Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корпус за маслен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Корпус за маслен филтър

    И аз я прочетох темата по диагонал ма да няма груб филтър като на ЗАЗ примерно в шайбата на коляновия вал.

    Коментар


    • #17
      От: Корпус за маслен филтър

      Нямат нищо старите двигатели на Руджерини . Разчита се на по честа смяна на маслото .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Корпус за маслен филтър

        Тоя топлообменник някога да е правил проблеми и да е смесвал антифриз с масло?

        Питам,че при нас това им е проблем - няма как да сложат нормален радиатор и все топлообменници пердашат и току я мотор я трансмисия или стабилизатори или хидравлика на кран,управление,алтернатори.........се нашляпа с морска вода.


        Такива маслени тела има колко искаш за какви ли не филтри по магазините за морски работи - всеки мотор почти е с отделно тяло за филтрите та да се местят в зависимост дали мотора се монтира ляв или десен.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Корпус за маслен филтър

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Тоя топлообменник някога да е правил проблеми и да е смесвал антифриз с масло?

          Питам,че при нас това им е проблем - няма как да сложат нормален радиатор и все топлообменници пердашат и току я мотор я трансмисия или стабилизатори или хидравлика на кран,управление,алтернатори.........се нашляпа с морска вода.


          Такива маслени тела има колко искаш за какви ли не филтри по магазините за морски работи - всеки мотор почти е с отделно тяло за филтрите та да се местят в зависимост дали мотора се монтира ляв или десен.
          Поне на Рено не правят проблеми . А и тука работи с антифриз а в морската вода има цялата Менделева таблица . При мен правя ремонт на едни топлообменници на корабите от дунавската флотилия . Изгнива външния кожух който е 6 милиметра ламарина вътре тръбите са месинг та няма как да се скапе от водата .
          Последно редактирано от sek.1; 25-12-16, 20:18.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Корпус за маслен филтър

            От водата не,но ги тормози и електричеството та или им слагат цинк или ги зазимяват,но пак дават проблеми.Средно на 2 години се свалят и надуват и на 5 години се сменят с нови ако искаш да вьрши работа - това при нас,на Рено идея нямам та за това питам.

            Като видя 4 маркуча в едно тяло да влизат и сьм с едно на ум винаги.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Корпус за маслен филтър

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Това е тялото . Връзва се елементарно към всеки двигател с два щуцера . Има ги по автоморгите и в мобилето се продават доста на части . За 20 лева взех един такъв в някой хубав ден да го садим на УАЗа на Ясен .
              Такъв преходник няма ли да е по лесно да сложите ...
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Корпус за маслен филтър

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Такъв преходник няма ли да е по лесно да сложите ...
                Ясен да си каже .
                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                От водата не,но ги тормози и електричеството та или им слагат цинк или ги зазимяват,но пак дават проблеми.Средно на 2 години се свалят и надуват и на 5 години се сменят с нови ако искаш да вьрши работа - това при нас,на Рено идея нямам та за това питам.

                Като видя 4 маркуча в едно тяло да влизат и сьм с едно на ум винаги.
                За в морето аз лично бих го направил от неръждавейка . На гемия дето струва над милион зелени десетина долара отгоре са без значение .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Корпус за маслен филтър

                  Трансмисия последно при смяна беше 33 бона заради топлообменник 400 кинта,последния проблем ми беше преди около 3 седмици - НОВ оригинален топлообменник скапва цинкове за 2 седмици,пробива и нашляпа худравличното с вода.Това е пьлно с вода шефе,морска вода от топлообменника...........невьзможно,нов инсталиран от оторизиран сервиз на фирмата..........да ме цунат по таковата,това е избило............невьзможно..............е да ама като отказаха стабилизаторите и в Маями като отвориха тая макина и познай как спечелих 3 луканки и 5 буркана с лютеница,всичко е вьзможно.

                  Най-добре кил кульр,минава маслото през едни трьби на дьното на лодката и няма цепене там ма от кьде толкова акьл,медни ги правят и избива,а нерьждавейката не е добра за топлообменникзащото е яка ма не е добра като медното за температура.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Корпус за маслен филтър

                    Добра си е в хранително - вкусовата и химическата промишленост всичко е неръждавейка .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Корпус за маслен филтър

                      И при нас така,но не и за топлообменници или поне повечето са си бакьр.

                      Иначе и аз идеята ти я виждам и сьм спорил с какви ли не джинджинерима на,току писне някой пьлен с вода.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Корпус за маслен филтър

                        На времето в Сердика всичките пастьоризатори които са вид големи топлообменници бяха неръждавейка френски на Алфа Лавал . Понеже за лодките всичко е скъпо та трябва по често да ви го продават Скоро и от хартия ще ги правят .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X