Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Аз пък ВЯРВАМ!
    Може да съм наивен, ама вярвам.
    За неща, които не ги виждам пак вярвам стига само от резултатите да може да се направи извод, че съществуват. Пример ел. заряд.

    Затова дайте да замерим един двг. с водородна "клетка" на база изразходено гориво за единица време с и без водородна "клетка".
    Лесно ще стане, само дайте опитния образец.
    Ми мерете де. На мен до сега никой не се нави да ми даде нещо преди да го платя, и да го платя двойно след като премеря и видя че работи. Аз точно за това и не вярвам - няма да намериш сайт, в който теорията на всичко това е развита по грамотен начин (тя не е развита никъде никак, дори неграмотно впрочем). Няма да намериш и сайт, в който въобще са публикувани някакви конкретни резултати от измервания. Ще откриеш само голи твърдения и евентуално чертежи как да си направиш, често платени. То точно в това е и голямата смешка.

    Та, ти си вярвай, но не давай никому пари предварително. Ако имаш излишни - аз ще те отърва от това бреме без да те лъжа с нищо.

    ПП: И не за единица време. Мери за километри пробег, например 20,50,100, или колкото там искаш. То не че и в двата случая няма да стане едно и също де - ще засечеш преразход, вместо икономия.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз не че да съм физик, ама кое е побъркането на пренасянето на ток без проводници (като им викаш ти)????
      Еле веднага мога да ти дам пример как тва става
      Тука ключовата дума е "на всяка точка от земята"

      Коментар


      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Та, ти си вярвай, но не давай никому пари предварително. Ако имаш излишни - аз ще те отърва от това бреме без да те лъжа с нищо.
        Едно време в селските кръчми имаше надпис: "Доверие-всекиму! Вересия-никому!"
        Мисля че не е издържан в граматическо отношение, ако може знаещите да се намесят, че макар и спам темата може да се окаже по-полезна.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Аз не че да съм физик, ама кое е побъркането на пренасянето на ток без проводници (като им викаш ти)????
          Еле веднага мога да ти дам пример как тва става
          Ех как го чакам този момент...да си заварям само с ръкохватка а не да разпъвам кабели.
          П.С. Или да си карам електромобила без акумулаотори щото тока ми идва от нас. Еххх
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
            Ех как го чакам този момент...да си заварям само с ръкохватка а не да разпъвам кабели.
            Още ще чакаш.

            Коментар


            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Аз пък ВЯРВАМ!
              Може да съм наивен, ама вярвам.
              За неща, които не ги виждам пак вярвам стига само от резултатите да може да се направи извод, че съществуват. Пример ел. заряд.

              Затова дайте да замерим един двг. с водородна "клетка" на база изразходено гориво за единица време с и без водородна "клетка".
              Лесно ще стане, само дайте опитния образец.
              Това най-лесно може да стане на "дино стенд", за да се гарантират относително еднакви условията при пробега със и без перпетума. Тук има няколко такива. Желаещите могат да се възползват когато им е удобно...
              Според мен е крайно време някой да затвори устите на "неверниците"...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Елекролизните магьосници предлагаха икономия над 50%, няма нужда от стенд. Имаше едни примери с бмв-та и какви ли не коли с разход под 4/100.
                Аз моля, който знае за такава система, която дава икономия на половината от рекламираната, веднага да ми изпрати лично съобщение за да се видим и да му платя двойната цена за да я сложим. Отиваме, монтират я, плащам си я, давам му толкова пари и тръгваме да караме - да кажем за Русе, Бургас, Търново - все едно.
                Има две големи групи хора - едните са вярващи, другите знаещи.

