Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За инжекционите и тяхната ремонтопригодност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За инжекционите и тяхната ремонтопригодност

    http://wwwboards.auto.ru/uaz/299866.html

    Отправлено : Roman!, 31 Декабря 2004 19:49:00

    В За рулем 1-2005 эксперимент поставили интересный - про ремонт впрыскового мотора в глубинке. Первый опыт им испортил владелец УАЗика который прямо на дороге, достав из кармана пробник за 10 минут и бесплатно нашел неисправность. Фото есть, номер к442кк76, Углич. Остальные на сервисах или не нашли, или нашли но за 400 р.
    С Новым годом, Роман(Омск).

    "глубинка" в случая значи "дълбоката провинция".

  • #2
    Няма нищо чудно в това ...
    Само трябва да имаш малко познания по електротехника и електроника. По принцип може и с една крушка и батерийка, но по-добре би било със светодиод (LED), защото с него може да видиш управлението на дюзата (инжектора). Правил съм го ... много пъти, дори единия път нямах светодиод, та се наложи да извадя от таблото "мигалката" на алармата.
    Ако някои има въпроси ..моля
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Ммм ... Така кво виждаш, сигнала за отваряне - затваряне на дюзата?

      Коментар


      • #4
        Сигнала е с продължителност 1 - 4 милисекунди ... дрън дрън , та на практика светодиода мига ..
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          Май от 4 милисекунди няма да се види.
          Ама ако от това има някъв смисъл, имам осцилоскоп на батерии, може да го видим. Или индуктивността на тая дюза много го размазва.

          Коментар


          • #6
            На осцилоскопа се вижда перфектно, но ми кажи КОЙ в България си носи портативен осцилоскоп в багажника ??
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              Такова, аз ...)) Ама не се хващай за главата, само понякога, и само в командировка. Сега да не ме подгоните с манивелите?))
              Не съм се интересувал напоследък, няма ли вече едноканални в мултицетите на хуманна цена? Ама то пък народа прогресивно оглупява, кво като има апаратура(((

              Коментар


              • #8
                Виждал съм нещо подобно на FLUKE , ама цената беше АНТИХУМАННА !
                Ако някой си е играл с нещо подобно ....
                А манивела все още нямам

                На кого да обясняваш, че пика при затварянето на инжектора е примерно е 40-50 волта, и че подобна идея се използва от комютъра на да речем на една Помпа-Дюза за да разбере кога е започнало впръскването ?
                Ама така е - всеки с проблемите си !!!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  Дорогие...

                  Ако позволите да ви дам една идея... Моята фирма е дистрибутор на Fluke и всички модели могат да се открият на "factory refurbished" цени. Това значи поне 30-40% по-ниска цена. Единственият проблем е, че може да го няма днес, но до седмица-две се появява!

                  Мислете...

                  Т.
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #10
                    Мамка му! Що не те познавах докато работехме ...((( Не че вярвам в чудеса, ама току виж пък някой пукне, и при нас нещо тръгне ...

                    Коментар


                    • #11
                      Има и уред с който може да се проследи и работата на самата игла на дюзата информация от чисто механичен характер

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X