Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горене, предварение - теория?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Горене, предварение - теория?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Да, въпроса е че не знаех дали им се пуска ток за подмагнитване,
    Пуска им се т.е. не са индкционни, а индуктивни при наличие на зъб срещу тях им се променя индуктивноста, тя пък клати нататък електрониката.....ама ако ми се надовлечеш с новите големи гуми (ако са дошли) ще ги клюкаме запалванията, а пък аз ще мера на "Джип4о" че да знам някога като забогатея какъв размер "цвички да му търся, без лифт
    П.П. Може и Ясен да докараш де.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #47
      До: Горене, предварение - теория?

      Да бе, глупости. Интересува те преходът през нулата в едната посока. Ограничител на напрежението и компаратор с хистерезис примерно 0.05 волта ти трябват.

      Можем и да погледнем как е направено в оригиналния ладов компютър на запалването - той е огромен, вътре сигурно е пълно с дискретни елементи по входните вериги. Пък после ще го направим като хората.

      Коментар


      • #48
        До: Горене, предварение - теория?

        По повод на индуктивното делко - ето схема на комутатор 131.1374 за Уаз с такова делко - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131.3734.gif
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5094376входната част не е нищо интересно. Аз си представям така нещата - делкото и така и така го има, от него може да се свали сигнал за кой точно цилиндър става въпрос - т.е. на местото на дистрибуторната капачка мисля да сложа метален диск с четири хол- датчика на 90 градуса- не трябва някаква прецизност. А на маховика две зъбчета - за точно позициониране на ГМТ пак хол или друго. И тогава нещата стават. Така ще се избягнат всички дефекти на сигналите от делкото.
        Поздрави!!
        Когато нямаме това, което ни трябва,
        ни трябва това, което имаме!

        Коментар


        • #49
          До: Горене, предварение - теория?

          Първоначално публикуван от misho5kov Преглед на мнение
          По повод на индуктивното делко - ето схема на комутатор 131.1374 за Уаз с такова делко - [ATTACH]78494[/ATTACH]входната част не е нищо интересно. Аз си представям така нещата - делкото и така и така го има, от него може да се свали сигнал за кой точно цилиндър става въпрос - т.е. на местото на дистрибуторната капачка мисля да сложа метален диск с четири хол- датчика на 90 градуса- не трябва някаква прецизност. А на маховика две зъбчета - за точно позициониране на ГМТ пак хол или друго. И тогава нещата стават. Така ще се избягнат всички дефекти на сигналите от делкото.
          Поздрави!!
          Нас въобще не ни интересува положението на РВ или делкото. Ако имаме от маховика сигнал, делкото отива в печката.

          Коментар


          • #50
            До: Горене, предварение - теория?

            Ето един колега..)):
            http://www.pajero4x4.ru/ssfaq/

            Коментар


            • #51
              До: Горене, предварение - теория?

              Извинявам се, че пиша в темата на колегата но моят въпрос е свързан с нея. Имам един китайски мотоциклет който не иска да работи като хората, проблема е в това, че подаването на искрата става 10-15мм преди ГМТ. Има ли начин по електронен път да променя това разстояние.
              Другото което ме интересува е дали CDI-то променя градуса на подаване на искра както е при автомобилите.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #52
                От: До: Горене, предварение - теория?

                Привет на всички!
                Темата е стара , но за мен сега е актуална.
                Последния месец измина в самонаправата на ТАП за колицата ми Нисан Съни 93г. 1.6 16V.
                Всичко мина по план.(от втория опит, както всички български работи), обаче се оказа че не ми работи вакуум коректора на делкото. Нов не мога да намеря , а и втора употреба също трудна работа.
                За щастие имам свободен аналогов вход.
                Та въпроса ми е какъв най-евтин МАП датчик (от каква кола) може да ми свърши работа.
                Доколкото знам вакуум коректора добавя 10° аванс при малко натоварване на двигателя и съответно плавно го премахва при натоварване.
                Трябва ми само МАП за да правя тази корекция. Сега я правя само в зависимост от оборотите на двигателя.
                Пък ако някой има излишен и му се подарява, няма да му се разсърдя.
                Поздрави!
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #53
                  От: Горене, предварение - теория?

                  Отивай в първата морга ... и търси примерно от Опел ... Кадет, Астра ... все тая.
                  Подай му 5 волта в двата края, в средата е "изхода".
                  Вземи го с буксичката ... иначе ще береш ядове.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Горене, предварение - теория?

