Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Сиреч, ти ще му направиш ремонта на колегата, за да е ОК?

    Коментар


    • #47
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      Няма проблем, само трябва да запаля частният самолет и да литкам до Бургас , там ще я катурнем на гуми пред блока колата после ще извикаме няколко човека по бира за да свалим прасето, и после у мазата ще запалим огън и ще печем кренвирши и ще видим как са станали таз годишните компоти..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #48
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        Хм, то и във Варна имаме компететни хора, дето знаят и могат, и са достатъчно компететни в марката.
        Интересно, че тебе те няма в списъка.

        Въпроса беше за в Бургас, инак и във Варна има къде да го пратим Гецата.

        Коментар


        • #49
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Нека си знаят, нека си могат хората...
          А, мен ме търси в списъци където има само бира и кебапи ядене и пиене десет агнета жакузита макузита, в други списъци ме няма...


          Пак ша съ повторя, че някой може да не е успял да прочете..
          Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
          Половинчатите ремонти водят до незадоволителни и некачествени резултати..
          А болката след некачественният ремонт, трае по дълго от щастието за ниската му цена..

          Всеки си обича колата си то е ясно спор няма, ама трябва и да е прагматичен...
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #50
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            ... При начално "сработване" в "нисък" оборотен и товарен режим - триещите части отделят повече "материал" и следите са с по голяма дълбочина....
            Съгласен съм .Не по- малко е скръбна картината и при "високи" обороти . С други думи стремежът е да се избягват граничните режими . И аз затова казах това :

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ... дръж го в средни обороти ....
            ... е, по възможност де

            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
            ...Половинчатите ремонти водят до незадоволителни некачествени резултати...
            Ако под "половинчат" имаш предвид примерно да смениш 2 нови бутала и да оставиш 2 стари - напълно съм съгласен .

            Иначе "какво" , "колко" и "как" , се определя след дефектовка и според резултата : каквото сочи нАуката .
            Ма мислим дека туй е очевидно и спор по тЕя неща нема .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-01-18, 11:38.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Истински ремонт се прави така..

              Сваля се целият мотор, и се разглобя на съставни си части, всичко се измива идеално, цилиндровият блок се измерва основаността на цилиндрите и тяхното износване дали е допустимо, ако е недопустимо се минава към ремонтен размер.

              Коляновият вал, се измерват основните и биелните шийки за износване, измерва се с индикатор биенето, ако е необходимо се коригира чрез преминаването към ремонтен размер.


              Главата се проверява, водачите се сменят клапаните и клапаните легла се обработват и се проверяват за пропуски..

              Сменят се основни лагери гарнитури и симеринги, ако е с верига ангренажна се сменя и тя..

              Аз съм правил на брат ми БМВ-то ТДС основен ремонт, после кара 300000 километра, това ако не ви говори нещо просто не знам, частите за ремонта струваха 2500 лв имам снимки някой ако го интересува повече

              Ще трябва да направя една тема, как се прави качественно ремонт на двигателя, защото много майстори се праскат че разбират, а пък после познатите ме врънкат да им помагам, толкова за прехвалените майстори..
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #52
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                https://m.mobile.bg/details/11510754300446298

                Е така на посоки.
                Къф основен ремонт кви пет лева къф кон на втория етаж.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Ще трябва да направя една тема, как се прави качественно ремонт на двигателя, защото много майстори се праскат че разбират, а пък после познатите ме врънкат да им помагам, толкова за прехвалените майстори..
                  То човек умира ненаучен .
                  - Темата може да е "отправна" и за колеги на които предстоят подобни интервенции. Конспектиран алгоритъм на дейностите ще е полезен за мнозина. Важното е в подобна тема да не се стигне до голямо "мерене" .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                    Според мен една такава тема ще бъде интересна за много от читателите на форума включително и на мен.
                    Последно редактирано от CarTest™; 29-01-18, 10:00.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Истински ремонт се прави така..

                      Сваля се целият мотор, и се разглобя на съставни си части, всичко се измива идеално, цилиндровият блок се измерва основаността на цилиндрите и тяхното износване дали е допустимо, ако е недопустимо се минава към ремонтен размер.

                      Коляновият вал, се измерват основните и биелните шийки за износване, измерва се с индикатор биенето, ако е необходимо се коригира чрез преминаването към ремонтен размер.


                      Главата се проверява, водачите се сменят клапаните и клапаните легла се обработват и се проверяват за пропуски..

                      Сменят се основни лагери гарнитури и симеринги, ако е с верига ангренажна се сменя и тя..

                      Аз съм правил на брат ми БМВ-то ТДС основен ремонт, после кара 300000 километра, това ако не ви говори нещо просто не знам, частите за ремонта струваха 2500 лв имам снимки някой ако го интересува повече

                      Ще трябва да направя една тема, как се прави качественно ремонт на двигателя, защото много майстори се праскат че разбират, а пък после познатите ме врънкат да им помагам, толкова за прехвалените майстори..
                      Давай да четем че другите теми станаха скучни.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Точно проблема ще е поредната опорочена тема разспамена и разводнена тема , от псевдо специалисти Ако модераторите направят така че да мога да си модерирам моята тема, за да махам всяко не конструктивно и не по темата мнение, само тогава бих се навил да си дам толкова зор..

                        Чакайте малко счупен двигател да ви покажа, щото туй че горяло масло, туй са някакви женски кахъри .... След ремонта измина още 300 000 километра този двигател..
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Traqn Savov; 28-01-18, 18:58.
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          А защо се е стигнало до тази "дробсърма",коя е причината?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                            Защото в германия има големи майстори немски, за това загубиха войната колата отива с шум в мотора, те сменят обтегача на ремъка, може да е бил хлабав не отричам, обаче проблема е в разпънатата верига, почва да застига клапаните и единият клапан пада в цилиндъра по време на движение..
                            От там мармалад, Германия Варна на троянският балкан авария
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Ей Траяне , вярно е BMW.Ма и много време е тракал зверски , преди да се разруши до такава степен
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                обаче проблема е в разпънатата верига, почва да застига клапаните и единият клапан пада в цилиндъра по време на движение..
                                От там мармалад, Германия Варна на троянският балкан авария

                                Весела работа,но никак не е единичен случай.
                                5 стотинки по въпроса:
                                -Когато е зпочнала да пали трудно и държи по ниски обороти на празен ход вместо да правят корекции в предварението и газоразпределянето да бяха сменили ангренажния комплект.........
                                Ако е паднал изпускателен-разпъване ,изоставане на РВ .Всмукателен-прехвърлен зъб изпреварване на РВ. .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X