Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    И с какво произведената вода от горенето на водород е по-различна от водата при горенето на бензин, LPG или CNG та предизвиква корозия или ръжда?
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Не водата. Не го слушай Стефан, те квантовите електрончици не разбират от химия. Корозията на бутала и цилиндри я предизвиква свободният водород. Ама от бълбукатор количествата са недостатъчни. За сметка на това понякога се получават достатъчни количества от богати смеси.

      А водният форсаж е нещо съвсем трето и при съвременните автомобили тази роля почти изцяло я изпълнява EGR.

      Коментар


      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Недейте така колеги,не сте прави,има полза от тези бълбукатори.......за тези дето ги продават де. Тарикати няма да има,ако няма балъци!

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Сега остава да изясним разликата между посочените от Ясен, и отдавна известните АБВ, ГДЕ, ЖЗИ, както и до скоро секретните ПНХ.

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Аз формулата съм я постнал, за който може да чете. Усилието върху бутало е площта по налягането - умножението се учи доста по-рано от 7-и клас.
            Явно сме учили по различни учебници. Пък и тук не ни интересува "силата на вакуума", каквото и да имаш в предвид под това, а колко натиск упражнява върху буталото. Или по-точно колко натиск упражнява върху буталото атмосферното налягане от другата страна.
            Каквато и спринцовка да вземеш и както и да я запушваш, усилието, нужно за да я дръпнеш запушена зависи от вакуума, който се образува в нея. Абсолютен вакуум в спринцовка трудно ще постигнеш, между другото. Но и да постигнеш имаме отвътре налягане нула, а отвън - атмосферното налягане, което е около килограм на квадратен сантиметър.Ако приемем че лицето на буталцето е около квадратен сантиметър (средностатистическа по размер спринцовка) - толкова е и лимита от усилие, нужно ти за да дръпнеш спринцовката - има - няма един килограм. Колко е в нютони - сметни си го сам. Допълнителното усилие над това е за да преодолееш триенето между буталцето и стените на спринцовката, а това триене се увеличава с увеличаването на вакуума.
            Бях зарязал и забравил за тази тема, но днес някак си ми се наби в очите и реших все пак да я прегледам. Четох до пост №132 и разбрах, че нататък няма смисъл. Щом един от образованите корифеи с диплома "по въпроса" може да напише с цялата си увереност това в цитата. Очевадно грешните твърдения в горния цитат са:

            1. Налягането на абсолютния вакуум е 0 Bar!!!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Абсолютен вакуум в спринцовка трудно ще постигнеш, между другото. Но и да постигнеш имаме отвътре налягане нула
            Вярното е само това "трудно ще постигнеш", ако и да е "между другото". Веднага след това обаче идва и решението, а пък то било просто:
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако приемем че лицето на буталцето е около квадратен сантиметър (средностатистическа по размер спринцовка) - толкова е и лимита от усилие, нужно ти за да дръпнеш спринцовката - има - няма един килограм.
            От което пък следва това:

            2. Няма нищо по-лесно от това да си направиш абсолютен вакуум в домашни условия. Достатъчни са спринцовка, пръст и сила в кг. равна на площта на буталото в кв.см. Както твърди авторът - някъде към килце и воала те ти булка абсолютен вакуум.

            Е к'во да чета нататък...
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Не знаеше ли? Сега на това още мислещите му казват флинтсоунинг. По името на рисуваното филмче. Масовото офисно поведение на креативната класа, предвождана от ефективните менъджери.
              С две думи: няма никакво значение какви глупости си надрънкал, щом това изглежда интересно, и не те е срам да кажеш че ще докара милиони суха пара.

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Е к'во да чета нататък...
                Нататък...не знам, ама преди да пишеш можеше примерно това http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...83%D1%83%D0%BC
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Много слаба статия, по числата - също. За кво беше?

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Много слаба статия, по числата - също. За кво беше?
                    Не е за теб. Ставаше въпрос за "абсолютния" вакуум, който можел да се получи и в спринцовка запушена с пръст, ама Sparky понеже имал диплома, та не го знаел че така става.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      А-а ... Ми, псолютна работа батка, то така си беше, заклеам се!
                      Прочее, във викирастията пише полюционерски глупости.
                      Междупланетния вакуум е тлъста курбан чорба в сравнение с лабораторния, колко често и лесно в лабораториите се получава нещо на -12-та, мога да разкажа по студентските си спомени. Това са рекордни показатели, макар че сам за малко съм го докарвал до -13-та.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Нататък...не знам, ама преди да пишеш можеше примерно това http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...83%D1%83%D0%BC
                        Не разбирам какво искаш да кажеш. Какво да чета там? Или ти не си разбрал какво съм казал. Не аз, а Спарки твърди че може да го постине с 1 кг сила. Преди да ми напишеш какъвто и да е отговор прочети пак няколко пъти предния ми пост. Ама внимателно, а не по диагонала. Обърни специално внимание на мерната единица за "абсолютния ваккум" в цитата от Спарки, спрямо която прогнозира силата от 1 кг.
                        Последно редактирано от elbgt; 27-01-13, 00:54.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Явно и ти него не си разбрал, защото той не твърди че ще получи абсолютен ваккуум. Казал е, че дори и да е абсолютен вакума в спринцовката, силата която ще задвижи буталото ще е най-много равна на атмосферното налягане умножено по площта на буталото, върху която действа.
                          И въобще ставаше въпрос за някакъв нов двигател, работещ с вакуум, посредством имплозия при горенето. И се цитираше огромен КПД и пр. такива фантазии(не ми се търси сега напред в темата).
                          За мерните единици не виждам друга, освен че е закръглил атмосферното налягане на 1кг/кв.см, за по-лесно смятане. Абсолютния вакуум си е наистина нула бара. Ама го няма никъде. А той за него не е ползвал дори мерна единица, защото каквато и да е, все ще е нула(0Pa, 0bar, 0atm, 0кгс/см2)
                          Честно казано и аз не разбирам какво не ти харесва в цитираното от Sparky?! Извадил си му думите от контекста, написал си и свои...да беше сложил и нЕкой емотикон и щеше всичко да е наред в духа на последните постове по темата, ама така сериозно критикарски... Не си ли съгласен, че ако на едно бутало от едната страна има абсолютен вакум(всичко това хипотетично, както го е писал и той), а от другата е атмосферното налягане, силата с която това бутало ще се стреми да се премести(пренебрегваме триенето) е равна на произведението от площта му по атмосферното налягане?
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            А, ясно. Тогава и ти не използвай абсолютност, отнесена към вакуума, че това значи изобщо съвсем друго, и всичко ще е наред.
                            Да, и вакуума се пише с две у-та, така съвсем всичко ще е наред.

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Не си ли съгласен, че ако на едно бутало от едната страна има абсолютен вакум(всичко това хипотетично, както го е писал и той), а от другата е атмосферното налягане, силата с която това бутало ще се стреми да се премести(пренебрегваме триенето) е равна на произведението от площта му по атмосферното налягане?
                              Да, точно с това не съм съгласен, защото е абсолютно невярно! Всичко останало, което съм написал без да вадя нищо от контекст е следствие.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                Да, точно с това не съм съгласен, защото е абсолютно невярно! Всичко останало, което съм написал без да вадя нищо от контекст е следствие.
                                Не сме в детската градина да спорим без аргументи. Напиши как смяташ че е правилно, за да е коректен спора и обоснована критиката. Невярно е до толкова, до колкото абсолютния вакуум не съществува(или не е открит още).
                                Последно редактирано от cecoa1; 27-01-13, 09:37.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X