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Отивай в първата морга ... и търси примерно от Опел ... Кадет, Астра ... все тая.
                    Подай му 5 волта в двата края, в средата е "изхода".
                    Вземи го с буксичката ... иначе ще береш ядове.
                    Кое е минуса кое плюса?
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #55
                      От: Горене, предварение - теория?

                      Помня ли ...
                      Виж някоя схема на Опел.

                      Минуса май беше кафяв.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Горене, предварение - теория?

                        Стана работата. Пак от втория път. (първия датчик се оказа развален).
                        Само дето минимума на вакуума се оказа не при напълно затворена дроселна клапа, а при 1500-2000 оборота.
                        Както и да е, оправих го софтуерно.
                        LZ5ZI qth HASKOVO
                        Pajero II GLS 3000 V6

                        Коментар


                        • #57
                          От: Горене, предварение - теория?

                          Привет.
                          Така. Всичко работи както трябва.
                          Сега обаче не ми е ясно как точно даа настроя кривата на предварението за работа с пропан-бутан.
                          Четох тук там, ама данните са противоречиви. някъде дават до 5° закъснение след 3000 об/мин, някъде закъснението почва след 2000 об/мин
                          Аз мога да задавам различни градуси аванс или закъснение през 500 об/мин.
                          Сега съм задал такива стойности.
                          0-500 +9°
                          500-1000 +9°
                          1000-1500 +7°
                          1500-2000 +6°
                          2000-2500 +4°
                          2500-3000 +3°
                          3000-6000 0°

                          Плюс значи допълнителен аванс.
                          Дали трябва да дам закъснение при високите обороти?

                          Корекция спрямо вакуума е до -10° след 2000 оборота.

                          Та ако някой си е правил експерименти да сподели!
                          Колата е нисан съни 1.6 16V карбуратор. АВТОМАТИК.
                          Също ме интересува ако има графика на предварението зависимост от оборотите за този двигател GA16DS.
                          Поздрави.
                          Последно редактирано от ivan4o; 31-05-13, 07:44.
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #58
                            От: Горене, предварение - теория?

                            Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                            Сега съм задал такива стойности.
                            0-500 +9°
                            500-1000 +9°
                            1000-1500 +7°
                            1500-2000 +6°
                            2000-2500 +4°
                            2500-3000 +3°
                            3000-6000 0°

                            Плюс значи допълнителен аванс.
                            Tова абсолютни стойности ли са, или допълнителни към стандартните центробежен и вакуумен регулатори?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Горене, предварение - теория?

                              Това е допълнителен аванс към основния който в момента е само от центробежния регулатор.
                              Базовия аванс е 10° преди ГМТ.
                              Значи на газ става 19° преди ГМТ при празен ход 900 об/мин.

                              Вкумния не работи. Сложил съм датчик MAP от опел и по негови данни вадя до 10° ( намалям аванса ) при най отворена клапа. Но само когато оборотите са над 2000 об/мин.
                              LZ5ZI qth HASKOVO
                              Pajero II GLS 3000 V6

                              Коментар


                              • #60
                                От: Горене, предварение - теория?

                                Т'ва което правиш предполагам е с аванс процесор за газ дето корегира с крива според оборотите. Има едни истински дето корегират по обороти и по налягане във всмукателния колектор .

                                Та за това как да корегираш авансите - отиваш на дино и тестваш. Всичко друго е едно:гьотере.

                                Но ето ти две неща над които да помислиш:
                                1) На бензин във високите обороти имаш по-голям аванс отколкото ти трябва на газ.
                                2) На газ максималният аванс ще го имаш някъде около 1500-2500 оборота (зависи от мотора). От там нататък аванса се променя съвсем малко или остава същият до края на оборотите.

                                Ето ти един линк да почетеш: http://tuning.mbs.id.au/Tuning/LPG_tuning.htm . Но като някой дето е минал по тоя път повтарям - със дино най-лесно се посигат оптимални резултати. Всякакви други подходи накрая излизат по-скъпи.

                                Само за пример ще дам при мен какво се случи. Разхода на газ ми беше константа - 15 в града, 15 извън града. Дадох 150лв за дино и разхода извън града е 10-12, в града е 12-14. Можеш лесно да сметнеш за колко време ще избия 150те лева дадени за диното. Отделно, че Витарата беше тотално спряла преди тази процедура, а сега върви учудващо добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X