Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промишлена нафта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промишлена нафта?

    Някой,карал ли е с такова гориво?
    впечатления?
    мнения?

  • #2
    До: Промишлена нафта?

    Не те съветвам да опитваш, ама ако искаш пробвай. В работата котела на парното работи с такова гориво, параджията е сложил два груби филтъра от Зил и ги чисти редовно и пак котлето киха понякога. В тази странна субстанция според осведомени има нафта, мазут, газ за осветление, керосин,нискокачествен бензин и всякакви болкуци от почистването на резервоарите в Нефтохим. Не съм запознат с химичния състав, използваме го за почистване на нагар след интензивни стрелби понякога. След това обаче задължително се избърсва и намазва с оръжейна смазка.

    Коментар


    • #3
      До: Промишлена нафта?

      На един Кинт карам със всичко!

      Коментар


      • #4
        До: Промишлена нафта?

        не съм и не бих
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          До: Промишлена нафта?

          Зимата карам с Алпин дизел, а лятото с Премиум дизел от OMV. Може да е по-скъп, ама до морето ми даде разход 8.6/100 за двигател 2.8 при средна скорост около 100 км/h (зареждам докато изключи пистолета). Не смятам да експериментирам с друго гориво. Уважавам си двигателя (и джоба де).
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            До: Промишлена нафта?

            Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
            На един Кинт карам със всичко!

            хаа е в случая цената е 0.80лв.

            Коментар


            • #7
              До: Промишлена нафта?

              Първоначално публикуван от miroman Преглед на мнение
              Някой,карал ли е с такова гориво?
              впечатления?
              мнения?
              Всеки който търси икономия е карал с такова гориво .
              Разликата с нормалната нафта е , че тази е по-суха ( каквото и да значи това ).
              Ако ще караш с такава нафта - сипвай малко масло в резервоара .
              Аз на 60л нафта сипвах 0.5 л масло М10д. И нищо по-различно няма да усетиш .
              Основен ремонт на ТД двигател направих чак над 400 хил. км .
              Във Франция има закон , който забранява да се кара с такава нафта ( тя е без акциз ). И забраната е , защото многото фермери си карат с такава нафта . А данъци в държавата не влизат .....
              Така че , ако имаш достъп да такава нафта без акциз ( червена или леко корабно гориво ) карай си на воля и не се хвали много ...... ще ти завидят !

              Коментар


              • #8
                До: Промишлена нафта?

                Слагай двутактово масло в резервоара.
                е ако си си минал от колата де.или имаш мотор за доизносване.
                Маслото смазва помпата и уплътнява цилиндрите.

                Коментар


                • #9
                  До: Промишлена нафта?

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Всеки който търси икономия е карал с такова гориво .
                  Разликата с нормалната нафта е , че тази е по-суха ( каквото и да значи това ).
                  Ако ще караш с такава нафта - сипвай малко масло в резервоара .
                  Аз на 60л нафта сипвах 0.5 л масло М10д. И нищо по-различно няма да усетиш .
                  Основен ремонт на ТД двигател направих чак над 400 хил. км .
                  Във Франция има закон , който забранява да се кара с такава нафта ( тя е без акциз ). И забраната е , защото многото фермери си карат с такава нафта . А данъци в държавата не влизат .....
                  Така че , ако имаш достъп да такава нафта без акциз ( червена или леко корабно гориво ) карай си на воля и не се хвали много ...... ще ти завидят !



                  хммм на такава цена мога да си намирам...иначе знам за двутактовото масло от стари дизелджии...,незнам за турбото дали не е кофти,аз имам и атмосферен дизел кола де,карал съм с локомотивна много добре върви,но сега имам оферта за промишлена каквото и да значи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Промишлена нафта?

                    Първоначално публикуван от miroman Преглед на мнение
                    хммм на такава цена мога да си намирам...иначе знам за двутактовото масло от стари дизелджии...,незнам за турбото дали не е кофти,аз имам и атмосферен дизел кола де,карал съм с локомотивна много добре върви,но сега имам оферта за промишлена каквото и да значи.
                    Такава оферта не се изпуска !
                    Взимай за проба - и ако се окаже истинска - се зареди смело .
                    Ако взимаш от доверен ( познат ) човек - си готов .
                    Когато ползваш такава нафта - аз и викам наливна - е добре да я налееш в по-голям съд и да престои няколко дни.
                    Така всичко се утаява и избистря - става по прозрачна и от Бензиностанциите .
                    Единственото което трябва да съблюдаваш е - да не налееш утайки .
                    защото ще трябва по-често да чистиш или сменяш филтъра .
                    Това е .
                    След първия резервоар вече ще си много по-смел .
                    Ако имаш по-големи количества - сигурно ще има колеги на които да продадеш ?
                    Но всичко си зависи от теб !
                    Последно редактирано от bgbul; 20-06-09, 10:58.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Промишлена нафта?

                      Има и при нас си карат с такава нафта.На по-старите дизели дип им не пречи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Промишлена нафта?

                        Ахам, Голф 1 хвърли 2 помпи за 1 седмица с такова гориво .....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Промишлена нафта?

                          Редовото ГНП устисква повече на тая нафта.Но превоза все пак трябва да го е прежалил човек.Аз мойте не съм

                          Коментар


                          • #14
                            До: Промишлена нафта?

                            Мой приятел караше бус Мерцедес-409-с години ,с такава нафта,проблеми не е имал.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Промишлена нафта?

                              баща ми кара само с такава нафта,взема я от разни трактористи или преди време му усигориха малко от Нефт и газ дето с нея карат техниката,тя е по кофти,тук тракторити карат на омв прилича на керосин и много върви буса от нея.
                              цената варира,но се върти около 0.75-0.90 бяхме взели 1.0тон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X