Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Само да спомена, че водородните клетки (бълбукаторите) изобщо не са нова технология. Още ходех прав под масата, когато набори на родителите ми си говореха за тях и техните магически способности.

    П.П. Имам и братовчед дето имал водородна клетка, ама била развалена та ни я ползва, ни за тест може да ми я даде. Иначе щял да си купува нова, ама нямал пари
    Същото като за русалките: Всички говорят за тях, ама никой не ги е виждал.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
      Абе ти за проби не говори, защото до сега всички говорехте, че ако ви предложат изгодни условия ще пробвате. Тоест до сега не сте пробвали.
      А сега изведнъж било пробвано и не ставало. Тия ги разправяй на малкия ми син, може и да ти се върже.
      Eто този 0887504600 потребител е пробвал бълбукатор и не е успял да икономиса, също мисля че ника му е тел. № може да му се обадите, за да сподели впечатленията от "водородното клетка".
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
        Абе ти за проби не говори, защото до сега всички говорехте, че ако ви предложат изгодни условия ще пробвате. Тоест до сега не сте пробвали.
        А сега изведнъж било пробвано и не ставало. Тия ги разправяй на малкия ми син, може и да ти се върже.
        Казвам че ако се яви някой да ми монтира такова, с уговорката (ако иска и нотариално заверен договор) да му го платя след като се убедя че работи и върши това, което се твърди че върши, ако иска и на двойна цена - да идва и да монтира. Кандидати няма, което е и показателно. Аз когато твърдя че нещо действа съм готов да го демонстрирам на всеки и да му предоставя възможност сам да се убеди в това. В случая с бълбукаторите обаче такива продавачи няма. Защо ли? Сигурно моите пари миришат по-иначе, та не ги искат. Или пък ги искат, ама не им стиска?

        Та, ако намериш такъв кандидат - пращай го насам, да си казва цената, и да правим публичните проби. Няма да се отърве от клиенти после. Ще трябва да поеме и евентуални щети за своя сметка, обаче, тоест ако нещото не действа, ще си искам возилото в първоначалния му вид и състояние. Ето ти - предложение за двойна цена и осигурен пазар - кой не би се навил на такава оферта?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
          Абе ти за проби не говори, защото до сега всички говорехте, че ако ви предложат изгодни условия ще пробвате. Тоест до сега не сте пробвали.
          А сега изведнъж било пробвано и не ставало. Тия ги разправяй на малкия ми син, може и да ти се върже.
          Аз не искам да пробвам, искам да си купя работеща система. Пробата я направиха някакви които не слушаха като им се говори. Явно тяхната е била неработеща система. Дано да се намери кой е бил - във Варна или Балчик, с джип мецедес.

          А уговорки за плащане след проба не правя. Може и предварително. Разбира се, редно е да спомена, че имамниците имат тежък живот покрай мене. Вярвам, че тези с електролизните клетки не са измамници, нали така? Че иначе хм хм

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Някой да ми обясни, какво горим, всъщност, при използваните масово въгле-водородни горива...
            Последно редактирано от ArSey; 23-10-12, 23:04. Причина: неграмотност
            диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Окисляваме основно водород, въглерод и азот.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Даже азота гледаме да не го окисляваме, защото е загуба на енергия, а продуктите от такова окисление силно замърсяват природата.

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Значи, доколкото разбирам използваме тези горива единствено и само заради наличието на водород в тях... въглеродът не ни е нужен, тежък е, вреди на всички наоколо, но е неизбежен,защото той е виновника за съществуването на тези молекули - той е клетката за водорода и затова се примиряваме със всички гадни последици свързани с него. Доколкото си го обяснявам, основната маса сяк`ви окиси и азотни производни се дължат на факта,че кислородът и азотът участват в горенето, понеже са налични в атмосферата - пак нямаме избор, не можем да дискриминираме атмосферните газове... Бе, луда работа е тоя водород!!! - кеф ти ядрен синтез, кеф ти елементарно горене...все той! Странно е, че не използваме със същата цел веществото, в което най-много той се съдържа и, което е единственния неограничен възстановяем източник на Земята - водата! Взех, че се замислих. Странно е!
                  диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                    ...Странно е, че не използваме със същата цел веществото, в което най-много той се съдържа и, което е единственния неограничен възстановяем източник на Земята - водата! Взех, че се замислих. Странно е!
                    Що бе ? Ако има кой (или какво) да плаща сметката за извличаенето му от водата - ще го ползваме ?