                Коментар


                • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Аз знам и още един вид, голяма група хора - незнаещи, аз съм от тях, ама си го знам...
                  VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                  SXS-Restorations 0886513079
                  Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                  Коментар


                  • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Елекролизните магьосници предлагаха икономия над 50%, няма нужда от стенд. Имаше едни примери с бмв-та и какви ли не коли с разход под 4/100.
                    Аз моля, който знае за такава система, която дава икономия на половината от рекламираната, веднага да ми изпрати лично съобщение за да се видим и да му платя двойната цена за да я сложим. Отиваме, монтират я, плащам си я, давам му толкова пари и тръгваме да караме - да кажем за Русе, Бургас, Търново - все едно.
                    Има две големи групи хора - едните са вярващи, другите знаещи.
                    Аз пак ти казвам - плати му я и тройно ако искаш, ама след като ти я сложи и след като установите икономията, а не преди това. Всеки търговец трябва да убеди клиента си че това, което продава, върши това, което търговеца твърди. Иначе търговеца няма да е дълго време такъв - просто ще фалира, защото един доволен клиент ще му докара още 10, а един недоволен като мен (ако приемем че някога бих купил такова), със сигурност ще му изгони поне 100.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                      Аз знам и още един вид, голяма група хора - незнаещи, аз съм от тях, ама си го знам...
                      Знанието кое знаеш или не знаеш си е първо качество стока и е различно от вярата.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Спарки, Ясене, както писах по-горе "извинявам се за острият тон". Не подлагам на съмнение умствените ви способности, както писаха по-горе. Уважавам всеки и мнението му. Но както виждам, темата е "КАКВО СЕ СЛУЧВА В ДБГ ПРИ ИЗПОЛЗВАНЕ НА ННО", а не "какво не се случва" или "какво не може да се случи". Та моля оставете хората да си дискутират.
                        Спарки,прав си от 100% сайтове за FREE ENERGY 99.9 са шашма(особено платените, не че и там няма нещо интересно, но шансът да купиш нещо работещо е нищожен). А иси прав че нищо не се купува преди то да се докаже че работи. Относно грамотният начи на обяснение, повечето разработки(шашми или не) са на експериментатори, а не на учени. Учените се придържат към "очилатият чичко" - от там им идват заплатите.
                        Относно атмосферите. Ако имаш тръба с добре подбрано съотношение диаметър/дължина и единият и' край е отворен към атмосферата, а на другият се създава налягане. То след определено налягане въздухът в тръбата оказва достатъчно съпротивление, че да спре прииждащиаят поток. 1 атмосфера в този случай е доста повече от няколко(като сила). Така че обемът и съотношенията на тялото имат значение.
                        Същото е и при вакума: при 1*10^-3тор в 0.1куб.м. силата на засмукване ще е по-малка от силата при 1*10^-3тор в 1куб.м.

                        NovemberCharlie, прочети кой е направил така, че компа ти да има енергия за да напишеш постовете си. След това прочети биографията му и чак тогава пиши за бедните и богатите откриватели. Малка подсказка:Благодарение на един обикновен човек, имаме електричество на хиляди километри от мястото му на производство. И това е предизвикало яда на работодателя му, чийто централи са произвеждали ток само за няколко сгради около тях. Това е човекът, без който животът ни днес нямаще да е такъв какъвто го живеем. И въпреки всичко тук някои хора го хулят.

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
                          NovemberCharlie, прочети кой е направил така, че компа ти да има енергия за да напишеш постовете си. След това прочети биографията му и чак тогава пиши за бедните и богатите откриватели. Малка подсказка:Благодарение на един обикновен човек, имаме електричество на хиляди километри от мястото му на производство. И това е предизвикало яда на работодателя му, чийто централи са произвеждали ток само за няколко сгради около тях. Това е човекът, без който животът ни днес нямаще да е такъв какъвто го живеем. И въпреки всичко тук някои хора го хулят.
                          Приятелю, със сигурност има доста какво да чета и със сигурност съм прочел повече от теб. Какво се случва в двигателите с външно и вътрешно горене съм на ясно от 84-5 година. Горе долу по това време започнах да печеля състезания по матаматика и физика. Горе-долу от тогава знам и уравнението на Бернули. Изпитите по термодинамика, динамика на флуидите и електротехника съм си ги взел през 92 г. Това е по времето, когато все още в България висшето образование се вземаше с учене. Колкото до Никола Тесла, очевидно гениален, но и доста митове и легенди витаят на около му. А ти наистина трябва да прочеташ някоя книжака от типа на "История на науката и техниката" , "Велики откриватели" или нещо подобно. Айде, хубав ден.

