Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ГИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за ГИ

    Здравейте! Наблюдавам странно поведение на Романото, каквото не съм срещал при същата уредба на други автомобили. Двигателят е V6 с автоматична СК. При спускане изгасват светодиодите, които показват на какъв вид гориво си и какво е количеството на газта. В момента на пипане на педала се включва, все едно си подал контакт и след 2 сек превключва на газ (чуват се и клапаните). Имал съм същата АГУ на V8, а в момента се ползва такава и на една от служебните коли, но не съм наблюдавал подобно поведение. Склонен да мисля, че е по-скоро проблем, отколко екстра, въпреки че ми навява спомени по трабантите.....
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

  • #2
    От: Въпрос за ГИ

    Не, не е проблем с ГИ, по-скоро е неправилно свързан светодиодния блок, който показва състоянието и нивото на газта.
    Когато няма консумация на газ клапана в бутилката затваря. А при движение някои автомобили пускат по малко бензин, за да няма прекалено голям спирачен ефект от двг. Примерно моя 5.7 Хеми като спускаш до 4 000 об/мин пуска по малко бензин и съответно газ и клапана в бутилката е отворен. Ако превиши 4 000 об/мин спира подаването на бензин и съотв. и газ. Тогава клапана в бутилката изключва. И понеже този, който е свързвал ГИ го е свързал да работи заедно с клапана и светодиодния блок гасне като клапана изключи.
    Не знам дали ясно обясних.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за ГИ

      Разбрах. Само не знам като не свети това чудо дали работят коректно клапаните за горивата. Т.е., трябва ли да му се притеснявам?
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за ГИ

        Това затварянето на клапан в бутилката има ли причина да го прави при ППХ? При положение, че дюзите са затворени при този режим на повечето моторетки. Този вид клапани не изглежда да имат подобен порядък цикли на работа.
        И какво е поведението на мотора при тези 2 секунди, в които чакаме горивото да потече? Бензин или чакаме?
        Много странен сценарий изглежда описания... За мен не е нормален.

        Аз бих поогледал настройките на защитата от свръх-налягане в изпарителя. Мисля, че там е зададена твърде ниска граница, която е съизмерима с налягането, което се получава при затворени/неработещи газови дюзи.

        Диодният блок вероятно наистина е свързан некоректно.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за ГИ

          В тези две секунди моторът ускорява. При светкането на диодите оранжевата измигва след това чувам клапана и остава само зелената за газта. Имам вече около 2 хиляди км на това возило, но нямам спомен дали беше така в началото. Вероятно щеше да ми направи впечатление по-рано. Единствената промяна, след която го наблюдавам, е смяната на капачката на радиатора. Не знам каква връзка може да има.

          Значи... да ходя при газаджия..
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за ГИ

            Аз съм любител, затова изчакайте още мнения.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за ГИ

              Ще се изразя като ендемитите:

              Я не знам как требе да е, ама те така хептен не требе да е.

              Тия простотии ги правят газаджиите като не могат да уцелят настройките в някой режим. Пускат го в този режим на бензин и те изгонват.

              А може и да си е автентичен проблем и това да му е аварийния режим.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за ГИ

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ще се изразя като ендемитите:

                Я не знам как требе да е, ама те така хептен не требе да е.

                Тия простотии ги правят газаджиите като не могат да уцелят настройките в някой режим. Пускат го в този режим на бензин и те изгонват.

                А може и да си е автентичен проблем и това да му е аварийния режим.

                Не, не работи на бензин, при подаване на газ клапана си отваря веднага и за това време налягането в системата не пада под софтуерно заложения праг под който обръща на бензин. Те. в тръбите има достатъчно течност и клапана действа бързо.
                Но не знам колко щракания е предвидено да издържи.
                Имах проблем с този клапан на джипа ми, но проблема не е свързан с износване.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за ГИ

                  Клапанът за газ в бутилката (и във филтъра, ако има такъв) не се очаква да превключва по време на движение повече от веднъж - при преминаване от газ на бензин.

                  Режимите на принудителен празен ход се уреждат с нулеви времена на инжекторите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за ГИ

                    Да, при улеви времена на инжекторите няма консумация на газ и клапана затваря.
                    Нямам представа колко щракания му е прогнозния живот. Но за сега и на двете коли в къщи работят безпроблемно.
                    На маздата вече повече от 5 год.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за ГИ

                      Ок, вероятно клапаните ще изкарат и още, но няма смислена причина да затварят при спряна консумация. Този в багажника ми (също Мазда) е на 300хил.км и не си знае броя включвания, но го прави веднъж на палене.

                      Трябва да се погледне на софтуера какво се случва при влизане и излизане от ППХ.
                      Ако това става с ходене при газаджия - да, посетете такъв.

                      П.п. подозирам, че ще се окаже, че диодите работят коректно, а ГИ превключва газ-бензин-газ при специфични условия. Споменах едно, за което се сетих.
                      Човек се учи докато е прост!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за ГИ

                        Отговорът е един единствен. Всеки газов производител препоръчва "информационния плюс" да се вземе от този на бензиновите ижектори(при евентуално птп той отпада), явно на въпросният автомобил при режим "кът офф" въпросното захранване на бензиновите дюзи отпада и Г. И. Си мисли че гасиш двигателя като върнеш газта.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за ГИ

                          Да , това е , трябва да се преправи и всичко ще си дойде на мястото.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за ГИ

                            Давайте специалист за София, който да го направи.
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за ГИ

                              Всеки малко по кадърен майстор газаджия трябва да може да ти помогне, а според мен е не трудно и за посредствен Ел техник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X