Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

    Колеги за първи път ми се налага да чистя този филтер,и нз как да промия въпросното кече което е като телена четка и е силно омазнено ,с вода и обезмаслител,с нафта ,с бензин. Дайте акъл.
    Знам че темата не е за тук,ще помоля след като получа отговор модераторите да я истирят. Благодаря на всички предварително.

  • #2
    От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

    Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
    Колеги за първи път ми се налага да чистя този филтер,и нз как да промия въпросното кече което е като телена четка и е силно омазнено ,с вода и обезмаслител,с нафта ,с бензин. Дайте акъл.
    Знам че темата не е за тук,ще помоля след като получа отговор модераторите да я истирят. Благодаря на всички предварително.
    Правилно си се насочил. По-скоро в обратен ред.
    А ако го разкараш, съвсем ще е добре. Търси подходящ нормален филтър.

    Коментар


    • #3
      От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

      Предполагам говориш за газ-21 ако е така то на самия филтър пише през колко км и как да се почиства, ако я няма лепенката то горната част (филтъра) се промива в керосин, може и бензин след което се потапя в моторно масло след това се оставя да стече. а в долната част в канала се налива 0,3 литра двигателно масло. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147_14_big.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5266803

      Коментар


      • #4
        От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

        Взимаш едно шише от 500 мл (от кока кола)
        Провиш му една дупка на капачката която трябва да е тънка колкото кърфица
        (за да е по икономично)
        Пълниш шишето с бензин и започваш да цикаш върху филтъра и да го миеш.
        Много проятно занимание
        Дано си ме разбрал
        Поздрави и успех

        Коментар


        • #5
          От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

          Може да не може да го смени с друг ,ще тябва да смени всичко, измиго с бензин може и с обезмаслител
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #6
            От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

            Колеги днес сменях и напуканите водни съединения на волгата ми и в съединението което се намира в долният край на радиатора имаше странна навита от вътрешната страна доста ръждясала и крива тел ,новото съединение нямаше такава а старото имаше по цялата дължина . Според вас някакво оячаване ли е или има и друга роля .

            Коментар


            • #7
              От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

              От вътрешната страна няма смисъл.
              От вътре ако е намотана телта ,тя ръждясва и съсипва цялата течност в охладителната уредба.
              Да не би да е мотано от някой домашен майстор ?

              Коментар


              • #8
                От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                Не е случайна тази тел. Тя предпазва маркуча от сплескване от вакуума на входа на водната помпа. В по-новите варианти въпросът е решен с повишено налягане в цялата охладителна уредба и те нямат такава тел.

                А, да - продават се такива филтри за въздух, във вид на дебел чорап. Аз наскоро си купих за УАЗа. По-късно разбрах, че трябва и да е омаслен.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                  На времето на тия филтри им викаха Ромел филтри . Това е един много удачен филтър практически хваща всичко докато карах Волга никога не ми се е запушвал карбуратора от боклуди минали през филтъра за разлика от ладата. На дъното на масления казан се събира една твърда черна маса която в по голямата си част при хартиените филтри си минава .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    На времето на тия филтри им викаха Ромел филтри . Това е един много удачен филтър практически хваща всичко докато карах Волга никога не ми се е запушвал карбуратора от боклуди минали през филтъра за разлика от ладата. На дъното на масления казан се събира една твърда черна маса която в по голямата си част при хартиените филтри си минава .
                    Да, но само ако винаги караш с над 100.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                      Телта е толкова съсипана че няма как да я сложа в новото водно съединение,и вече го завих надявам се няма да е проблем

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                        Филтриращият елемент го измих като нов,обаче маслото което е в филтера ми се вижда черно и мръсно с да го махна ли и с какво и колко грама да го заменя,ако може да ме посъветвате.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                          Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                          Филтриращият елемент го измих като нов,обаче маслото което е в филтера ми се вижда черно и мръсно с да го махна ли и с какво и колко грама да го заменя,ако може да ме посъветвате.
                          Прочети пост-3!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да почистя въздушния филтер на Волгата.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            На времето на тия филтри им викаха Ромел филтри . Това е един много удачен филтър практически хваща всичко докато карах Волга никога не ми се е запушвал карбуратора от боклуди минали през филтъра за разлика от ладата. На дъното на масления казан се събира една твърда черна маса която в по голямата си част при хартиените филтри си минава .
                            Волга/УАЗ няма да ти запушат карбуратор и съвсем без филтър - просто в техните карбуратори няма толкова тесни места. Иначе, хартията оставя около 10 пъти по-малко прах и от най-добрият маслен филтър.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X