                    Минимален, дребен и надявам се бързо и лесно преодолим детайл. Нещо като триенето.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Абсолютно в стила на темата. Бях се затъжил за нея сутринта и се намери някй да я изкара и то как!
                      Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                      Значи, доколкото разбирам използваме тези горива единствено и само заради наличието на водород в тях... въглеродът не ни е нужен, тежък е, вреди на всички наоколо, но е неизбежен,защото той е виновника за съществуването на тези молекули - той е клетката за водорода и затова се примиряваме със всички гадни последици свързани с него. Доколкото си го обяснявам, основната маса сяк`ви окиси и азотни производни се дължат на факта,че кислородът и азотът участват в горенето, понеже са налични в атмосферата - пак нямаме избор, не можем да дискриминираме атмосферните газове... Бе, луда работа е тоя водород!!! - кеф ти ядрен синтез, кеф ти елементарно горене...все той! Странно е, че не използваме със същата цел веществото, в което най-много той се съдържа и, което е единственния неограничен възстановяем източник на Земята - водата! Взех, че се замислих. Странно е!
                      Няма как да не се съглася само само с това, че нямаме избор. Нямаме си - нещо трябва да изгорим и има само въглеводороди в наличност и те горят с кислород.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Проблема е ,че като е включен във водата той е стабилен и за да го мръднеш от там иска повече енергия от тази дето ще я получиш като го изгориш после/пак до вода/
                        За съжаление чрез химията не могат да се заобиколят законите на физиката.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Не е по темата съвсем,но е интересно,аз разбира се на моя кола не бих го пробвал!Един комшия си караше няколоко години Москвича с бензин и вода,беше си пробивал допълнителни отвори по карбуратора и след като двигатела влезнеше в температурен режим му вкарваше и вода през жигльор, правеше я на водна разпръсната струя!Доста си губи времето с експерименти ,поне чарколяци си имаше бол!Заедно сме пътували до Банско,колата вървеше яко, летящ Москвич ,единствено спираше да си долива вода в малък съд в моторния отсек и май прави след това допълнително охлаждане!Човека е вуйчо на жена ми,голям експериментатор,тия неща са му като хоби!И аз казвах" докато не видим ,не веврам",но видях човека си кара така доста !
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                            Странно е, че не използваме със същата цел веществото, в което най-много той се съдържа и, което е единственния неограничен възстановяем източник на Земята - водата! Взех, че се замислих. Странно е!
                            Нищо странно няма. Водата е "изгорелият" водород. Водороден окис. Прочее, той затова се нарича и водород.

                            И не, не използваме горивата само заради водорода в тях. Въглеродът също дава своя принос, а при някои горива (въглищата примерно) направо си е основен участник.

                            В ядрения синтез нещата са по-други, ама ние още не го можем твърде.

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Не е по темата съвсем,но е интересно,аз разбира се на моя кола не бих го пробвал!Един комшия си караше няколоко години Москвича с бензин и вода,беше си пробивал допълнителни отвори по карбуратора и след като двигатела влезнеше в температурен режим му вкарваше и вода през жигльор, правеше я на водна разпръсната струя!Доста си губи времето с експерименти ,поне чарколяци си имаше бол!Заедно сме пътували до Банско,колата вървеше яко, летящ Москвич ,единствено спираше да си долива вода в малък съд в моторния отсек и май прави след това допълнително охлаждане!Човека е вуйчо на жена ми,голям експериментатор,тия неща са му като хоби!И аз казвах" докато не видим ,не веврам",но видях човека си кара така доста !
                              Познатият ти е открил... топлата вода.
                              Това го има на доста състезателни автомобили от маса време. Ама за съжаление не води до значима икономия - водата не се ползва за гориво. Други неща се случват, и в тях няма нищо магическо и брауново.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Един приятел си сложи такава водородна клетка на G класа. Миналата седмица му изпищя динамото, а тая седмица дебитомера. Честито 1000 лв за ремонт и кога ще ги избие от икономии на гориво. А не се знае другата седмица какво ще се счупи, вече настръхва като чуе за водородна клетка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X