Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надува охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надува охладителната система

    Колата е рено сценик 97г, 1,9 дт 90к.с. От 10-тина дни започна да ми прави проблеми. Както си карам и ми изчезна парното. Помислих че е загубила антифриза. Спирам и виждам че от капачката е изтекъл антифриз. На следващия ден смених капачката с нова. Маркучите ми стават твърди и се усеща въздух в тях. Разширителното казанче ми се пълни до горе с антифриз. Ако я карам колата малко, преди да е отворил термостата налягането е по-малко и нивото в казанчето е съвсем малко покачено. Отвори ли термостата, наблъсква радиатора с въздух, разширителя се пълни с течност до горе, но капачката не пуска течност.
    Заподозрените за проблема са гарнитура на главата или глава. Днеска мисля да я разпилявам колата.

  • #2
    От: Надува охладителната система

    Здравей колега,ако има нередни неща в главата или гарнитурата би надувало и в малкия крьг,защо не пробваш да източиш цялата течност ,вьзможно е да има вьзглавница и неможе да се обезваздуши ,остави капачката полу отворена или е махни да видиш какво ще се получи.

    Коментар


    • #3
      От: Надува охладителната система

      За сега се отказах да разглобявам че е голям студ и не ми се мръзни. Отлага се за другата седмица. Вчера разчистих гаража. Обезвъздушена е системата от пробката на радиатора, а от термостата ми се обезвъздушава чрез връщащо малко маркуче към разширителя. Капачката пропуска само газове, но не и течност. Като се отвори големия кръг, започва да натиква газовете в радиатора. Аз така си го обяснявам. Мислех си от пробката да направя щуцер и да го вкарам и него в разширителя. Така би трябвало да се реши проблема, но ще е временно. Колата определено има проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Надува охладителната система

        Дано не е главата, но ако ти трябва, имам една оборудвана глава от Рено 1.9 дизел за F8Q.

        Ето и номер за връзка, за всеки случай: 0898 82 О1 82
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-01-17, 11:13. Причина: добавяне на номер
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Надува охладителната система

          Принципно съм за смяна на ангренажен ремък. Още като вземах колата и майстора, който я обслужва не ми смени демпферна шайба и след месец я скъса и наби клапани. Тогава е сменяна гарнитурата и до сега никакви ядове. Водната помпа не съм я сменял никога. При мене е над 100 000км колата. Сега пуснах маркуч от пробката за обезвъздушаване на радиатора до казанчето. Никаква разлика. Започва да дига нивото на антифриза като загрее. Забелязах че като дам газ и пада нивото, а на празен ход се вдига и ако няма капачка прелива. Подозирам че може и да е водната помпа причината, но това налягане не мога да си обясня от къде идва. Антифриза ми започна да става ръждив миналото лято и се канех да го сменям със смяната на ремъците и водната помпа.

          Коментар


          • #6
            От: Надува охладителната система

            Смени помпата и направи един тест за изгорели газове в антифриза.
            Може да си опекъл гарнитурата, ако се е скапала помпата.

            Коментар


            • #7
              От: Надува охладителната система

              Аз няма да се хващам само помпата да сменям, а всичко наред. Гарнитурата е 32лв, комплект с болтове 23лв, Единственото е че е много неудобно мястото на турбината за разкачане на генеравия и масло. Главата излиза с разпределителния вал и колекторите. Водната помпа с ангренаж и пистов ремък излиза 280лв, без обтегача на пистовия. Той е 200лв, но ще го спестя за сега. Така че не ми се отваря двигателя два пъти.
              Колата не е прегрявана. По-скоро гарнитурата си е с такова качество и толкова си изкарва. на 10 години е.
              Не забелязвам обаче загуба на мощност и антифриз.

              Коментар


              • #8
                От: Надува охладителната система

                Гарнитура

                Е, може и глава.

                Тия работи дето ти ги разправят за водни помпи и термостати ги забрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Надува охладителната система

                  В събота ще я отворя. Днеска ми беше студено, а гаража няма с какво да го стопля. Иначе до сега да я бях свалил главата.
                  Антифриза ще го изхвърля всичкия. Дали мога да сложа в антифриза някаква химия за почистване за няколко дена и да я покарам така колата или промивка само с чиста вода?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Надува охладителната система

                    Какво искаш да чистиш ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Надува охладителната система

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      В събота ще я отворя. Днеска ми беше студено, а гаража няма с какво да го стопля. Иначе до сега да я бях свалил главата.
                      Антифриза ще го изхвърля всичкия. Дали мога да сложа в антифриза някаква химия за почистване за няколко дена и да я покарам така колата или промивка само с чиста вода?
                      Ако слагаш някаква химия,после промивка с чиста вода.
                      И задължително промивка на радиатора от долу на горе,че най-вероятно там да са боклуците!
                      Същото и за казанчето на парното.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Надува охладителната система

                        Промивката с чиста вода в тоя студ е нож с две остриета. Ако имаш къде да го направиш на топло и си сигурен че работата няма да остане "за утре" - добре.

                        Промивка с химия - аз като химик винаги съм против, отделно че после промиването с вода е тройно по-важно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Надува охладителната система

                          Антифриза е ръждив и искам да се изчисти. Знам че е почети невъзможно, но поне да опитам малко. На работа един камион грееше и му бях купил две добавки за почистване. Карахме го един ден и източих водата. Пак с вода го пълних и точих няколко дена. Не протече от никъде. Уж беше син антифриза като го точих, а водата с химията беше мътилка. Така се оправи и спря да грее.
                          Чувал съм и оцет че се налива. Мога да налея примерно някакво количество оцет и да карам няколко дни така, след това със сода да неутрализирам и промивка с вода.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Надува охладителната система

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Антифриза е ръждив
                            Няма да се очисти докато не смениш гарнитурата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Надува охладителната система

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              ...... Дали мога да сложа в антифриза някаква химия за почистване за няколко дена и да я покарам така колата или промивка само с чиста вода?
                              Те Рендетата са си с кален антифриз по подразбиране.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X