Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

    А 80? Имаше ги и двете.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

      80 или 90 e вискозитет.

      Коментар


      • #93
        От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Влияе. При наливане на GL5 където не трябва, скоростите започват да се превключват бавно, или трудно.
        Лично - 2 еднакви скоростни кутии, карани с общо 4 вида масло, едното от които GL4+5, останалите GL4, включително оригиналното. Разлика в поведението на топло - клоняща към нула но все пак се усеща, в полза на GL4+5 маслото, разлика на студено - съвсем осезаема, пак в полза полза на GL4+5 маслото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          ЕП90 = GL-5.
          Тсъ!

          Потърси в Google "EP90 GL-4" и виж колко резултати излизат.

          Castrol Classic EP90 GL-4 e само един пример.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

            ЕП90 е вискозитетен клас (90) + Extreme Pressure добавки. Количеството на тия добавки определя дали е 4 или 5.

            Коментар


            • #96
              От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

              Нашенското ЕП90, доколкото съм го срещал по магазините е само ГЛ5

              Коментар


              • #97
                От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Нашенското ЕП90, доколкото съм го срещал по магазините е само ГЛ5
                Какво значи "нашенско"?

                Това например го има в нашенски магазин:
                http://www.accor-lubrifiants.com/ft/12562.pdf
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                  Няма нужда да се правиш на улав, става дума за ЕП90 на приста, но сметнах че няма нужда да им правя реклама.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Няма нужда да се правиш на улав, става дума за ЕП90 на приста, но сметнах че няма нужда да им правя реклама.
                    Ми не, не се правя на улав. Не виждам как продукцията на Приста би могла да е някакъв репер по въпроса дали има EP90 масло със спецификация GL-4, и съответно изобщо не ми е минало през акъла че това е "нашенското".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                      Преди години нямаше такава марка "Приста", а ЕP90 имаше.
                      Вместо чудене колко по-добро е GL-5, просто може да се кара с GL-6 и готово.

                      EP-90 е GL-4 според гугъл. Винаги съм мислел, че е GL-5. Няма да е зле да се намери стандарта и да се сравни, все пак.
                      Относно синхронизаторите, хората и за това са писали - че е добро за тях и че дава по-голяма защита на скоростната кутия. Може би пък тогава няма да е добре да се кара с GL-6?!?

                      Castrol EP 90 is a premium gear lubricant possessing enhanced synchronizer compatibility and providing increased transmission protection. Castrol EP 90 is recommended for transmissions of passenger cars, trucks, farm tractors, and earthmoving equipment where an SAE 90 API GL-4 performance is specified.

                      Коментар


                      • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                        ЕП90 го има и от ГЛ2
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                          Ами Ясен го написа по-назад едносезонно масло с вискозитет 90 и присадки за висок контактен натиск, другите присадки, които са заложени вътре не са строго обвързани с вискозитета.

                          Аз исках да кажа, че това беше най-често срещаното,а и до ден днешен го има на всяка бензиностанция и отзаде на тубичката си пише ГЛ5.Когато беше просто ЕП90, си нямах представа какво е GL4 GL5 и с какво се яде, не знам тогава какво е било.

                          Коментар


                          • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                            Едновремешното е GL4 (от ТЗВ).

                            Прочее, диференциалите на повечето съветска техника очакват GL4. Т.е. очакват нещо което по сложните формулировки в ГОСТ отговаря на GL4.

                            Не знам как е в Жигули ама Волга, УАЗ, ГАЗ и подобните - със сигурност.

                            Коментар


                            • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                              Скоростните кутии от жигули до последните ниви очакват ГЛ4,синхронизаторите са абсолютно еднакви до последната цифра в каталожния номер,известно подобрение има във вилките, утре ако остане време и представлява интерес за някой ще отворя книжките и ще видя какво очаква диференциала.

                              Коментар


                              • От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                                Тя съветската техника за тва има тая слава, щото и е наливано където каквото има... а на некой азиаткси компост да му сложите ТАД15 у скорстите и М10Д в двигателя и да гледам
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X