Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гръцка нафта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гръцка нафта

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Всъщност, май и тук има. Май земеделските производители са освободени от акциз върху горивото, и предполагам слагат някакъв маркер на освободеното от акциз гориво.

    ...това ако не съм го сънувал де.
    Като запознат да поясня-Полагаха се по 7 литра и малко на декар. Като трябва да се подаде в митницата заявление за възстановяване на акциза придружено с копия на фактурите с които си купувал ДГ. Министъра на земеделието изпраща до митниците списък с регистрираните земеделски производители и с площта която обработват. Там пресмятат дали не си превишил количеставата нафта спрямо декарите, и ако всичко е наред-до 2 месеца след подаването на заявлението са длъжни да изплатят акциза.
    Но това беше до миналата година... Сега е криза...

    По отношение на гръцката нафта-ако не е кръщавана-не би трябвало да има никакъв проблем за двигателя. В гърция селскостопанските машини са повечето нови, и никой няма да рискува да им налива гадно гориво. Също не би трябвало да има проблем с някакви контролни органи тук.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Гръцка нафта

      Първоначално публикуван от Сиси Преглед на мнение
      Привет на съфорумците.Имам оферта от Тираджия за гръцка нафта интересувам вярно ли е газьол-промишлен които скапва двигателя.
      Оферта от тираджия за белязаната/ червена/ нафта си е направо съмнителна. Дотираната такава е за гръцките фермери а не за тираджии и това ме навежда на мисълта че става въпрос за македонската такава която е всичко друго но не и гориво за двг. Гръцката си е нормална, само оцветена, но се съмнявам при тези цени на горива в гръцко някой да продава нафта на българин. Откакто ги е налегнала кризата основно купуват от тук че им е доста по-ефтинко.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: Гръцка нафта

        [QUOTE=derhunter;1197774]гръцко някой да продава нафта на българин.QUOTE]

        Не е ли възможно да е икономисана, открадната, служебна или както и да се нарича там? Предполагам, че никой, който продавава "такава" нафта, не я купувал, независимо дали от Гърция, България, Македония и т.н.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #19
          От: Гръцка нафта

          [QUOTE=edoors;1197786]
          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          гръцко някой да продава нафта на българин.QUOTE]

          Не е ли възможно да е икономисана, открадната, служебна или както и да се нарича там? Предполагам, че никой, който продавава "такава" нафта, не я купувал, независимо дали от Гърция, България, Македония и т.н.
          Всичко е възможно, но при цена на белязаната нафта наполовина от нормалната се съмнявам някой да я продава а да не си я кара. Е има и вариант да се пази да не го спипат по гръцко защото няма право да кара тира с такава. Познавайки горе-долу южните ни съседи ме налягат едни съмнения за далавера с македонски бъркоч.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Гръцка нафта

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Предполагам, че никой, който продавава "такава" нафта, не я купувал, независимо дали от Гърция, България, Македония и т.н.
            За Гърция не си прав.
            Червената нафта в Гърция е досущ като обикновената, но се купува кажи-речи на половин цена. Така че нищо чудно някой да я продава евтино и с печалба, въпреки че я е купил.

            Коментар


            • #21
              От: Гръцка нафта

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              За Гърция не си прав.
              Червената нафта в Гърция е досущ като обикновената, но се купува кажи-речи на половин цена. Така че нищо чудно някой да я продава евтино и с печалба, въпреки че я е купил.
              Възможно е. Наистина не съм запознат, но тук прочетох, че следят за нея...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Гръцка нафта

                Да следят, да следят, колко да следят. Един ще хванат, двама ще хванат, но кризата още не е отменена.

                Коментар


                • #23
                  От: Гръцка нафта

                  Доста от тази прекарах докато имах дизеляк и почти всяка седмица пътувах там. Нас като чужденци не са ни проверявали но съм виждал спрени гърци да им ровят по резервоарите. Глобата беше доста голяма а и май нещо за конфискация на мпс-то се говореше. Не съм сигурен в последното, но тогава за криза не се говореше. На разни малки бензиностанции по селата направо си предлагаха да те заредят с евтин дизел като те видят че си с печка.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гръцка нафта

