Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел, бензин или газ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ясно е за подреждането, въпреки, че не мисля, че е по-удобно от стандартното разпределение - задна до първа или срещу пета..

    А иначе Андорията за да е лиценцен на VM, трябва да е от старите VM-и, щото те от 1995г.(+/-) са собственост на Detroit Diesel USA.. Както и да е, аз предпочитам бензинов Хънтър пред VM-ски..

    Коментар


    • Малко позабравена тема но реших да напиша нещо което е по различно от останалите теории. Дадох своя глас (и както виждам е единствен) за бензинов мотор на газ. От известно време карам 4х4 на газ и не намирам никакви минуси. Сигурен съм, че и доста от вас го правят, но не си признават заради широко разпространените митове и легенди че газта е за бедняците. Аз лично не виждам нищо лошо в това човек да кара с едно напълно екологично гориво. Не съм чел цялата тема но щом никой не е гласувал за газта предполагам, че основния спор се е водил между бензина и нафтата. Моето скромно мнение е, че дали е бензинов или дизелов мотора на едно 4х4 е една от последните грижи. Всичко е въпрос на цифри (конски сили и нютон метри). Голямият проблем е това че не е съобразена мощността на моторите спрямо теглото на колата. Другият голям проблем който забелязвам при серийните 4х4 е неправилно подбраните предавателни числа на трансмисийте. Няма да давам примери защото ще има много засегнали се.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • Липсва отговор "метан"! Вярно, че той за offroad може би не става - много са тежки бутилките, но като икономичност бие и дизела и пропана! Не напразно сега вече много фирми фабрично пускат модели на метан!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Yordan Kolev:
          не си единствен и аз за това гласувах, от 2 месеца имам газов инжекцион. Има само предимства, по евтино се возиш, НЯМА загуби на мощност независимо от оборотите и натоварването на двигателя, другите няма да ги изброявам. Само ще допълня, че когато ти свърши горивото винаги имаш алтернатива да продължиш ;-)
          LZ1RED

          Коментар


          • Газ-та като гориво има много предимства основното от който е Цената, Но има и недостатъци - цената на газовата уредба, Обема на бутилката, Миризмата при пълнене ... и не на последно място репресивните мерки от страна на "Властта" - вече се искат стикери "Газ" за да се разпознават колите и ще се започне - забрана за паркиране в подземен паркинг, за минаване през тунел, два три прегледа на година и всякакви други щуротий и рестрикции все с благородни обяснения и все направени с една цел - да се намали употребата на нискоакцизното гориво

            Коментар


            • Re: Благодаря за мнениятя!

              Първоначално публикуван от atanas
              Затова искам по-голям джип, а като е голям и разхода ще е голям /бензин/, затова се спирам на дизел - като чета във форума не горят много.
              Колега, имай предвид, че дизелите са по-икономични на гориво, но поддръжката им е по-скъпичка, отколкото тази на бензиновите.
              Например маслото на двигателя трябва да се сменя горе-долу 2 пъти по-често.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • е колко струва една смяна на масло - 70-80лв, дори на 5000км да го сменяш, пак е нищо, ако ти харчи 10нафта, вместо 15 бензин...

                лошото е, ако мотора е развален - това е доста по-често и по-скъпо при дизела, макар, че точно тоя 2.1ТД е Рено и е много разпространен

                другата подробност е, че повечето бензинови жипки са "газифицирани", но и АГУ-то си има тънкости /да се разбира недостатъци/
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • Току що си направих едно екселче и излиза че Тедо е прав (поне при условията който ас съм заложил, който не задължително са вярни за всеки случай) но излиза че за 5000км (на който по книжка трябва да се сменя маслото на турбо дизела (поне моят) при моят разход е по на далавера да караш дизел с малко но по-добре.
                  Друг е въпроса ако се счупи, но за моят казват че е надежден, на което много се надявам

                  км l/100км лв/литъра лв/100км общо
                  5000 12 1.6 19.2 960
                  5000 16 1.59 25.44 1272
                  разлика смяна масло "печалба" за дизела
                  312 200 112

                  Коментар


                  • 200лв ли ти е смяната на маслото? вярно, че май си с 10-ина литра и 2 филтъра, но все пак май си сложил бая скъпо масло...

