Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гофрирана тръба за въздушен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гофрирана тръба за въздушен филтър

    Някой има ли идея от къде мога да закупя гофрирана тръба, с която да прекарам въздушния филтър на ново място? Трябва ми да е с 70мм диаметър. Не мога да ползвам стария въздухопровод, защото ми идва къс. Питах в няколко железарски магазина, но не можах да намеря нещо подходящо. Ако някой знае, нека свирка!

  • #2
    До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

    Ако има къде да я закрепиш и няма да я удряш и натискаш - може с алуминиев въздуховод. Те се и разтеглят колкото искаш. Също в железариите. Гледам - най-много ги търсят за абсорбатори и прочее кухненски дивотии.

    Коментар


    • #3
      До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

      Много хубав такъв купих от немско 70мм . пак е на принципа на абсорбаторите но върху алумина стои гумиранохартиено черно покритие . Беше към 10е метъра и аз си взех точен размер. Имам каталог на магазина и могат да доставят в германия, ако ти се раправа......та абсорбатора не е лоша идея

      Коментар


      • #4
        До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

        Вероятно трябва да се разровя повече по железарии, но някои по-големи. Praktiker или Bricolage, дано имат по-голям асортимент.

        Коментар


        • #5
          До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

          Практикер е най-окаяното менте което съм виждал в живота си.

          Коментар


          • #6
            До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

            Мисля, че е по-добре да огледаш по автоморгите за гумен гофриран въздуховод. Има по доста автомобили - най-много по тези с турбина. Има и пластмасови широки въздуховоди по отоплението на някои коли. Алуминиевата тръба може да ти свърши някаква работа, но е доста деликатна. Винаги има възможност да я закачиш с някой инструмент и да я скъсаш или деформираш. Дори да я изправиш след това винаги е податлива дори на засмукването. Освен това вибрациите рано или късно ще я прекършат.
            Затова заводски ги слагат само за топъл въздух от изп. колектор.
            А Стефан е много прав за Практикер
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

              Бе от алуминиевата ще си направи супер макет. После с него може да обикаля да търси колкото си иска. Там нали завои, чупки, ...

              Коментар


              • #8
                До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                Здрввейте
                Имам предложение. Завчера баща ми за някакви си негови работи домъкна гофрирана тръба- тип за прахосмукачка. Но не е такава
                Става дума за спирално навита пласмасова тръба която е доста корава на сплескване,но същевременно е и еластична. Каза ми, че е имало всякакви размери. Всъщност като се замосля съм виждал подобни тръби на разни напоителни системи. Иначе ако някой го интересува- става въпрос за Варна
                Поздрави и Весела Коледа
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                  Хмм, нещо подобно ми трябва, да. Ще изчакам да преминат празниците и ще мина през някоя по-голяма верига железарии, за да видим има ли нещо подходящо. Диаметъра, който ми е необходим, се оказа прекалено малак за абсорбатори, според продавачите в няколко магазина за такива уреди, но явно има надежда

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                    Какъв е нужния размер?
                    Баща ми си е купил Ф45, Ф80.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                      Ф70 ми трябва. Може ли някаква снимка, за да видя за какво става въпрос?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                        Ако тръбата е между филтъра и двигателя не слагай алуминиева гофрирана като за аспиратор. Там работи на налягане - нали въздуха се издухва, а при двигателя работи на вакуум и няма да издържи - ще се свие, доста е тънък алуминия.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                          Ето няколко снимки.
                          Съжалявам но са правени с GSM.
                          Тръбата която съм снимал е Ф 30- другите вече ги е ползвал
                          Ако ви интересува мога да проверя тези дни колко струват и дали има вашия размер.
                          Прикачени файлове
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                            Изглежда идеално според мен. Ще съм благодарен, ако провериш за наличен размер, когато ти е възможно!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Гофрирана тръба за въздушен филтър

                              Здравей,
                              ами магазина който ги продава е по скоро барака. И предполагам 4е сега по време на празниците няма да е отворен. Все пак на 27 ще прескоча и ще пиша
                              Весела Коледа
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X