изпарителя, проблемен паровъздушен клапан ,проблемна циркулация в системата (помпа,термостат,запечатена гарнитура,запушени обезвъздушителни маркучи ,запушени тръбопроводи или радиатор),че даже и неправилно зацепване на газоразпределянето.................
                  Прегряване може да се получи и от неправилна по състав горивна смес,неподходящ момент на запалване, "запечатен " въздушен филтър или катализатор и т.н. ..........
                  Вече сте сменили"заподозрените" и теоретично отпадат от уравнението,но подхода е погрешен.
                  При грамотен механик,диагностиката ще отнеме не повече от 20-30 минути,а през Форума..................."божа работа".
                  Извода е -диагностика на причината и отстраняване.
                  Успех в търсенето на грамотни хора!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                    Днес имах почти перфектно парно. Може би опита за обезвъздушаване е бил успешен. Не успя да вдигне стрелката за 30 мин. каране, но пусна перката. Утре опитите продължават.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                      Сагата продължава. След един неуспешен опит за обезвъздушаване( загрял мотор, фонтан, син сняг) и един успешен - на студен мотор, равносметката е: парно има, може би не толкова силно като преди проблема, колата пак грее. Реших да пробвам да я карам на бензин - не загря. На другия ден пак проба- на метан загря на 20-тата минута, продължих на бензин, температурата падна и не се вдигна повече. Утре ще карам само на бензин, да видим как ще е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                        Залагам че няма да загрее. С поздрав Борето Елементарно Уотсън - всички забравят че колите им са бензинови и може да се пробва и на бензин. И никъде не споменаваш че караш на газ.
                        Последно редактирано от boreto2; 01-03-18, 21:19.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          Залагам че няма да загрее. С поздрав Борето Елементарно Уотсън - всички забравят че колите им са бензинови и може да се пробва и на бензин. И никъде не споменаваш че караш на газ.
                          първото мение, първо изречение: Колата е с мотор 1.3 и се кара на метан
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                            Пробваи да изолираш изпаритела с един байпас

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прегрява - Suzuki Wagon R+ Automatic на метан

                              Все повече си мисля че проблемите ми са свързани с метана. По-горе беше изказано мнение, че се натрупва газов обем в охладителната система, който води до симптомите липса на парно и прегряване. Засега доводите в защита на тази теза са: безпроблемна работа на бензин (предстои потвърждение, днес сутринта се разсеях и си карах на метан), увеличен разход на метан откакто се наблюдава проблема (25%). За съжаление знанията ми на тема ДВГ са първо оскъдни, второ чисто теоретични, затова мога единствено да описвам симптоми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X