                    за такъв двигател "полу-синтетично" 10VV40 е напълно достатъчно - това не е някоя "високотехнологична" пила, та да иска най-скъпото масло на пазара...

                    проблема е да не го купиш счупен, а не че дизела се разваля повече... просто обикновено ги внасят с проблем в мотора, защото цената "без забележки" е солена...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • Като оставим настрана градските суеверия и легенди ако един дизелов 4х4 автомобил харчи 10/100 същия но бензинов 4х4 при същите условия и каране ще харчи максимум 13/100... Това са физичните закони... Цитат на данните за разход (които между впрочем са вече задължителен елемент във всеки един проспект) на Тойота за новия ЛендКрузер (смесен цикъл):

                      3.0L дизел common rail D4D - 9.1/100
                      4.0L бензин VVT-iV6 12.6/100

                      Правил съм сравнения преди да си купим едно Рено Меган и излезе че дизела би се изплатил (разликата) и излязал на печалба на около 80000км... и то без сложна лихва, лихва върху лихва и т.н. Реалността е че дизела е по икономичен само при много карани километри.

                      А има и още един фактор. С течение на времето позицията на Еврокомисията е че акциза на горивата трябва да се изравни. Т.е в момента акциза за бензина е по-висок отколкото за дизела и тази диспропорция е особено характерна за България. Ако сте забелязали в повече страни в Европа дизела е малко под цената на най-скъпия бензин. Като се изравнят акцизите дизела и най-скъпия бензин ще са на една цена...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от alex_markov
                        Току що си направих едно екселче и излиза че Тедо е прав (поне при условията който ас съм заложил, който не задължително са вярни за всеки случай) но излиза че за 5000км (на който по книжка трябва да се сменя маслото на турбо дизела (поне моят) при моят разход е по на далавера да караш дизел с малко но по-добре.
                        Друг е въпроса ако се счупи, но за моят казват че е надежден, на което много се надявам

                        км l/100км лв/литъра лв/100км общо
                        5000 12 1.6 19.2 960
                        5000 16 1.59 25.44 1272
                        разлика смяна масло "печалба" за дизела
                        312 200 112
                        Е, то зависи кой какво и откъде зарежда.
                        Актуалните цени на ОМВ

                        Дизел
                        -------
                        OMV Euro Diesel - 1.63 лв.
                        OMV Sprint Diesel - 1.75 лв.

                        Бензин
                        ---------
                        OMV Super 92+ - 1.55 лв.
                        OMV Super 95 - 1.62 лв
                        OMV Super 100 - 1.89 лв

                        OMV Autogas - 1.09 лв.

                        Като хванат студовете - само OMV Alpin Diesel и цената отива стабилно над тази на бензина ...

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                        Като се изравнят акцизите дизела и най-скъпия бензин ще са на една цена...
                        Съдейки по приведените по-горе цени това е почти факт ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • реално целият обществен и товарен транспорт е на дизел - вдигнат ли дизела, директно ни бъркат в джоба със всяка стока
                          А много взе да им харесва да ни бъркат в джоба напоследък
                          Направо не си вадят ръцете оттам
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • ОМВ ще ме видят, ама на снимка

                            аз зареждам в ГАЗТРЕЙД и не съм имал никакви проблеми за 3 години...

                            да не говорим, че се продават добавки "антигел" и с тях си сигурен, че няма да "замръзнеш"
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                              Правил съм сравнения преди да си купим едно Рено Меган и излезе че дизела би се изплатил (разликата) и излязал на печалба на около 80000км...
                              колко ви харчи мегана?

                              в сметката трябва да се има предвид и разликата при продажба - турбодизела е доста по-привлекателен
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Венцислав Петров

                                3.0L дизел common rail D4D - 9.1/100
                                4.0L бензин VVT-iV6 12.6/100
                                Двата двигатела с еднаква мощност ли са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X