Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доколко е нормално духането от щеката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доколко е нормално духането от щеката

    Търсих, рових и изчетох доста мнения, но неразбрах с точност доколко е нормално един двигател да подухва през отвора на щеката за проверка на масло.
    Нямам предвид да хвъря масло и да изхвърля щеката.
    Питането ми е относно леко подухване, достатъчно обаче да раздвижи листче хартия, без обаче да се вижда пушек, изгорели газове /тогава може би е ясна причината/.
    Също така духането обикновинно изчезва при вдигане на оборотите.
    Та това признак ли е за износени сигменти?
    Също така може ли да се появи при износени вложки на клапаните?
    Дали за някои двигатели е нормално, а за други не?

  • #2
    От: Доколко е нормално духането от щеката

    Ако мърда леко хартииката не би трябвало да означава проблем имал съм случай обаче когато изобщо не можеш да доближиш хартиика това вече е притеснително и дава повод за размисъл при високи обороти щом няма духане трябва да е нормално-макар че реално погледнато има доста добри добавки и ако реши някой да прекара друг не мисля че ще е особенно трудно
    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
    Suzuki GSR600 98 hp
    Nissan Pathfinder 174 hp
    0878222 три 3 шест

    Коментар


    • #3
      От: Доколко е нормално духането от щеката

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100509

      Коментар


      • #4
        От: Доколко е нормално духането от щеката

        Чел съм я темата. Там става дума за духане от капачката за масло, което явно не е точно едно и също, въпреки че има отвори за оттичане на маслото към картера. Повечето двигатели си духат през капачката за масло- кои повече кои по малко, пък и там има съществени разлики. Аз съм имал и в момента имам автомобили, които си духат отгоре/през капачката/, а от щеката няма и помен от духане-няма дори и лек повей.
        И тези коли за които говоря са си читави и масло въобще не харчат- та за мен от капачката
        е нормално да се усеща духане.

        Коментар


        • #5
          От: Доколко е нормално духането от щеката

          Първоначално публикуван от Ивайло Стоянов Преглед на мнение
          Ако мърда леко хартииката не би трябвало да означава проблем имал съм случай обаче когато изобщо не можеш да доближиш хартиика това вече е притеснително и дава повод за размисъл при високи обороти щом няма духане трябва да е нормално-макар че реално погледнато има доста добри добавки и ако реши някой да прекара друг не мисля че ще е особенно трудно
          Това за добавките, дали могат да се усетят, също ми се иска да го изкоментираме.
          А за подухването от щеката, ме интересува и като критерий при избор на автомобил и като теория.
          Понеже е доста субективно, се чудя как по точно да опиша силата на подухване.

          Коментар


          • #6
            От: Доколко е нормално духането от щеката

            самата хартиика трепери леко като вибрациики когато е поставена на мястото на щеката това е нормално при взимане на автомобил винаги съм гледал и това като вид критерии и досега не ме е подлъгъл нито един път но трябва да се има предвид че това е само един критерии при избор на автомобил или двигател за добавките не мога да дам мнение но има достатъчно истории в които хора казват смених маслото и умря
            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
            Suzuki GSR600 98 hp
            Nissan Pathfinder 174 hp
            0878222 три 3 шест

            Коментар


            • #7
              От: Доколко е нормално духането от щеката

              Първоначално публикуван от Ивайло Стоянов Преглед на мнение
              самата хартиика трепери леко като вибрациики когато е поставена на мястото на щеката
              Е затова се чудя как да го опиша подухването. Последните 2-3 случая ми се падат разни коли дето подухват малко повечко. Нещо като изпускане на дима от не много нервен пушач, само че без пушека.Усеща се на 10-15см от щеката. Като вдигна оборотите на 2000 и нагоре спира. Едната се оказа че си харчи доста масълце- А майсторите които са я оглеждали казали че е нормално да си духа по този начин. Аз също се консултирах с монтьор, но и той не беше много убедителен. Особено по въпроса може ли да е вложки.
              Последно редактирано от gromi4; 08-09-10, 23:47.

              Коментар


              • #8
                От: Доколко е нормално духането от щеката

                Някой духат, повече, някой по-малко, зависи от конструкцията на мотора, не мисля, че е правилно да си съди по това, пък и едни сегменти, ко ще и износени не означават износен двигател, особено на кола с водно охлажддане...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • #9
                  От: Доколко е нормално духането от щеката

                  Зависи от двигателя. Не съм много запознат обаче на моята кола има система за рециркулация на картерните газове. От тръбата в която се налива масло излизат две маркучета - по-дебело и по-тънко.
                  Тънкото отива след дроселовата клапа в колектора. През калибриран отвор за да пуска точно определено количество газове.
                  Дебелото отива преди дроселовата клапа и в него има една метална спирала - искрогасител.
                  Двигателят като работи на празен ход засмуква картерните газове през тънкото маркуче.
                  Като дам газ се отваря дроселовата клапа и картерните газове се засмукват през дебелото маркуче.
                  При положение че картерните газове се засмукват и отиват във входящия колектор просто няма как да се получи духане през капачката за маслото или през щеката.
                  И ако някой се опитва да познае по духане от капачката какво е състоянието на двигателя нищо няма да разбере.
                  Аз мисля че ако не духа от капачката за маслото това не е критерий че двигателят е наред.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X