Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Начи разгледайте двигателите с по две свещи. За простота тия дето палят и двете едновременно.
    При един и същ двигател (леко различна глава все пак заради свещите) имаме ~20% повече мощност при равен разход. Имаме и по-висока степен на сгъстяване.

    Има ли вариант водорода да прави подобен ефект?
    20% повече мощност не значи задължително по-високо КПД, а че двигателя е в състояние да даде повече ако го настъпиш. Разбирай, да поеме повече гориво, изгаряйки го все още правилно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Начи разгледайте двигателите с по две свещи. За простота тия дето палят и двете едновременно.
      При един и същ двигател (леко различна глава все пак заради свещите) имаме ~20% повече мощност при равен разход. Имаме и по-висока степен на сгъстяване.

      Има ли вариант водорода да прави подобен ефект?
      Има...
      Ако двигателят е проектиран да работи примерно с 15% водород и 85% бензин. Като му махнеш водорода, качеството на сместа, степента му на сгъстяване и времената на запалване са съвсем неподходящи - и да, ще загуби 20-ина % мощност. Ама такива двигатели няма извън лабораториите.

      А тия +20% мощност от двойните свещи и различната глава при равен разход са напълно нормални. Мога и подробно да ти обясня откъде се вземат. И с една свещ ще ги докараш, ако убедиш бензина да не звънка при натоварване. Двете свещи там са борба с детонацията.

      Коментар


      • Църквата по онова време не е мислела, че той знае какво говори. Също както вас за, как им казвахте..., а да "бълбукатори".
        И не се слагам до велики хора като Бруно, за разлика от вас. Това че знаете Физиката, не означава че знаете всичко за нея.
        Дори и Аинщаин е казал че има неща които не са му ясни. Защо не го събудите и да му обясните каквото не му е ясно , да му кажете
        че човечеството е достигнало предела и няма какво повече да се открива?

        Както вече писах не предлагам нищо, не купувам нищо и не защитевам теза. Просто ми стана интересно, как може да се отрича нещо, само защото
        е ново и не попада в миригледа ти. И то само въз основа на знания от преди стотици години.
        Да, тези знания са факт и са си в сила. Всичко построено въз основа на тях е работещо. Но това не означава че е перфектно.
        Според Физиката не може материално тяло да има скорост по-голяма от тази на светлината, е да ама наскоро учените откриха частица движеща се по-бързо.
        Та като се замисля, това променя доста нещата. Не оспорва законите на Физиката, но ги променя.
        Идеята ми е че имаме още какво да учим.
        Относно "бълбукаторите", докато не докажат че системите им работят, няма да им вярвам. (не само с мъгляви клипчета)
        Относно "отричащите", докажете че процесът е невъзможен.(не само с драскане по форумите)
        Всяка теорема си има доказателство. Така че дерзайте.
        Последно редактирано от CarTest™; 04-08-12, 09:24.

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Двете свещи там са борба с детонацията.
          Тва е ясно, питах дали водорода може да даде подобен ефект, но явно не
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Тва е ясно, питах дали водорода може да даде подобен ефект, но явно не
            Защо не? Той донякъде е анти детонатор, но само донякъде, така мисля.

            Всъщност, каква е идеята на цялата работа? Ако става въпрос за икономия и примерно може да се направи мотор, който да харчи 50/50 бензин и водород(съвсем теоретично),
            колко би струвала клетката, която ще го произвежда? Колко често я сменяш и т.н.? За водата, дето я наливаш е ясно.
            Значи аз така го разбирам, може би греша. Някой измисля някаква добавка за гориво, нека не е водород, нека е топлород. Литър от нея струва 100 кинта.
            Увеличава се мощността на мотора, той гори по-малко бензин, останалото е топлород. Ето как имаш вече истинска икономия на бензин.
            Само че накрая, като си преброиш парите след зареждането, оказва се, че си на загуба. Що така?
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
              Църквата по онова време не е мислела, че той знае какво говори. Също както вас за, как им казвахте..., а да "бълбукатори".
              И не се слагам до велики хора като Бруно, за разлика от вас. Това че знаете Физиката, не означава че знаете всичко за нея.
              Дори и Аинщаин е казал че има неща които не са му ясни. Защо не го събудите и да му обясните каквото не му е ясно , да му кажете
              че човечеството е достигнало предела и няма какво повече да се открива?

