Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на турбо в къщи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на турбо в къщи ?

    Значи,продават вътрешните джаджи на турбото- turbo cartridge .Това се разваляло предимно. струват 300 лева.
    Фирмите,хората,които ремонтират турбо,реално сменяли това turbo cartridge ,което всъщност е вала с турбините,с лагери и уплътнители.И взимат 600 лева.Нищо лошо,и те трябва да печелят.Замислих се обаче,дали не мога сам да извърша тази подмяна.

    Някой да го е правил ?


    И така и така отварям тема,колко може да струва ново турбо за Фрилендър 2.0 дизел,98 коня ?

  • #2
    От: Ремонт на турбо в къщи ?

    Маи ще ти излезе за 100 лв. магаре 1000 лв. масрав
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на турбо в къщи ?

      Принципно обичам да попипвам някоя и друга работа, а не за всичко да се търчи на майстор, но турбо не можеш да ремонтираш с чук и тел.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на турбо в къщи ?

        http://www.ebay.com/gds/BEWARE-of-th...2567810/g.html
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на турбо в къщи ?

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Принципно обичам да попипвам някоя и друга работа, а не за всичко да се търчи на майстор, но турбо не можеш да ремонтираш с чук и тел.
          Ма,в трудовата ми книжка пише -финомеханик. С една игла разглобявам руски часовник,вада му елмазите дори.После пак с тази игла ти го сглобявам.Верно,остават чаркове,но часовникът работи.

          Значи,два охлюва се отварят,вади се старият вал,и се поставя нов,произведен точно за такава смяна,нито е китайски,нито е албански.Балансиран заводски.
          Не че ще го правя,вероятно ще купя нова,турбина,турбокомпресор,но ми е интересно някой правил ли го е ?

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на турбо в къщи ?

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            Ма,в трудовата ми книжка пише -финомеханик. С една игла разглобявам руски часовник,вада му елмазите дори.После пак с тази игла ти го сглобявам.Верно,остават чаркове,но часовникът работи.

            Значи,два охлюва се отварят,вади се старият вал,и се поставя нов,произведен точно за такава смяна,нито е китайски,нито е албански.Балансиран заводски.
            Не че ще го правя,вероятно ще купя нова,турбина,турбокомпресор,но ми е интересно някой правил ли го е ?
            Познавам един "майстор" дето си направи "хибридна" турбина от две стари турбини / няма такъв смях ... / Та по темата - можеш да смениш всички елементи на турбокомпресора на тезгяха в гаража , въпроса е как ще балансираш турбините на топлата и студената част като цяло ?
            Фирмите които се занимават с това го правят на стенд - завърта се с 20 000 - 30 000 оборота и компютъра казва къде и с колко трябва да се коригират перките / нещо като стенд за баланс на гуми / . Та тоя стенд струва поне едни 20 000 лв и за това е нормално да ти искат 600 лв за ремонт , тънкият момент е гаранцията за ремонта . Щото като ти направят ремонт без гаранция / за икономия / и след това ти се пръсне турбото и прецака мотор на кола за 20 000 , ти става доста тъжно ...
            Накратко , не можеш да направиш ремонт на турбина без качествен баланс
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на турбо в къщи ?

              Не е лошо от различни топла и студена части, а оборотите х4-5.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на турбо в къщи ?

                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                .Замислих се обаче,дали не мога сам да извърша тази подмяна.
                Теоретично-да , ако имате конкретните занания,практически-да, ако имате уменията и скъпата инструментална екипировка.
                Този "възел" не е от най-евтините и вероятно причината не е в скъпите материали......

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на турбо в къщи ?

                  Нищо сложно няма в подмяната на средната част на турбина без променлива геометрия.Новата средна част си идва зглобенна и балансирана-само трябва да си монтирате вашите стари корпуси, които в повечето случаи са на щивтови и немогат да се объркат.Турбините с променлива геометрия са по пипкави за зглобка.
                  XR600R-96

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на турбо в къщи ?

                    Колега, бърникай с иглата в руските часовници, ама ги пази, че не останаха много.
                    Освен от останките да почнеш да правиш нови...

                    То и на мен в инженерната диплома пише нещо подобно, ама не човъркам с иглата в часовника.. щото знам какво има в него, и как и защо е направено така.

                    И на мен ми остават части - от два ремонта остават части за едно ново, ама добре, че клиентите не са претенциозни - плащат, като за три.

                    Та, я вземи, ако си болен, да идеш на доктор, ако те боли зъба - на стоматолог, ако ти е кофти турбото, да идеш на турболог....

                    Прочее, ти с какво си вадиш хляба?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на турбо в къщи ?

                      Защо обезсърчавате човека,все някой трябва да пробва.
                      Ако има успех?И аз изкормих моето,да видя какво има вътре.
                      После друго втора употреба,и така.Първото беше предало богу
                      дух де,но ми беше интересно да видя какво има вътре.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на турбо в къщи ?

                        То, и аз не съм гинеколог, ама може да погледна...

                        Имам приятели, дето си вадят хляба с ремонт на турбини. Отстрани е много лесно, ама то и кучето, що не е станало касапин?
                        Интересно - това, дето го правят професионалистите, го мога и аз, ама що хората ходят при тях?
                        При мен ще е почти без пари, пък ако го правя за себе си - съвсем без пари. Ама аз лично бих отишъл при моите хора.

                        Както и ходя при зъболекаря си, а не си правя сам зъбите - то е много проста работа, това.

                        Пък да се подстрижеш - елементарно е, кво му е- щракаш с гараклизите, и след малко си като нов.

                        Козата си сака пръча!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на турбо в къщи ?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          ...

                          Прочее, ти с какво си вадиш хляба?
                          Приятелю,ти кат не разбираш от" финамеханика" що се обаждаш...Кво кат си инжИнер...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на турбо в къщи ?

                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Приятелю,ти кат не разбираш от" финамеханика" що се обаждаш...Кво кат си инжИнер...
                            Аслъ, кво се обаждам...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на турбо в къщи ?

                              Ремонтирал съм ТПН-11,руска турбина с голям охлюв(монтира се на СМД-21 и СМД-62),непретенциозна и бавна 30000об/макс.Рем-комплекта съдържа ос втулка и три сегмента(уплътниели)турбините остават същите,след смяната изкара докато бракувах двигателя.В твоя случай турбината е високооборотна(90-120000об/мин)със плаващ лагер и нямаш шанс да я балансираш у вас,не,че не можеш да я сглобиш,та както каза Вени,козата си сака пръч.
                              Не си прави експерименти,ще ти излезнат солено.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X