Здравейте колеги от известно време Рендето ми лази по нервите . Първо изби едната дюза. След доста търсене намерих оборудвана глава. Монтирахме я сменихме гарнитурата на всмукателните и изпускателните колектори, гарнитура на главата и нови болтове. Колата запали , но след около 30 секунди работа изби масло. Първо помислих , че е избила гарнитурата на вакум помпата. Когато я свалих обаче видях , че до вакум помпата има един отвор 6мм и от него е избило маслото. На моята глава там има нещо като съчма. Това ограденото е мястото :  
     
  . Първото което ми дойде на ум е , че имам запушена магистрала. Свалих капака на клапаните но вала беше мазен. Имаше още какво да се желае , но не беше сух. Някакви идеи на какво може да се дължи избиването на тази съчма и как да реша проблема. Защото на мен ми идва една идея да нарежа резба 7мм и да навия едно късо болтче. Но щом от Рено са сложили съчма сигурно има защо.
							
						
					Обява
				
					Свий
				
			
		
	
		
			
				Няма добавени обяви.
				
			
				
	
избило масло на Рено Меган Сценик 1.9 дт
				
					Свий
				
			
		
	X
- 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
От: избило масло на Рено Меган Сценик 1.9 дт
Така днес вкарах пистолета за въздуха в дупката от където изхвърли масло. Редуцир вентила беше настроен на 2 атмосфери да не стане някоя бела , когато пуснах въздух от всички дупки в главата започнаха да излизат пръски масло. Когато се заслушах се чува и свистене из под петите на разпределителния вал. Това ме навежда на мисълта , че е възможно там да си е нямало тапа (понеже в моргата ми изкараха 5-6 глави за рено почти идентични , но с минимални разлики доста гледах тази глава преди да я взема , но точно на тази дупка не видях има ли няма ли тапа). Та утре ще почистя леглото да видя дали има някакъв берт по навътре и ако има ще набия съчма. Въпроса ми е ако няма берт какво да правя , че ме притеснява съчмата да не влезе където не трябва ?
 
Активност за темата
				
					Свий
				
			
		
	В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.
Коментар