Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин омешан с нафта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин омешан с нафта

    Здравейте, баща ми си зареди дизеловата кола с бензин.
    Източихме резервоара и той си наля нафта и си се движи , въпроса ми е , тази смес , дали може да се ползва за нещо , да речем че количеството е 10 литра нафта и 30 литра бензин. Той твърди , че нафтата е бола по-малко , ама аз приемам 10 , защото е заредил 30 литра , а резервоара му е 40 литра
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Ами най лесното е зимата да слагаш да речем по 5л на резервоар в дизеловата кола и ще я прекараш.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      това е най-доброто предложение до сега

  • #3
    Силно зависи от колата. Ако е нещо умно, няма да хареса горивото и ще светне таблото. Ако е някой дърт дизел наливай по 5 л. на резервоар и карай.
    п.п.Като студент имах един колега с Корса 1,5 дизел, някъде 92+ година колата. Един ден идва, абе я ела да чуеш, че малко странно работи колата след зареждане с бензин. Той е от В.Търново, бензинджията му хакнал 98 до горе, и той имал няколко литра. Нашия студент, че и от скъпия му налели, запалил и към София. На всяка бензиностанция доливал нафта догоре. Като я запали пред общежитието малко като ермомелка работеше, но прекара бензина и така я кара още 3-4 години. В един момент се беше повторила историята, но с по-малко бензин. Тая корса поне 100 х.км. кара след това, после я продаде и я караха маса време.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Италианските JTD и те са умни, ама някъде по книгите им пишеше, че може да се добавя бензин зимата.

  • #4
    5 литра бензин на 35 нафта така ли ?
    А дали мога да го сложа в бензинова кола ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Не...неможеш.Нафта в бензинов автомобил 100% репатрак.Като ученик две години карах стаж на елкон е такси 1 в Пловдив.На всеки трети или четвърти автомобил за диагностика....грубо ,му вадихме нафта от карбуратора.

      На инжекция не съм сигурен как ще се отрази.

      Моя дизелов галопер ще я изяде тая смес без значение от съотношението...само малко масло добавям за есенция.понеже бензина е "сух"
      То аз редовно му добавям бензин в нафтата профилактично.
      Последно редактирано от Roninn; 21-11-22, 22:18.

  • #5
    Да. А пак ако бензиновата не е много умна ще мине, раздели го на две да кажем, демек 1:1 бензин към отварата. Всякак ще мине, на 3 кинта гориво няма да иде зян.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #6
      Навремето в първи клон зимата щем нещем по норма сипваха 5 % бензин в нафтата да не замръзваме по пътищата . И сега така си карам зимата и в колите и в камионите .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #7
        Ти пък ако мислиш че петролните бази не го правят понякога тоя фокус... и в двете посоки.

        Джокер: тръбата от Бургас до София примерно е само една.


        А по същество - мисля че безгрижно може да се изгори в по-дървен бензинов двигател. Ако се разреди пък - съвсем.

        Ако нямаш дървен бензинов двигател - дай насам, аз имам един американски и един съветски.


        Като добавка против замръзване на нафтата също става.

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Аз знам...защото го охранявах......По тръбата върви само нафта....бил е проектиран за всичко....но нещо се е объркало в заваръчните изпълнения...което пречи на топките да отделят различните видове гориво.Бензинопроеод има около района на нефтохим,но незнам къде отиват.....

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          А стига бе! Заварили са тръбите накриво и прасетата засядат? Не знаех за тая тънкост.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Факт.

      • #8
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

        Ако нямаш дървен бензинов двигател - дай насам, аз имам един американски и един съветски.


        Като добавка против замръзване на нафтата също става.
        Газката и уаз 469Б... няма да може да прекарат нафтата...това съм го пробвал със същите автомобили
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #9
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

          Газката и уаз 469Б... няма да може да прекарат нафтата...това съм го пробвал със същите автомобили
          Не нафта, а бензин с 25-30% нафта.

          Ще ме накараш да пробвам.

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

            Не нафта, а бензин с 25-30% нафта.

            Ще ме накараш да пробвам.
            Пробвал съм със много по малко нафта и не стана.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #11

              Да ама аз пък реших да пробвам .... сложих 10 литра , както си го източихме, резултата - доста трудно палене на студено , придружено с дим, след кат загрее минах 40-50 километра без проблеми , после долях още 10 литра от нормалния бензин , ами няма проблеми .
              Яска , понеже карам предимно на газ и този бензин ще трябва да го съхранявам доста време , ако случайно имаш път насам , свиркай , да ти прелея

              Иначе на пролет ще пробвам косачката, тримера и резачката как се справят с него : )
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                И малко като прекалиш с нафтата в бензина изпускателните колектори стават червени гарнитурите на главите духват на момента а ако имаш някой оцелял изпускателен клапан си късметлия . Видяно пак в казармата на поне десетина ЗиЛ 131 ; Урал ; УАЗ и прочие все здрава техника . Как се оправят след това поразиите не ме питай .

            • #12
              И баща ти не ще ли да го ползва? Нали за трийсе литра беше темата, не за тонове...

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                След като почина дядо ми преди 2 месеца , татко кара много рядко , все още не е зареждал. Ако трябва на 3-4 месеца да слага по 5 литра в резервоара, са 2 години Както знаем , хич не му е хубаво на бензина да стои , отделна тема ми е страха от съхранението му , особенно при пушач като баща ми .

                Иначе да 30 литра бензин, смесен с 5-10 литра нафта , не е голямо количество
                Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 23-11-22, 11:12.

            • #13
              Лаф да става

              Коментар


              • #14
                Не караше ли служебно Терано?Ако е дизелово,слагай сега през зимата по малко+двутактово масло.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #15
                  По добрия вариант е да го слагаш на дизелова кола, но ти си решаваш.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X