                    За тая работа с бъркането из резерварите,едно време се правеше едно приспособление,което се слага на гърловината и в него се сипва чист бензин/нафта . А под него оцветена,за да не се бъхтиш с обезцветяването.Един толкова беше чистил,че се поопърли в един кенеф.Сипвал утайките и лятото рекъл да запали цигара в кенефа и се сещата къкво е станало
                    А това с тези перални и приспособления,некой май само си е губил времето.Нафтата/бензина се сипва в 200литров бидон ,добавя се бентонит и за 12часа утайката пада на дъното и се точи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гръцка нафта

                      Само където и катаджиите по соца караха също с "профсъюзен" та и те бяха светнати за тапата с чист бензинец. На мен са ми вадили маркуча от карбуратора защото като дръпнаха от резервоара им се стопи пласмасовият шприц. В резервоара имаше адска смес от тулол и бензин 1/10 в полза на тулола. А безинеца го прекарвахме през железен сулфат и излизаше бял. Нафтата нямам спомен да са я оцветявали.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гръцка нафта

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        ... като дръпнаха от резервоара им се стопи пласмасовият шприц. В резервоара имаше адска смес от тулол и бензин 1/10 в полза на тулола..
                        Вероятно имаш предвид толуол?

                        Защо си слагал толкова много?

                        От какво се е стопила тая пластмасария?

                        Тетраетилоловото се използва за корекция на октановото число на бензина, и добавянето му в такива пропорции е живо разхищение..
                        По мои спомени, необходимите количества са капачка-две от пластмасова бутилка за 40 литров резервоар ( на жигулито ми беше толкова - 39, де)

                        Нека химик като Ясен да внесе допълнителна светлина по въпроса.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гръцка нафта

                          Най добре се чистеше бензина със силакагел. Като минеше бензина през него излизаше безцветен като вода. По онова време карах Варшава и полицайте винаги ме спираха за проверка на бензина.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гръцка нафта

                            Толуолът е промишлен разтворител, а също и обичайна съставка на безоловните бензнини. Нормално, в бензина има между 1 и 10%.
                            Толуолът също е антидетонатор, но не толкова силен като тетраетилоловото. За разлика от тетраетилоловото, той освен антидетонатор е и гориво, така че няма никаква пречка да се кара и само с толуол (ако има откъде да се краде, иначе - скъпо). Е, на някои двигатели не им понася, на някои маркучи - също.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гръцка нафта

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Толуолът е промишлен разтворител, а също и обичайна съставка на безоловните бензнини. Нормално, в бензина има между 1 и 10%.
                              Толуолът също е антидетонатор, но не толкова силен като тетраетилоловото. За разлика от тетраетилоловото, той освен антидетонатор е и гориво, така че няма никаква пречка да се кара и само с толуол (ако има откъде да се краде, иначе - скъпо). Е, на някои двигатели не им понася, на някои маркучи - също.
                              Благодаря за разяснението- химията никога не ми е била силна страна, и вероятно и поради това си мислех, че горните две неща са едно и също.
                              По някакви пътища преди повече от 30 години до мен достигаше тетраетилолово - с невероятна купчина предупреждения, че е много, много опасно..

                              Е, да, ама картът ми вървеше като бесен, и това беше предостатъчно..
                              Видимо, не съм се и отровил от пустото олово..

                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гръцка нафта

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Вероятно имаш предвид толуол?

                                Защо си слагал толкова много?

                                От какво се е стопила тая пластмасария?



                                Тетраетилоловото се използва за корекция на октановото число на бензина, и добавянето му в такива пропорции е живо разхищение..
                                По мои спомени, необходимите количества са капачка-две от пластмасова бутилка за 40 литров резервоар ( на жигулито ми беше толкова - 39, де)

                                Нека химик като Ясен да внесе допълнителна светлина по въпроса.
                                Аз писах и в една друга тема.. От Кремиковци си го вземах. От коксохима. Получават се деривати при коксуването, толуол, бензол, туксол, нафталин и бог знае още какво. Тогава и го пречистваха 5 степенно, та от 5-та колона беше и най-чист. Гледахме от там да гепиме. Ядеше някои пластмаси като гладен ром-кюфте. Мръсни работни дочени дрехи като ги топна един колега ги извади на кройка. Явно конците бяха синтетични. А е ужасно смрадливо ако караш след някой който е сипал от тази гадост в резервоара. Аз тогава карах Вартбург и си джитках и само с толуол но през зимата го смесвах и с бензин че чистият при +5 градуса вече започваше да става на каша.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X