Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОМВ като таксиметрова компания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОМВ като таксиметрова компания

    В неделя тръгнахме на разходка семейно и трябваше да зареждам. Реших да е на ОМВ Горубляне, и да си взема и винетка.
    Вдигнах пистолета на единия от бензините и съм хванал този който е на 3.13 лв/л.
    Реших че е достатъчно скъп и го сложих обратно.
    Обаче без да съм сипал и капка, помпата отчете първоначално пускане 0.03 литра и 9 стотинки.
    Явно ОМВ стават отново такси компания.
    Аз по принцип не зареждам там, но вече със сигурност минават в една графа заедно с ШЕЛ.
    НИКОГА и по никаква причина!
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    Имаше клипче в нета с един моторист ,който взе пистолета на ОМВ отново и докато го сложи да зарежда видя ,че е отчело. Ако го намеря по-късно ще ти го постна.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      Аз на Петрол ми начука 3 лв по същата схема,бензанджийката ми се скара че сам съм си зареждал....тя трябвало да зареди колата,след разговор с управителя,ми приспаднаха парите...останах с впечатлението че знаеха за това,но чакаха някой да дойде да го оправи...а се бавел...в смисъл без умисъл....просто така се е случило.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4

        Не е истина просто
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #5
          Тия съм ги зачеркнал барем преди десет години. Докато жена ми учеше, София ми беше квартал на Русе. Тогавашната кола събираше 27литра газ с юнашко препълване в 30литрова бутилка. На една от местните им бензиностанции "успяха" да ми напълнят 36л.

          Коментар


          • #6
            Аз съм пуснал цяла тема със снимки тук във форума за газта на ОМВ ..незнам проблема съществува ли още.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Аз съм пуснал цяла тема със снимки тук във форума за газта на ОМВ ..незнам проблема съществува ли още.
              Все същото е.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                Когато купувате олио, захар, сол, ориз също има законово регламентиран допуск за точност, мисля че е 1,5%Тогава защо не протестирате? Аз лично съм сипвал дизел в еднолитрова бутилка, отчете към 0,85...Ако зареуждащият преди теб е поизцедил маркуча, докато се напълни пак има някакви загуби.На фонът на цените на горивата, да се заяжда човек за 20-30 ст си е дребнаво Някои "ларж" хора, даже и не си взимат рестото в магазина, ако е толкова "пари"


                Коментар


                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Когато не сипваш не трябва да отчита, иначе са селски тарикатлъци.

                • mendi
                  mendi коментира
                  Редактиране на коментар
                  По скоро е принципен въпрос.
                  И аз съм "ларж" и оставям бакшиш в някои заведения ама познай дали до правя я тия дето съм пил две бири а те са ми написали три....

              • #9
                Викаш 150гр. На литър си е +/-1.5%.
                А, ако беше в твой минус щеше да наведеш глава и да си кажеш айде заради 30стотинки скандали няма да правя?
                И как точно се източва маркуча?
                Или тридесет литров метален съд се разду с още шест?

                Коментар


                • krassitch
                  krassitch коментира
                  Редактиране на коментар
                  Викам,15 % са си даже,на далавера съм.Ама това е защото съм източил маркуча, и съм зареждал бавно, защото се пени...Платих за литър,въпреки че ми искаха по-малко.Аз също съм бил потърпевш при зареждане с газ.Но тук става проблем за 20-30 ст, останали в маркуча.

              • #10
                Не че нещо, ама където и да зареждате може да ви се случи същото. А не може да ги зачеркнете всичките. Някакви 10-20-30 грама при стартиране на помпата се случват чисто технологично, особено на престоял по-дълго маркуч. Някакви до към 100-ина милилитра в пистолета между клапана на маркуча и гърловината също.

                А аз съм бойкотирал всичко австрийско и холандско така или иначе. Не само бензиностанции.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #11
                  Голямият проблем е, че съвсем законно могат да те излъжат с 1,5% с всичко, което се продава в някаква мерна единица.А можеше да е 0,5% - лесно могат да го постигнат.Въвели са такси за метрологични годишни проверки, което си е чист рекет, безсмислен.Можеше да има само голяма глоба при неточно измерване.Ако бабата на пазара мери с китайски точен кантар, на мен не ми пречи...Обаче, трябва да снася всяка година...

                  Коментар


                  • #12
                    Аз нямам нищо против да ме лъжат само с до 1.5%. Ще го преживея, докарвайки си по-високи със същия процент доходи, работейки 7,2 минути повече дневно.

                    Таксата на института по метрология на кантар до 100кг е 15лв. Бабката на пазара направо ще фалира (доколкото останаха бабки по сергиите въобще, щото вдигнаха наемите до небето, та таксата за кантар им е последна грижа).

                    Втелявате се.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • krassitch
                      krassitch коментира
                      Редактиране на коментар
                      Бабката не изкарва пари, колкото изкарваш ти.Няма право да мери с китайски кантар от 50-60 лв, а трябва скъп.Докато важното е да е точен, според мен.Таксата, дори и 15 лв си е рекет, и тормоз на "бизнеса" да вози кантари, и губи време за глупости

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Колко изкарвам няма отношение към това че 15лв годишно (1.25лв месечно, 4 стотинки дневно), са никаква сума даже и за бабка на пазара. Правилата трябва да важат за всички. И колкото и да ти е чудно, не всички бабки на пазара са света вода ненапита, та поради тая причина няма и как да се направят законови изключения за бабки.

                  • #13
                    Миналата година за три лева(тогава) си бяха почти два литра бензин....и то докато държа маркуча в ръка...сега не съм за три лева(пет в момента)...но за два литра бензин...имаме проблем,и до бой мога да стигна даже...
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #14
                      Че то кой не лъже у нас ? 🥴
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #15
                        От много години ходя само и единствено на ОМВ, винаги само аз си зареждам джипа, ако има някакво значение сипвам винаги догоре и само от 100 октановия бензин, за толкова години не съм забелязал при вдигане на пистолета и преди пускане на помпата да е отчел каквото и да е различно от нули на екрана, винаги натискам пистолета рязко докрай, зазстопорявам го и така докато изключи, може би зависи от конкретните безиностанции ОМВ, те са 4 на които ходя от години, две са в София Младост, другите две бензиностанции са на В. Търново.

                        Коментар


                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пробвай да го подържиш пистолета за минутка като факел, ако има схема ще разбереш.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X