Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

    Здравейте, колеги имам Смарт 600 кубика бензин1999 г на около 180 000 км.
    Ползвам го от 3г. когато го купих му сменихме свещи,филтри масла и други дреболий.

    Ремонт на двигателя не е правен,масло гори да речем около 1,0 литър на 2000 км.

    Ползва се основно градско на къси разстояния от 1,5 км до 8 км на преход средно по 50 км на ден когато се ползва.

    След обслужването при закупуването е минал около 20 000 км.

    Преди няколко дни забелязах едно прекъсване когато се опитах да ускоря за изпреварване сякаш работи на два цилиндъра от недостиг на гориво.

    Прекъсва докато е на пълна газ като отпусна леко газта и поема.

    Започнах с подмяна на въздушен филтър и външен оглед на двигателя да няма нещо откачено по кабели или мъркучета на горивната система вакумни или нещо друго но всичко изглеждаше наред.

    Тогава реших да проверя свещите и се оказа че двете свещи на цилиндъра който е към скоростната кутия не знам първи или трети е са доста нагорели и с нагар, а на едната направо са и стопени електродите , не съм виждал подобно нещо до сега и ми е интересно ако някои от вас знае причината да я сподели.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161114_173134.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:6123630

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161114_173140.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:6123631

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161114_173155.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:6123632

    Свещите са на не повече от 3 години и около 20 000 км. колата се кара само на бензин.

    Разхода се колебае между 6,5 и 8,0 литра на сто.

    Другите 4 свещи са чисти и с лек светло керамичен цвят и с много тънък нагар без видими износвания по електродите.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

    Без претенции за супер познания по въпроса - износен маслен сегмент > повишена Т и неправилна смес при изгаряне и оттам стопява електрода на свеща.
    За тоя мотор 180К са си километри ..
    Със смяна на свещи ще се оправи временно - докат не стопи и нея. .. После първи ремонт. (съжалявам за лошата вест и дано не съм прав)

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Здравейте, колеги имам Смарт 600 кубика бензин1999 г на около 180 000 км.
      Ползвам го от 3г. когато го купих му сменихме свещи,филтри масла и други дреболий.

      Ремонт на двигателя не е правен,масло гори да речем около 1,0 литър на 2000 км.

      Ползва се основно градско на къси разстояния от 1,5 км до 8 км на преход средно по 50 км на ден когато се ползва.

      След обслужването при закупуването е минал около 20 000 км.

      Преди няколко дни забелязах едно прекъсване когато се опитах да ускоря за изпреварване сякаш работи на два цилиндъра от недостиг на гориво.

      Прекъсва докато е на пълна газ като отпусна леко газта и поема.

      Започнах с подмяна на въздушен филтър и външен оглед на двигателя да няма нещо откачено по кабели или мъркучета на горивната система вакумни или нещо друго но всичко изглеждаше наред.

      Тогава реших да проверя свещите и се оказа че двете свещи на цилиндъра който е към скоростната кутия не знам първи или трети е са доста нагорели и с нагар, а на едната направо са и стопени електродите , не съм виждал подобно нещо до сега и ми е интересно ако някои от вас знае причината да я сподели.

      [ATTACH=CONFIG]890799[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]890800[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]890801[/ATTACH]

      Свещите са на не повече от 3 години и около 20 000 км. колата се кара само на бензин.

      Разхода се колебае между 6,5 и 8,0 литра на сто.

      Другите 4 свещи са чисти и с лек светло керамичен цвят и с много тънък нагар без видими износвания по електродите.
      Бе колко свещи има т'ва чудо бре?!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

        оо това съм го пропуснал .. може да е V6

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

          Както много нашпорени бензинови двигатели има по две свещи на цилиндър.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            .

            Разхода се колебае между 6,5 и 8,0 литра на сто.
            Това е чудовищен разход за 600 кубиков мотор.
            Двигателя е за отваряне незабавно.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

              Вероятно е от бедна смес - провери дюзите .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                Турбо най- вероятно има ако да маслото което гори повишава температурата в пъти от нормалната при горене на сместа от там са се стопили.Ако няма турбо процесът е същия но отнема повече време маслото да натрупа нагар който после като се запали става така.Решение пълен основен ремонт или друг ДВГ.
                Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                  Работя на обект на който един смарт му вземат здравето ,автомат,ще питам за разхода,но ми се вижда много
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                    Първоначално публикуван от kodjak Преглед на мнение
                    Турбо най- вероятно има ако да маслото което гори повишава температурата в пъти от нормалната при горене на сместа от там са се стопили.Ако няма турбо процесът е същия но отнема повече време маслото да натрупа нагар който после като се запали става така.Решение пълен основен ремонт или друг ДВГ.
                    Колегата го е написал, турбото е причината, започнало е да вкарва масло. Без отваряне на двигател няма да се оправи! Гледайки свещите вероятно са започнали и други щети вътре. Не я карай така че ще изгори и буталото...
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                      То и разхода на масло му е чудовищен. Време е да се отвори.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                        Само на единия цилиндър са така свещите другите 4 са си керемидени , значи не е турбото а сегменти или нещо друго.

                        Имам познат които има дизелов Смарт и неговия разход в града е 4,5 - 5,0 литра нафта.

                        Значи моят не е фрапиращо по-голям,колата се ползва заради удобните си малки размери за паркиране а не заради пословичната си "икономичност".
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                          Що не почнете с едно мерене на компресия?

                          P.P. Направих си труда да погледна Смарт-форума. Там при такава повреда насочват към основен ремонт на двигателя.
                          Последно редактирано от коко келеша; 15-11-16, 10:15.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            Без претенции за супер познания по въпроса - износен маслен сегмент > повишена Т и неправилна смес при изгаряне и оттам стопява електрода на свеща.
                            За тоя мотор 180К са си километри ..
                            Със смяна на свещи ще се оправи временно - докат не стопи и нея. .. После първи ремонт. (съжалявам за лошата вест и дано не съм прав)
                            Най - вероятно това е причината.

                            Сега ще сменя свещи че,зимно време не ми се занимава с ремонти и на пролет ще го мисля.

                            Основния ремонт преди време се интересувах ,ми го предложиха във Варна на цена 800 лева части и труд.

                            Не знам това приемлива цена ли е ?
                            Или смяна на Целия двигател с "нов" втора употреба е по-добро решение.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за стопени свещи на Смарт бензин 600 куб.

                              От опит мога да кажа, че ако един основен ремонт се направи от правилния майстор и по правилния начин, двигателят става чисто нов. Е, разбира се и частите трябва да са истински.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X