              Както вече писах не предлагам нищо, не купувам нищо и не защитевам теза. Просто ми стана интересно, как може да се отрича нещо, само защото
              е ново и не попада в миригледа ти. И то само въз основа на знания от преди стотици години.
              Да, тези знания са факт и са си в сила. Всичко построено въз основа на тях е работещо. Но това не означава че е перфектно.
              Според Физиката не може материално тяло да има скорост по-голяма от тази на светлината, е да ама наскоро учените откриха частица движеща се по-бързо.
              Та като се замисля, това променя доста нещата. Не оспорва законите на Физиката, но ги променя.
              Идеята ми е че имаме още какво да учим.
              Относно "бълбукаторите", докато не докажат че системите им работят, няма да им вярвам. (не само с мъгляви клипчета)
              Относно "отричащите", докажете че процесът е невъзможен.(не само с драскане по форумите)
              Всяка теорема си има доказателство. Така че дерзайте.
              И ти май не четеш - какви повече доказателства искаш? На кого вменяваш позицията, че отрича нещо само защото е ново? Отрича се след разучаване и проби, не защото е ново. Както аз правя, например. А ТИ какво ще кажеш - пробва ли, наблюдава ли някоя кола с монтирана система? И след пробите пак съм писал по-горе, който много знае за такива системи, да ми намери една работеща и да му дам пари колкото струва за услугата. Във Варна, нали е град на авантаджиите и шемекерите, слагаха електролизни клетки и резултатът е скъпи повреди по хубави коли. Специално тамошните членове на форума трябва да знаят, би трябвало и да се обадят тук. Може да им е неприятно да се сещат след разпилените пари за нищо. Най-цветистият пример мисля, че беше с един мерцедес, трябва да се знае кой е.

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                И ти май не четеш - какви повече доказателства искаш?
                Той не иска доказателства. Ще му се да е възможно нещо, което сам не може да осъзнае защо не може да стане, макар да му се обяснява с думи прости.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Айдее, и при Айнщайн се записахме.

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Нека да отговори, за да върви разговора по разбираем начин. Интересно ми е кой потребител в темата отрича нещо, защото е ново. Наблюденията ми са за отричане поради неработене, потвърдено с анализ и експерименти.

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      И ти май не четеш - какви повече доказателства искаш? На кого вменяваш позицията, че отрича нещо само защото е ново? Отрича се след разучаване и проби, не защото е ново. Както аз правя, например. А ТИ какво ще кажеш - пробва ли, наблюдава ли някоя кола с монтирана система? И след пробите пак съм писал по-горе, който много знае за такива системи, да ми намери една работеща и да му дам пари колкото струва за услугата. Във Варна, нали е град на авантаджиите и шемекерите, слагаха електролизни клетки и резултатът е скъпи повреди по хубави коли. Специално тамошните членове на форума трябва да знаят, би трябвало и да се обадят тук. Може да им е неприятно да се сещат след разпилените пари за нищо. Най-цветистият пример мисля, че беше с един мерцедес, трябва да се знае кой е.
                      Абе ти за проби не говори, защото до сега всички говорехте, че ако ви предложат изгодни условия ще пробвате. Тоест до сега не сте пробвали.
                      А сега изведнъж било пробвано и не ставало. Тия ги разправяй на малкия ми син, може и да ти се върже.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Забравих да напиша, виждал съм кола с такава система. Имаше доста добри показатели, особено в ниските обороти. Но това че имаще добри показатели визуално, за мен нищо не означава. Пак повтарям не защитавам(не съм против) ничия теза, яд ме е на такива като теб, дето си обръщат твърденията само и само да излезат победители в спор.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Той не иска доказателства. Ще му се да е възможно нещо, което сам не може да осъзнае защо не може да стане, макар да му се обяснява с думи прости.
                          Дали ми се ще или не е все едно. Аз и ти можем да спорим колкото си искаме, макар че и двамата нямаме ценз за това. Ти имаш знания по Физика, но това не означава че познаваш цялият и материял, а аз още по-малко.Така че прекратявам спора. Има си хора които могат да го докажат или отхвърлят. На вярващите искам да пожелая "дано е вярно" и дерзайте.
                          На Спарки и подръжниците му останете си коне с капаци. Все пак от това зависят паричките ви. Чао, до след години.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
                            На Спарки и подръжниците му останете си коне с капаци. Все пак от това зависят паричките ви. Чао, до след години.
                            Поддръжник съм му. Винаги успява да изкара на показ шараните в спора дето кълват на гола корда. Ако се усети просто да придружава рибарите срещу заплащане - милионер ще стане.

                            А такива като теб вместо да биете рекорда по пеноотделяне - благодарете че е имало балъци физици да ви направят компютри и интернет да има пред кого да се излагате. И по-лека с обидите, за да не вземеш верно да се озовеш навън за няколко години. Палячовците тук ги търпим докато са смешни.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Може и да се намери полза от балбукатора.
                              Какво ще се получи ако на един хирбриден автомобил му се разкарат батериите и се заменят с балбукатор. При спиране произведената електро-енергия да произвежда водород.
                              Чисто като процес изглежда постижимо, ала да се направи да работи ефективно и безопасно... не е лесно.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                                Може и да се намери полза от балбукатора.
                                Какво ще се получи ако на един хирбриден автомобил му се разкарат батериите и се заменят с балбукатор. При спиране произведената електро-енергия да произвежда водород.
                                Чисто като процес изглежда постижимо, ала да се направи да работи ефективно и безопасно... не е лесно.
                                То вече е измислено - при спиране произведената електроенергия отива обратно в акумулаторите (е, не всичката, ама то и с евентуалния бълбукатор ще е така). Да сложиш клетка в такова значи да сложиш още един двигател, заедно с трансмисията му и още разни количествa джаджи, които хем тежат, хем заемат място. В края на краищата ще получиш нещо като Toyota Prius, ама няколко пъти по-неефективно.
                                Последно редактирано от sparkybg; 05-08-12, 12:40.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X