Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

    Здравейте, извинявам се, че въпроса ми няма много общо с тематиката на форума, но се надявам на помощ. Имам въпрос за 4,2 TDI. Колата отказа да запали днеска. Мотора върти лампата за подгрева мига и нищо не се случва. Закачихме я с ваг ком и изписа датчик колянов вал в последсвие грешката изчезна. Запалихме я със спрей и от тогава ту пали ту не пали. Избираемо без значение на топло или студено пробвам. Подгревната свещ на 7ми цилиндър е изгоряла, но никога не е имала проблем и на много по ниски температури да пали..

  • #2
    Re: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

    Ми започни от огледа на датчиците и кабелите им.

    Коментар


    • #3
      От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

      А датчика как е?Примерно!?
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

        Повече не е записвал грешка.

        Коментар


        • #5
          От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

          И сега темата не разбирам за какво е!? Искаш съвет дали да смениш датчика или не !?...
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

            Искам съвет от какво може да е, при положение, че реално няма грешка която да предизвиква проблема.

            Коментар


            • #7
              От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

              Да ти кажа,че като датчика си .......мамата почва да ги прави тия магарии.И тъй като видно не ти се сменя отиваш в една от големите морги в София за аудита и взимаш нещото наречено датчик с уговорката да го върнеш ако не стане.И пробваш.След това или си решаваш проблема или продължаваш.
              Диагностика аз бих направил при някой дето разбира и има подходящата техника.
              И те така.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                А ДКВ щом е почнал да ти танцува по нервите,
                ще се обади пак- баш когато не трябва,
                я на дълъг път, я баш когато изпреварваш- ти си решавай какво да правиш с него!
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                  Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                  Здравейте, извинявам се, че въпроса ми няма много общо с тематиката на форума, но се надявам на помощ. Имам въпрос за 4,2 TDI. Колата отказа да запали днеска. Мотора върти лампата за подгрева мига и нищо не се случва. Закачихме я с ваг ком и изписа датчик колянов вал в последсвие грешката изчезна. Запалихме я със спрей и от тогава ту пали ту не пали. Избираемо без значение на топло или студено пробвам. Подгревната свещ на 7ми цилиндър е изгоряла, но никога не е имала проблем и на много по ниски температури да пали..
                  Само със стартирането ли имаш проблем? После как е-има ли тяга, пуши ли, трака ли като на разместена центровка.....
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                    Не, запали ли, всичко е нормално.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                      Всеки старт ли е труден или само студения?
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                        Или пали или не. Независимо топла студена. Може би като пали, пали една идея по трудно...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                          Не е нужно да ти показва грешка в датчика.Достатъчно е , когато не запали диагностичният апарат да не чете обороти.И с чиста съвест го прати да си мързелува във вечните ловни полета...
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                            Като за начало, пробвай със сигурен и добре зареден акумулатор. Може и да изчезне проблема.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ауди А8 4,2 TDI пали избирателно.

                              Възможно ли е да е от прескочила верига ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X