Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за маслен спрей с MoS2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за маслен спрей с MoS2?

    Здравейте,
    От около година ми направиха впечатление някакви антикорозионни (уж)маслени спрейове с молибденов двусолфат.
    Ще се радвам,ако някой е запознат да сподели мнение има ли някаква файда от тях,и за какво?
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

    Молибденовият дисулфид е смазващо и всякакво друго, но не и антикорозионно средство. По-скоро влошава антикорозионните свойства на маслата, в които се добавя.

    Коментар


    • #3
      До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Молибденовият дисулфид е смазващо и всякакво друго, но не и антикорозионно средство. По-скоро влошава антикорозионните свойства на маслата, в които се добавя.
      ...знаех си,че е добре да попитам...!
      гледах такива спрейове на поне 4 фирми,като всички се рекламират,като антикорозионни,заради молибденовия дисулфид!
      то бива реклама,бива...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

        По скоро го пише на така наречените дълбокопроникващи от типа на WD 40 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

          А някой да знае дали има такъв спрей който да създава трайно антикорозионно покритие но не да е като боя а нещо такова на мазна основа?

          Коментар


          • #6
            До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            По скоро го пише на така наречените дълбокопроникващи от типа на WD 40 .
            По мои наблюдения WD-40 си е корозионно,а не антикорозионно средство!А,и в него няма MoS2.
            Добре,де-спрейовете за които е питането ми ценни ли са за нещо изобщо
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              А някой да знае дали има такъв спрей който да създава трайно антикорозионно покритие но не да е като боя а нещо такова на мазна основа?
              И аз търся такова отдавна,ама досега не съм открил...май няма и да открия...!
              Ползвал съм за целта разни маслени спрейове,но имат ефект,ако детайла не е външен(не се мокри).
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                По мои наблюдения WD-40 си е корозионно,а не антикорозионно средство!А,и в него няма MoS2.
                Добре,де-спрейовете за които е питането ми ценни ли са за нещо изобщо
                Утре в работата ще ти снимам поне два различни дълбокопроникващи спрея на които пише с MoS2.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Утре в работата ще ти снимам поне два различни дълбокопроникващи спрея на които пише с MoS2.
                  Ок-знам,че има различни WD-та,но у нас не съм виждал различни-само едно!Освен снимките кажи къде биха могли да се закупят?
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                    Във всяка квартална железарея има поне още един такъв препарат освен WD 40 аз съм ползвал освен WD 40 подобни препарати на Мотип ; Вюрт ;Бардал и този зеления е български . Според мене най добър е препарата на Бардал. Обърни внимание и на двата пепарата пише че съдържат молибден.
                    Прикачени файлове
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                      Мисля че обикновен силиконов спрей би свършил работа
                      GL420, G500

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                        аз ползвам вторият от снимката на вюрт и съм доволен. само да уточня че не го използувам като антикорозионно покритие а като дълбокопроникващ и смазващ спрей, нищо чи пише и за антикорозионен ефект. наистина има такъв но на закрито място и без да го триеш. ползвах и WD 40 но ако има гума и разказва играта а този на WURT не. като антикорозионно покритие виж каталога на вюрт. там имат цинков спрей който прави добро покритие и се справя добре но ако няма триене и износване на покритието.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мнения за маслен спрей с MoS2?

                          Аз пък имам такъв на Лики Моли,в голям флакон и си го нося в колата.
                          Ще погледна какво пише на него...
                          Иначе по-принцип тази марка е един от пионерите в използването на MoS2, в смазочните материали.То и името на марката идва от това...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X