Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за двигател.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за двигател.

    Здравей те!

    По време на движение, на съпругата ми, и светка лампата на маслото, и поради късния час я е било страх да спре и продалжава още 80км така. Като се прибра клапаните доста чукаха. При диагностиката показа маслена помпа, и нещо по разпределителния вал. Сега като запаля колата работи много добре, но лампата светва след около минута работа, но няма никакви шумове. Въпроса ми е има ли шанс да се размина само с смяна на помпа, или да се подготвям за основен ремонт.Колата е Пасат 5.5 1.8Т. Движението е било на магистрала със сравнително висока скорост.

    Поздрави!
    Васил.

  • #2
    От: Въпрос за двигател.

    Според мен си се подготвяй и не прави експерименти да я караш. Сигурно са повлякли и лагерите на разпределителния вал. Знам ли...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за двигател.

      Валовете са 2 и...нямат лагери. Сменяй помпа,голяма вероятност има да минеш тънко.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за двигател.

        Сменяй помпа и да ти замерят тогава налягането на маслото.Може да се разминеш.Ако не-основни и биелни лагери,но това след смяна на помпата.Успех.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за двигател.

          Светне ли лампата на маслото и не спреш веднага, няма минаване тънко особено след каране 80км. Този дълъг пробег показва и друго, че проблема може да не е толкова сериозен. Твоят случай ще е голямо изключение ако се разминеш, но винаги при каране това ще ти е в главата, особено на първо време. Ще се изкьоравиш да гледаш ту напред, ту в таблото.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за двигател.

            Светкане на лампа не означава автоматично че няма никакво масло по лагерите. Особено с ВАГ концерна със системата им за ранно предупреждение.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за двигател.

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Валовете са 2 и...нямат лагери. Сменяй помпа,голяма вероятност има да минеш тънко.
              Дали има лагери или не няма значение. Маслото си е крайна необходимост и си трябва! Нямали масло-започват проблемите. Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за двигател.

                Благодаря за отговора!
                Утре ще ходя да провера кога има свободен час, да ме приемат, надявам се да се окаже само помпата.
                Ако се наложи основен ремонт, кое е по добре да правя ремонт, или да купя друг двигател.
                За орентир тези двигатели почват от 1000е и нагоре.

                Поздрави
                Васил.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за двигател.

                  Сега обърнах внимание че не си в България.Иначе тук за 1000 евро ще си направиш качествен ремонт че и пари ще ти останат.Първо да се смени помпата и да се замери налягането на маслото,от там нататък вече сам ще избереш кое ще е по-добре за теб и джоба ти.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за двигател.

                    Благодаря.
                    Трябва да се прибера за нова година, и обмислям идеята да я кача на платформа и да се ремонтира в България.
                    Препоръчайте ми сервиз около София, който да извърши ремонта от 20.12 до 05.01, тоест да работи по празниците.
                    Ако някой знае хора които се занимават с транспорт на автомобили, да дава номера.
                    Поздрави.
                    Васил.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за двигател.

                      Здравей те!
                      Намерих платформа да си купя на разумна цена, ако в понеделник мине ТЮВ.
                      Сега се оглеждам с което да я тегля.Има една Витара 2.0бензин, дълга база.
                      Дали ще ми свърши работа за платформа около 2т да речем.
                      Васил.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за двигател.

                        Не виждам защо да не ти върши работа,щом няма друго.Е,няма да летиш с нея,но ако джипката е в добро здраве нищо не ти пречи да докараш платформата с колата до България.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за двигател.

                          Джипката идиално ще дърпа платформата с кола на нея.Двулитровия двигател на Витарата не е за подценяване

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X