                          P.S. Впръскването на вода в ДВГ се практикува, ако не ме лъже паметта, от преди втората световна война.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от wardog Преглед на мнение
                            Същото е и при вакума: при 1*10^-3тор в 0.1куб.м. силата на засмукване ще е по-малка от силата при 1*10^-3тор в 1куб.м.
                            Ми...не!

                            Ако дупката от която засмуква е с едни и същ размер, силата на засмукване също ще е една и съща. И 20 кубика да е обема с нищото (приемаме абсолютен вакуум), ако дупката е със сечение квадратен сантиметър и външното налягане е 1 атмосфера, то силата която ще изпита пръста ти, запушил тая дупка ще е един килограм. И силата върху пръста ти не я упражнява вакуума, а външното налягане, и зависи единствено от разликата между налягането в обема ( в нашиа случай абсолютен вакуум, демек нула) и налягането извън обема (в нашия случай атмосферното, със стойност 1кг/см3).

                            Не знам кой ти е напълнил главата с глупостите, дето говориш, и по какъв повод, но определено или той самия не е бил наясно, или по-скоро ти нещо си недоразбрал. Тотално си "омешал" що е то енергия, сила, мощност, свършена работа и т.н., а те са различни неща. Та, като си дадеш сметка кое какво е, и после ми прочетеш поста още няколко пъти, ще осъзнаеш и зловещата си излагация.

                            ПП: И не помня някой да е хулил Тесла, нито да е отрекъл откритията му. Пък и той съвсем не е динствения пример за изперкване на гениален ум от един момент нататък. Факт е че явленията, които е открил, описал и използвал и до ден днешен са пълна мъгла на доста голям процент от народонаселението. Практически за повечето хора всичко над "закона на ома" е тъмна индия, веднъж защото нямат дарбата или капацитета да си го представят абстрактно, и втори път защото като видят малко по-изчекната формула с повече и по-екзотични буквички из нея, изобщо не могат да я вразумеят дори на математическо ниво, а какво остава за физическо.
                            Последно редактирано от sparkybg; 27-07-12, 12:42.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Спарки, това което съм писал не съм си го изсмукал от пръстите, а съм го прочел. Моля те ако има нещо гршно в написаното, даи ми линк или учебник по темата. Всичко друго ще е само загуба на време.(Не се заяждам, ако греша искам да знам къде) И също така те моля, да ми обясниш, защо 5mm нит запушващ отвор в 15L съд издържа на 0.05Bar. А нит 5mm запушващ отвор в 120L съд се деформира при 0.07Bar.
                              Относно абстрактното, повечето хора си представят нещата доста абстрактно. За разлика от повечето учени които виждайки няколко буквички с знак за равенство между тях, забравят че могат да мислят, а следват утъпканият път. Това го пиша, защото присъствах на една демонстрация пред хора от БАН. Инсценировката беше на една TV, целта беше да се провеи реакцията им. Та тези хорица погледаха, дори не се поинтересуваха от документацията. Директно отрекоха това което виждат.??? Това беше инсценировка подготвена от физик, а ако беше истинска презентация.А, да не забравя - представеното не беше на тема алтернативна енергия.
                              А за другата гледна точка. Гледах интервю с някакъв руски професор. Интервюто си вървеше, докато водещия не попита, за енергия създадена от перманентни магнити.
                              Двамата "очилатковци" около професора се смутиха, а той отговори че за жалост не може да потвърди такова нещо, но не може и да го отрече.???

                              NovemberCharlie, никой не го интересува какви звания имаш. Не оспорвам знанията ти. Не се познаваме и аз не съм врачка та да знам всичко за теб.
                              Писах ти да прочетеш нещо за Николо Тесла, в отговор на твоят пост за бедните и богатите откриватели. (А пък той не е единственият пример.)
                              Със Спарки пишем някакви неща, аз едно(може и да са глупости?) - той друго. А ти?(аз имам това, аз имам онова)
                              Не се дръж като бай Ганьо в басейна, дто се биел по гърдите и викал "булгар...,булгар". Напиши и ти, както Спарки, защо смяташ че грша.

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Налягане на кв. см?
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X